Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 16


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Update: soacra doarme la cumnatu, dar e tot botoasa...nu e bai, cu atat ni mi impuie capul...

 

Kary, si al meu avea retineri in a ma lasa cu fata si cu masina, dar i a mai trecut. eu ziua ies cu carutul, cam de 2 ori pe sapt, cate 5-8 km. Tre sa ma orientez dupa alt sistem de purtare, wrapul nu ii prea place si e si grea, imediat se lasa materialul la kilele ei...Didi, si la mine e pb cu sanii...vreau sa ma apuc si eu maine de insanity, ca am tot citit ca fetele fac cu pauza, eu am crez ca tre intr una si nu m au tinut balamalele. Andika, ce zici? ca am vaz ca ai intrat si tu pe grup...Ema, sau care stiti, afecteaza sportul lactatia? ca de asta mi e si groaza si nu am tras prea tare...ca cica trec toxine in lapte...

 

ha ha , insanity fara pauza, ma faci sa rad.....

cum te cheama pe fb?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

Am reusit cat de cat sa recuperez paginile pierdute. Noi am fost vineri la vaccin ca am scaoat de crocobaur si pediatra ne a dat ok ul, insa am avut reactii, febra ceva dureri, ii frigea capul foarte tare si s a si inrosit de papat nu a prea papat. Dupa paracetamol si nurofen e mai binw fara plansete ca ieri m a capiat plans plimbat in brate fara mancarw a baut diar putin lapte i am dat ceai ieri pt hidratare si a baut un pic si de apa avea buzele uscate si fierbinti iar laptele il respingea. Am zis ca de la cate lingurite cu apa si 60 ml ceai nu are nimik. Azi nu a mai faxut febra si nu a mai plans a papat un pic mai bn. Sper sa fi scapat de reactii. Ma fandesc saca ii mai fac sau nu vaccin la 6 luni

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz

Am si eu nevoie de un sfat ,

Il alăptat pe Andrei si a adormit cu sanul in gurita , deodată a inceput sa trebure cu tot corpul tare , l-am luat in brate si a-a oprit , iar ieri la fel , il alaptam , era adormit si a inceput sa tremure din cap si manute , l-am mângâiat si S-a oprit .reflexele i-au fost controlate si la naștere si de foi pediatrii si era ok . Am citit pe net , m-am si îngrozit si nici înțeles nimic ...

 

Atoshik , multă sănătate , sa treaca repede !

sim...urmareste in continuare...sunt posibile astfel de reactii din cauza sistemului nervos imatur. pot fi si  SHUDDERING ATTACKS si sunt, in general, inofensive. urmareste si, daca se repeta, viziteaza un neurolog pediatru. asta in caz ca nu erau de frig... [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz help.Poate sa fie Robi asa sensibil de la prematuritate? El e nascut la 35 sapt dar perfect sanatos.Si ce pot sa fac?

monic, sper sa nu ti se para ciudata intrebarea. dar, ce intelegi tu prin sensibil? (pentru a sti cum sa-ti raspund) [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit niste pagini in urma, nu mai stiu cine nu-si amintea care 2 ne-am intalnit in maternitate: eu si Didi, am nascut la cateva minute distanta!

la multi ani bb kary si bb didi! [deziuata] [deziuata] [deziuata]

 

...kary, si eu mai pacatuiesc cu cate o bere de 330 ml... [alcool] (de 4-5%) ...

si al meu are frica sa ies cu masina ca, daca intra vreunul in noi?! [batcap] da'...el cu frica eu cu...iesitul! sa stea el in casa daca are chef, mie imi trebuie iesit. asa ca, pun fata in masina si ies... [pk]

sambata sau duminica las fata cu el si eu ies la cumparaturi 3-4 ore. atunci ma relaxez si eu...vorba vine, ca sun din ora in ora...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din seria socrosenii: azi am fost in parc, la intoarcere am intrat direct in dormitor la papa. Bebe a terminat masa in vreo 10 minute, apoi ragait, pupacit, timp in care a venit mama. Am mai stat vreo cateva minute, apoi ii zic: ma schimb si merg in bucatarie. Ea cica bine, ii zic lui bunica-su (socru) sa stea cu el. Nu va zic ca in secunda 2 era tataie in camera, eu in chiloti in dressing (bine ca m-a dus capul sa trag perdeluta. Zic, poate daca plesnesc elasticul la pantaloni se simte si iese... Sanki, se juca cu al mic de parca nu se intamplase nimic. Am verificat apoi cu mama, ii spusese ca ma schimb!!!

of, kary! mai vede si omu' un fundulet apetisant si tanar si tu ii strici placerea!!!! rushinica! [:-)))]

 

...omu' o fi inteles sa stea cu copilul ca tu te schimbi... [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kary, imi amintesc o poveste de mai demult pe forum cu socru care a intrat peste mama in dormitor fara sa bata, oare tot tu erai?

 

Oricum, eu as lua atitudine, clar si ferm. Or fi ei socri si batrani da asta nu-i impiedica sa fie barbati si cateodata magari libidinosi. Nu e niciodata accident cand un barbat atinge aiurea o femeie sau o surprinde dezbracata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...