Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 16


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu o sa merg pe BLW! Si la noi sotzu e mai panicos cand vine vorba de ajutat copilu' :) Parca el ar fi mama...si e disperat nu cumva sa planga copilu' prea mult, ca e prea mic...

Eu sper sa pot alapta si pe la 6 luni... Ieri alaltaieri am tras iar sperietura ca n-am lapte. Mica a mancat ceva mai rar (eu tot nu stiu ce semne are ea cand ii e foame, ii dau asa, mai mult din instinct..cateodata mai gresesc si nu-i e asa foame, da' nu refuza :) Cand plange de foame e bai mare :) dar plange asa de rar ca nubprea stou cum e.. ) si se agita la san si eu am crezut ca nu mai e nimic in san...Panica :)

Ieri a mancat mai des, azi noapte la fel, cred ca si de sete, ca a supt doar din cate un san, pana acum voia din amandoi...Lapte este, pfew! Si eu care eram gata sa-i bag supliment seara...Tot barbatu-meu: daca e copilu' flamand si de-aia plange...Acu s-a linistit si el, nu plange de foame. Ba dupa ce suge o umfla si rasul si incepe sa ne "conferentieze"...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arrya, toate scutecele de unica folosinta miros, sarea absorbanta din interior e de vina. Noi folosim pampers 3 si miroase a chimicale, toate nr au mirosit, termin punga si trecem pe nr4. Am probat-o cu 4 sunt buni. Sarimpeste 3+.

Ma bucur ca va intelegeti bine. Te-as sfatui uneori sa fii mai diplomata cu ea, zici ca ea si faci ca tine face minuni. Si eviti mii de nervi,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, revin cu întrebarea, folosiți pampers 3+?am luat un Bax de labBilla, redus, fabricat în 2013, valabil 3 ani, dar miroase fi diferit de mărimea 3. Mult mai chimic, a pastile, și e mai albastru înăuntru. Pute de la 1m a chimicale. Nr 3 nu putea asa. Nu știu dacă sa i le mai dau sau nu..

Si eu am folosit 3+, varianta pe verde, dar nu am remarcat ceva aparte... Daniel e deja la marimea 4. Un singur bax am avut de 3+. 

 

Apropo de scutece, am gasit o ofeta la emag pt pampers 4, varianta portocalie sleep&play. Am zis ca nu are ce sa fie asa diferit si am luat un bax. Azi de dimineata avea bodyul murdar de pis pe langa picioare. Nu a iesit din pampers, ci a trecut prin... Foarte ciudat. E adevarat ca parca a fost mai plin ca in alte dati, dar sa treaca prin nu mi s- a intamplat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, eu vreau neaparat sa ne tii la curent. Cand adun suficienta determinare, ma apuc si eu.

Ce se intampla dupa cele 2 luni, intrebam in sensul ca nu ti se remodeleaza la loc daca nu mai faci sport? Eu nu cred in 2 luni de sport intens si apoi culcat pe-o ureche.

 

evident ca daca te lasi pe-o ureche n-o sa mai ai rezultate.... eu as vrea 2 luni intens apoi sa intru pe intretinere, de 2-3 ori pe saptamana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...