Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 16


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

Julia,Ema am inceput mai devreme diversificarea ca in ultima luna Sara nu a mai luat bine in greutate. De alaptat nu mai alaptez decat dimineata si seara, iar în timpul zilei stăm de la 13 la 18 la san cu o mică pauză şi tot degeaba...după băgăm 120 supliment. Deci mai mult stă de confort. Şi decât să ne indopam cu lp am băgat seara nişte cereale în laptic şi o să îi bag masă de legume la ora 13. Dar încet, încet, nu ne grăbim .

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz, de terapia Bowen am mai auzit, nu stiu de la cine, insa [batcap] [batcap] [batcap]

Cineva o recomanda pentru hernia de disc a sotului, numai ca eu sunt mai sceptica de felul meu, iar sotul nu prea a avut timp sa se ocupe de problema asta, e drept ca nici nu l-a mai deranjat in ultima vreme, ca se protejeaza.

 

Poate gresesc, dar eu o incadram in categoria terapiilor gen "efect placebo", terapii in care doar credinta noastra lucreaza. Repet, e foarte posibil sa gresesc, cel putin in privinta asta, ca........ stau stramb si judec drept: lucreaza si credinta, dar ceva se face la terapia Bowen, altfel vindecarea ar veni doar asa, stand cu ochii inchisi (poate veni si asa, dar astea sunt miracole care nu prea se mai intampla in zilele noastre).

se spune ca sunt 3 motive pentru care terapia bowen nu functioneaza. un motiv este acela ca pacientul nu doreste sa se vindece. deci, se poate spune ca si efectul placebo are un rol [:)]

cata vreme nu exista studii...mda, se poate incadra si la efectul placebo. dar cata vreme functioneaza...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca mai curand voi creste cativa centimetri, decat sa slabesc [smulgpar]

...ce reusesc sa dau jos in timpul saptamanii, pun in weekend... [batcap]

Stiii ca puterea mintii este nemarginita....autosugestioneaza-te ca sambata si duminica sunt marti si miercuri [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi,

culcat bb somn1. Ma cafelesc, motzez si ma vad cu Monica la 11:30 :)

uraaa...vrem sa documentati cu poze prima intalnire (a doua de fapt, parca stefiana si ... s-au intalnit la maternitate) si sa sa le postati. va vedeti si cu bebeii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

se spune ca sunt 3 motive pentru care terapia bowen nu functioneaza. un motiv este acela ca pacientul nu doreste sa se vindece. deci, se poate spune ca si efectul placebo are un rol [:)]

cata vreme nu exista studii...mda, se poate incadra si la efectul placebo. dar cata vreme functioneaza...

Si care sunt celelalte doua motive? [:)]

Intreb pentru ca e posibil la un moment dat sa apelez la ea pentru ceva (daca in felul asta evit saintru in sala de operatie - am sechele adanci din sala) si trebuie sa-mi pregatesc psihicul.

 

Stiii ca puterea mintii este nemarginita....autosugestioneaza-te ca sambata si duminica sunt marti si miercuri [:-)))]  [:-)))]

Poate faci pamantul sa se invarta mai repede, ai grija [fri] [fri] [fri]

 

Stefi, te inteleg...si eu dau noapte refresh la pagina si nimic...

Da' voi cand dormiti (nu intreb de ce nu dormiti noaptea)?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...