Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 16


Recommended Posts

Cândva auzisem și eu la o tipa ca schimba pampers pt ca miros a chimicale. Am zis cae ea mai pretențioasă, ca ai mei miroseau doar când băgăm nasul în ei. Ăștia miroseau de cum intru în camera cu copilul. Ff intens. Și nu sunt verzi înăuntru, sunt albaștri.

 

Made in Poland, martie 2013.

 

Am scris mail câte P&G. Au răspuns imediat.

Va copiez pe scurt

 

Din pozele pe care ni le-ati trimis am putut vedea ca produsul pentru care ne-ati trimiti sesizarea a fost produs pe 15 Martie 2013. Acest produs face parte dintr-un lot mai vechi, posibil sa fi fost inca in depozitul celor de la Billa. Din pacate nu putem interveni asupra stocurilor retailer-ilor si nici nu le putem influenta.

 

La inceputul acestui an a avut loc cateva schimbari asupra produsului Pampers Active Baby, schimbari ce sa ii acorde un confort mult mai bun celui mic.

 

Fiind din materiale foarte absorbante, daca sunt depozitate o perioada mai lunga in locuri in care sunt depozitate produse ce emana miros, scutecele pot absorbi aceste mirosuri.

In cazul scutecelor pentru care ne-ati transmis sesizarea, nu ne putem pronunta in momentul de fata. Colegii nostrii vor efectua testele ce se inpun pentru a depista exact cauza care a dus la sesizarea dumneavoastra. 

 

 

II trimit la ei la testări, va veni curierul sa ii ia și în locul lor primesc premium care nr 3.

 

Intre timp ma duc sa cumpăr de la dm și lidl ca astia am înțeles ca sunt mai ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cândva auzisem și eu la o tipa ca schimba pampers pt ca miros a chimicale. Am zis cae ea mai pretențioasă, ca ai mei miroseau doar când băgăm nasul în ei. Ăștia miroseau de cum intru în camera cu copilul. Ff intens. Și nu sunt verzi înăuntru, sunt albaștri.

 

Made in Poland, martie 2013.

 

Am scris mail câte P&G. Au răspuns imediat.

Va copiez pe scurt

 

Din pozele pe care ni le-ati trimis am putut vedea ca produsul pentru care ne-ati trimiti sesizarea a fost produs pe 15 Martie 2013. Acest produs face parte dintr-un lot mai vechi, posibil sa fi fost inca in depozitul celor de la Billa. Din pacate nu putem interveni asupra stocurilor retailer-ilor si nici nu le putem influenta.

 

La inceputul acestui an a avut loc cateva schimbari asupra produsului Pampers Active Baby, schimbari ce sa ii acorde un confort mult mai bun celui mic.

 

Fiind din materiale foarte absorbante, daca sunt depozitate o perioada mai lunga in locuri in care sunt depozitate produse ce emana miros, scutecele pot absorbi aceste mirosuri.

In cazul scutecelor pentru care ne-ati transmis sesizarea, nu ne putem pronunta in momentul de fata. Colegii nostrii vor efectua testele ce se inpun pentru a depista exact cauza care a dus la sesizarea dumneavoastra. 

 

 

II trimit la ei la testări, va veni curierul sa ii ia și în locul lor primesc premium care nr 3.

 

Intre timp ma duc sa cumpăr de la dm și lidl ca astia am înțeles ca sunt mai ok.

 

foarte tari astia de la p&g, sa-ti raspunda asa repede si sa-ti schimbe produsul. bravo lor!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emma eu sunt plimbareata ne vedem la mijloc undeva cand vreti.Emma organizeaza tu daca vrea si Sim.Daca Sim nu ai timp ne vddem noi Emma.

  

Eu sunt prin prinsa cu ai mei azi, dar ma anunțați când va organizați sa va vedeți. Are Emma nr meu.

Sim, Monica

Trimis pm Monica si Sim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

@Andika, si asta e grupul pe fb https://www.facebook.com/groups/711603932219589/

multumesz Didi:)

 

Voi le simititi mirosul de chimicale de la distanta ori bagati nasul in ei?

M-ati facut curioasa, mai ales ca eu nu am simtit niciun miros de la distanta (adica atunci cand ii manipulez: iau din punga, pun la bb) si ma intreb daca nasul meu nu o fi defect [batcap]

Daca bag nasul intr-unul, se simte ceva miros, dar nu mi se pare exagerat.

Slava Domnului ca nu am avut niciun fel de probleme, desi la inceput ma speriase putin, ca se cam irita si am pus pe seama pampersului, am laut de la Lidl, dar nu prea mi-au placut, bine ca a fost doar temporara iritatia.

se simte fara sa bagi nasul, gina. si inca cum:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da se simte mirosul de chimicale. Am luat si de la Lidl, Tesco, Aldi, se irita de la ei, sunt mai grosi. Si aia miros, inapoi la pampers din iunie, am gasit aici in ro o crema buna de fund cu catina sI zinc.

am zis ca o sa trecem si noi pe scutece textile. Cam greu pe drumuri si pe avion si sa mai car si de alea. Cand aju gem inapoi cumpar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...