Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 16


Recommended Posts

Sa nu se strice la stomac, Gina.

Pai de-asta mi-e si mie teama.

Stii ce e culmea? De doua zile mananc pepene rosu, cate doua felii babane pe zi......... iar Maria mea nu a mai facut kk, nici ieri nici azi [batcap]

E prima data cand trec doua zile si nu face [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si Mima isi suge manutele cu spor, fara preferinte anume, cum le nimereste. Cate 2-3 degetele, de se ineaca, de asta mi-e frica sa o las singurica : ori roade mainile, ori degetele de la picioarele, sosetele pe care trebuie sa le scot, ori e pe burta si isi roade degetele de l a maini.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I s-a urcat la cap lauda :))

Ema, cand ai botezul?

 

Asa am zis si eu.

Botezul e pe 2 aug

si a mea a facut caca zilnic de cateva ori/zi de cand s-a nascut.

am vb cu o prietena medic neonato si ziceam ca bb alaptati nu se constipa. Ne gandeam sa nu fie de la schimbare de mediu, caldura, I don't know.

ma las si de pepene sa vedem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare para merge la bb asa mic?

I-as da Mariei sa linga o feliuta, doar asa, sa-i (mai) testez reactia.

Am luat de la ai mei pere bio, mici si parfumate.

Gina, eu am citit ca perele pot fi introduse dw la 4 luni. Cred ca vazut chestia asta si in linkurile de la incepjtul capitolului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca o sa citesc toata noaptea, dar vad ca nu numai eu am tras chiulul...

 

Asadar, Monic@ si atoshika, insanatosire grabnica celor mici. Saracutii, ce rau o fi sa mai fii si bolnav pe caldurile astea...

 

Gina, si al meu mare prieten cu degetele, mai ales cu cel mare de la mana stanga. Am renuntat sa-i mai pun manusi, incerc sa nu ma mai enervez, vad ca suge degetelul inainte de a adormi, apoi il scoate. Sanatosi sa fie!

 

La multi ani Didi si Deea, sa ne traiasca bebelutii!

 

Easy, super la squash, sa continui, slabeate garantat si o sa faci un poponet delicios. In Germania o sa gasesti sali foarte misto, eu acolo am prins gustul, in tara n-am mai continuat ca m-am intors ou kinder :D.

 

Deea, sper ca a iesit cum ti-ai dorit nunta si botezul. Casa de piatra si sa traiasca galuscuta crestina!

 

Alex, Baby, miss you!!!

 

Noi suntem bine, ne refacem dupa o vizita prelungita a bunicilor (sambata si azi). Doamne, iarta-ne, ii iubim foarte mult, dar asa e de obositor sa ai oameni in casa...

 

In alta ordine de idei, vineri am facut vaccinul, nu am avut niciun fel de reactie. Mi l-a gasit insa "cu mucoasele cam palide", semn de anemie, si trebuie sa ii dau fier. Iar eu sa iau Elevit, recomandare pe care am ignorat-o acum 2 luni. Ne luptam rau cu fierul ala, nu stiu cum o sa i-l pot da pana la urma, azi l-a scuipat tot. Si mirosea a rugina dupa :D. Mai mult, cica re un pic de rosu in gat, cica probabil de la regurgitat - tantum verde 7 zile.

 

In rest, murim de cald. Poate si din cauza de casa plina, tare am suferit zilele astea...

 

Am tras si o cearta urata cu tati azi, s-a burzuluit ca am vrut si eu o bere de-aia limonada cu 1,9% alcool. Incep sa ma simt ca in puscarie, fiecare iesire trebuie sa fie cu sms-uri ca am plecat si am ajuns bine, aglomeratii nu, la concertul depe 28 m-a fentat sa nu ma duc, ma face pachet sa merg la mama... Si mi-a cam ajus, am urlat si trantit niste usi ca in alte vremuri mai tulburi. Simt ca o iau razna asa, si tuta nu intelege ca ma handicapez din punct de vedere socialo-relational. Nu mai stiu ce treaba avea asta cu berea dar, whatever...

 

Hai c-am scris romane aici...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...