Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 16


Recommended Posts

Ema, daca tot e constipata, maine o pun sa linga pere :)))

Julia, am citit si eu pe diversificarepunctro ca tanti recomanda cu multa caldura pere de la sueprmarket la bb de 4-6 luni [alcool] . Bine, poate pentru cei care au crescut numai la bloc si nu stiu ce inseamna un fruct cules cu dintii din copac (vorba ceea), fructele de supermarket sunt ok, insa............ pentru mine nu, mai ales ca am luat si eu candva 2 pere de pofta......... bine ca am laut doar doua, erau fade....... yuck.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata, Ema, ce dragalasa e mima ta :)Deea, rabdare si tutun :)

  

 

Multu'

Ema, am vazut recent un documentar despre dezvoltarea limbajului si mi-a atras atentia o chestie, anume faptul ca toti bebelusii fac diferenta intre 2 sunete chinezesti care noua, adultilor straini, ni se par la fel. In primele luni de viaţă isi dau seama ca sunt 2 sunete diferite, ulterior, cu cat cresc si învaţă propria limba, nu mai pot face aceasta diferenta :)Ideea era ca experienta joaca un rol foarte important

  

 

Dap, e amazing de ce suntem capabili noi, oamenii :)

 

Ai dreptate Ema...doar ca eu astept sa inceapa sa vorbeasca pentru ca are aproape 4 ani si inca nu si-a dat drumul in nici o limba...

 

Andra, o sa isi dea drumul, baietii pot vorbi mai tarziu. Daca receptioneaza, intelege ce vorbiti, e ok baiatul.

 

 

Ema, ce rotunjoara ai si tu! :)Ah, cafeaaaa! O sa am nevoie si eu azi!Neata!Baby, hai cu tableta aia! :)Alex, ma tot gandesc la tine, voiam sa te mai intreb si pe tine cum mai sunteti, ziceai si tu ca Alexander a avut o vreme cand manca mai putin, cum ati facut pana la urma?Mai voiam sa zic cate ceva , aaa , Deea, sa ai o zi cum nu se poate mai frumoasa si mai happy! Zen, ca voi tre sa va simtiti bine! Daca voi sunteti bine, toate vor fi bine, inclusiv invitatii multumiti..[pup]

  

Multumesc, mes. Si ma bucur ca va merge mai bine cu greva bb

 

Asa mai ziceam si eu uneori....... pana l-am auzit pe Mihai: ma-sa ma-sii de teaba (treaba) [batcap] De atunci sunt atenta la ce-mi iese din gura, ca am spionul care inregistreaza tot [:-)))] Si abia acum te anunta? Daca nu aveai alt venit, mureai de foame pana catadicseau sa miste hartiile [smulgpar]

Asta e injuratura de net, io ma abtin de 9ani deja:)

  

mima e absolut superba! are niste ochi maaaaari si frumosi si va fi buzata! (intotdeauna mi-au placut care au buze senzuale!....si naturale!) [il]

 

Multu si tie.

 

Maddut, scuze ca ma bag si eu in seama, desi nu am ....... bunicile tale :)Imi inchipui cat o mananca, mititica........... mie de la farmacie mi-au dat pentru piscaturile de insecte (la Mihai) Fenistil gel si am vazut ca-i calmeaza pruritul............ nu merge si la bebei asa mici?Doamne, cel mai groaza cand or face si ai mei mi-e de scarpinat [fri]

 

Mai e un gel de copii, Arnikids de la firma Tis.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Athosik multa sanatate pt mica si cel mare.

uffff, Monica, saracutul Robi, bine ca ati mers la dr si acasa.

mersic de complimente si mie mi-a parut f bine sa va vad. Sigur, oricand mai veniti la mare si sunt si eu ne vedem. Cum am zis stam pana pe 1sept.

da' , ce ii trebuie mamei tale? Mi-a parut o femeie tacuta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai c-am scris romane aici...

Foarte bine ai facut, descarca-te :)

Am mai spus eu ca aici practicam terapia de grup [grup]

Karry, poate si de la musafiri prelungiti a facut puiul un pic de rosu........ deh, oameni mai multi, poate si geamuri deschise....

Oare anemia aia e influentata si de statul mai mult in casa? Maddutz sigur stie.

Nu stiu cat de mult stati voi pe afara, dar stiu cum e cu bb mic in Bucuresti, vara, la bloc (am stat cu nepotul meu 3 ani).

 

Cu sotul trebuie sa ai discutii mai dese despre ce inseamna sa fii mama, sa stai numai acasa samd si sa nu-ti mai ingradeasca libertatea. Mai bine ma abtin de la alte comentarii :)

Auzi, macar cand mergeti la cumaraturi, fa-ti si tu ceva provizii de bere de care-ti place, doar nu o avea de comentat si atunci [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multe lunite Deea, Kary! sa ne traiasca :)

 

Kary, cam aiurea ce povestesti tu acolo... asa era si inainte sa vina bebe? Daca era la fel ma tem ca nu-l mai schimbi...oricum, poate merita sa aveti o discutie mai serioasa, sa incerci sa intelegi punctul lui de vedere si de ce e atat de panicat si sa-i explici de ce te deranjeaza pe tine

 

eu nu prea mai am nimic nou de povestit - ziua sunt cu copiii, cand dorm incerc sa-mi fac sportul (la cate de intens, dc reusesc sa ma tin, diva ma fac. Da apropo, stiti care e una dintre cele mai mari probleme? Sanii...oricat de stransa e bustiera sport, tot ma cam deranjeaza la sarituri (emoticonul ala cu ciocanul in cap)

cam asa trece saptamana, in weekend incercam sa mai mergem prin parc/ferma animalelor, etc si trece si weekendul - parca vad ca maine-poimaine trece si vara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karina, ia-l de urechi pe sot.

si al meu avea idei ca merge repede la cumparaturi, solo, nope, am mers cu bb si Oani dusa la balet, io shopping la un magazin, el altul si am terminat mai repede, servit la fileu, ne descurcam oricum si cu bb dupa noi.

Plus ca l-am balacarit ca daca ai bb trebuie musai sa iti continui activitatile normale, nu te inchizi in casa si doar plimbi bb. Sa vezzi ce cumintel e, cum il inveti asa il ai.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rosul in gat era de vineri, musafirii de sambata, deci nu pot da vina pe ei. L-am urmarit, vesel si papacios, deci nu-mi fac griji.

 

Cu statul in casa iar nu cred ca e problema, ies zilnic cu el cel mai putin 1-2 ore, cand ploua iesim in balcon. Problema e ca fetele astea din cartier nu stiu altceva decat copii, si am ajuns sa fug de ele, plus ca imping caruturile alea intr-o lene... Eu as merge mai repede. Puii mei, nu-mi amintesc sa fi fost antisociala, ceva e in neregula.

 

Cu al meu e mai groasa, berea era in casa si mi-a zis ca nu mai avem... Grrrrr.... Copil mare si $&%#rx&$()

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Didi, suna rau, sper sa nu ma prostesc eu ca nu e asa de rau cum suna... Tre' sa fac niste schimbari, cu forta, si la mine, si la el!

 

Nu era si inainte asa, tocmai de-aia sunt ca leul in cusca, ca eram libera ca pasarea. Si acum as fi, bine, nu ca randunica, ca o gaina cu aripile lungi, asa, saritoare de gard, dar ma tot toaca cu asta micu, siguranta, grija, responsabilitate, bla, bla, nla. I-am si zis, ma trateaza ca pe o potentiala mama iresponsabila, si asta chiar ma enerveaza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...