Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 16


Recommended Posts

Andika, DeeaI, voua multu pt sfaturile si parerile cu scutecele. La cel cu 3 elastice si straturi am tot stat si eu si m-am gandit. Asa-i ca s-ar face cat China curishoru'...Dar cred ca ar fi bune noaptea.

Andika, ce zici tu de LL suna tare incurajator.

Tre sa ma decid si sa fac comenzile , sa nu uit de liner/hartie. Galeata nu-mi iau, da un saculetz ar merge...Abia astept sa le incerc sa vad cum e.

Si la Poca merci! :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maduttz, am vazut ca recomandai intr-un raspuns la butonul de panica de terapia bowen. Cand aveam Daniel crize cu urlete, nemancat si nedormit de cate 7 ore mi-a recomandat cineva sa incerc terapia asta. Din pacate am intrebat 2 pediatrii despre ea si nu auzisera, asa ca mi-a fost teama sa nu fie vreo tzeapa de genul "vindecarilor miraculoas" care mai apar pe la tv. Cum e? Poti sa-mi spui putin experienta/parerea ta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

easy, am uitat sa te felicit pentru cele 5 kg! FELICITAAAAARI! si....la mai multe! [pk] [pk] [pk] pasi mici, dar siguri pana la 65 kg! [pup]

Doamne ajuta, si mie si tie:)) tu cum mai esti? Poate ne ajuta Doamne Doamne si sa crestem cativa cm, ca n-o fi foc :))))))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maduttz, am vazut ca recomandai intr-un raspuns la butonul de panica de terapia bowen. Cand aveam Daniel crize cu urlete, nemancat si nedormit de cate 7 ore mi-a recomandat cineva sa incerc terapia asta. Din pacate am intrebat 2 pediatrii despre ea si nu auzisera, asa ca mi-a fost teama sa nu fie vreo tzeapa de genul "vindecarilor miraculoas" care mai apar pe la tv. Cum e? Poti sa-mi spui putin experienta/parerea ta?

este o tehnica de reechilibrare neuromusculara si combina presupunctura cu acupunctura, dar fara sa aiba vreo legatura cu acestea [batcap]  (se realizeaza cu degetele niste miscari de translatie asupra muschilor/fasciilor/tendoanelor)

eu am vazut/auzit cazuri frumos rezolvate cu bowen. cred in terapie si o recomand. eu am scapat de ovarele micropolichistice.

poti citi si aici (articol din mass media):

http://www.gandul.info/reportaj/mii-de-romani-reparati-prin-terapia-bowen-ce-este-si-cat-costa-5897791

 

poti citi si pe site-ul oficial:

http://www.terapiebowen.ro/

 

acum sa nu crezi ca vindeca orice, caci terapeutul bowen nu e jesus/god [batcap]

dar e o terapie alterna interesant de incercat. in australia, in fiecare spital exista un terapeut bowen.

 

aaa...si la bebelusi da rezultate excelente! [pk]

 

...si sunt si medici care practica tehnica bowen (poti vedea pe site-ul lor, pentru fiecare judet ce terapeuti sunt; vei observa ca sunt si medici printre ei)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ajuta, si mie si tie:)) tu cum mai esti? Poate ne ajuta Doamne Doamne si sa crestem cativa cm, ca n-o fi foc :))))))))

cred ca mai curand voi creste cativa centimetri, decat sa slabesc [smulgpar]

...ce reusesc sa dau jos in timpul saptamanii, pun in weekend... [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi :)

 

Gina, te-ai cunoscut cu fosta sotie?

Sigur :)

Ne-am pupat, am stat toti la masa la discutii (am si mancat, ca ne era foame :)))

Mai vorbim uneori pe mail sau la telefon, rar, e drept, numai cand avem motive.

Atata vreme cat ea nu are nicio problema, nu vad de ce as avea eu :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz, de terapia Bowen am mai auzit, nu stiu de la cine, insa [batcap] [batcap] [batcap]

Cineva o recomanda pentru hernia de disc a sotului, numai ca eu sunt mai sceptica de felul meu, iar sotul nu prea a avut timp sa se ocupe de problema asta, e drept ca nici nu l-a mai deranjat in ultima vreme, ca se protejeaza.

 

Poate gresesc, dar eu o incadram in categoria terapiilor gen "efect placebo", terapii in care doar credinta noastra lucreaza. Repet, e foarte posibil sa gresesc, cel putin in privinta asta, ca........ stau stramb si judec drept: lucreaza si credinta, dar ceva se face la terapia Bowen, altfel vindecarea ar veni doar asa, stand cu ochii inchisi (poate veni si asa, dar astea sunt miracole care nu prea se mai intampla in zilele noastre).

Hai, ca am inceput sa aberez la prima ora [batcap] , copiii sunt de vina, ca m-au trezit pe la 6 si nu am mai putut adormi, iar la 7 toata lumea era in picioare [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...