Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 16


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Karryna, dar nu era mai simplu cand ai auzit pasii pe hol sa strigi: "stati acolo sa ma schimb si eu? va spun eu cand sa intrati?" Stiu ca din exterior pare totul simplu...dar ma gandesc ca astfel eviti situatii penibile si pe viitor cand o sa bata la usa sau o sa intrebe inainte daca poate sa intre...la mine si mama bate la usa..

Easy, pasii de pe hol mi-au lasat timp doar sa imi treaca un gand razlet prin minte "ce-ar fi daca". Plus ca puteau duce in alte 3-4 destinatii: baie, celalalt dormitor, usa de la intrare... In fine, n-a fost asa o tragedie, doar ciudat asa, dupa standardele mele (inainte de bebe, nici mama nu ma vazuse fara sutien...).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi, am mancat md, mai am din cafea. Am culcat bb, s-a trezit la 8:30 in loc de 7. Am lenevit in pat ca m- am trezit tot pe la 7.

dar s-a foit noaptea si s-a tot partait, mai mult a stat lipita de mine.

N-a facut inca caca, I-am pus supozitor si astept.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Update: soacra doarme la cumnatu, dar e tot botoasa...nu e bai, cu atat ni mi impuie capul...

Kary, si al meu avea retineri in a ma lasa cu fata si cu masina, dar i a mai trecut. eu ziua ies cu carutul, cam de 2 ori pe sapt, cate 5-8 km. Tre sa ma orientez dupa alt sistem de purtare, wrapul nu ii prea place si e si grea, imediat se lasa materialul la kilele ei...Didi, si la mine e pb cu sanii...vreau sa ma apuc si eu maine de insanity, ca am tot citit ca fetele fac cu pauza, eu am crez ca tre intr una si nu m au tinut balamalele. Andika, ce zici? ca am vaz ca ai intrat si tu pe grup...Ema, sau care stiti, afecteaza sportul lactatia? ca de asta mi e si groaza si nu am tras prea tare...ca cica trec toxine in lapte...

Update: soacra doarme la cumnatu, dar e tot botoasa...nu e bai, cu atat ni mi impuie capul...

Kary, si al meu avea retineri in a ma lasa cu fata si cu masina, dar i a mai trecut. eu ziua ies cu carutul, cam de 2 ori pe sapt, cate 5-8 km. Tre sa ma orientez dupa alt sistem de purtare, wrapul nu ii prea place si e si grea, imediat se lasa materialul la kilele ei...Didi, si la mine e pb cu sanii...vreau sa ma apuc si eu maine de insanity, ca am tot citit ca fetele fac cu pauza, eu am crez ca tre intr una si nu m au tinut balamalele. Andika, ce zici? ca am vaz ca ai intrat si tu pe grup...Ema, sau care stiti, afecteaza sportul lactatia? ca de asta mi e si groaza si nu am tras prea tare...ca cica trec toxine in lapte...

Eu deocamdata ma informez, sa vad despre ce e vorba:-) va anunt daca ma bag:-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi [cafea]

Iertare, fete, dar am ras de m-am prapadt la prima ora citind aventurile voastre cu mame, soacre si socri [:-)))]

  

Si eu la fel, din ce realizez acum, deh, experienta vietii, toate sunt provcate de mismanagement of relationship. Vb aceea: da-mi, doamne, mintea din ceasul cel din urma :) De multe ori credem ca persoanele din jurul nostru ne citesc gandurile. De cele mai multe ori rebuie sa spunem, exprimam clar si concis ce dorim. Asa evitam multe neintelegeri, frustrari.

Cine il vrea pe Andreiut vreo 3 ore sa dorm si eu ?

  

Si noi la fel suntem, Emma de la cachi.

 

Easy, nu e greu: pp/kk - schimbi, plange -  incerci sa identifici cauza, daca ii e foame - bibe, daca vrea dragalit - lugu lugu, eu spun ca nu exista copil care sa planga doar asa, ca-i e drag sa se auda [batcap] , are o nevoie si striga dupa ajutor.

Perfect adevarat, chiar spuneam lucrul asta mamei mele. Ca bb nu e suparacios fara motiv.

 

  

ce usor faci sa para :)) la copii asa mici (desi la 9 kg numai mici nu sunt) mi-e cam teama sa ma incumet.... [flo2]

  

Odata ce il ai o sa ti se para usor, dar si extenuant. Paradoxal, nu?

 

Karryna, dar nu era mai simplu cand ai auzit pasii pe hol sa strigi: "stati acolo sa ma schimb si eu? va spun eu cand sa intrati?" Stiu ca din exterior pare totul simplu...dar ma gandesc ca astfel eviti situatii penibile si pe viitor cand o sa bata la usa sau o sa intrebe inainte daca poate sa intre...la mine si mama bate la usa..

 

 

 

Exact asta vroiam sa zic si eu, de multe ori noi ne face rau, stabileste limite mereu, daca e nevoie reintareste verbal tot ce iti spui in gand, dar cu 1-2 tonuri mai frumos decat iti vine sa spui in momentul de enervare. Pt a evita situatii nepalcute. Vorbesti ferm, dar evita sa te certi, primul impuls.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici despre insanity si alaptat:

Sport imediat dupa alaptat, purtam un sutien cu maximum support, dupa sport bb s-ar putea sa nu accepte sanul datorita transpiratiei sarate, dar asta se rezolva cu un dus rapid.

Dupa ultimele cercetari e ok sport de intesitate mare cand alaptezi, nu scade prod lapte, bb e ok. Atentie la comprimat sanii, sa nu se infunde canalele, cam atat.

 

http://www.livestrong.com/article/545347-can-you-do-insanity-workout-while-breastfeeding/

 

 

 

http://kellymom.com/bf/can-i-breastfeed/lifestyle/mom-exercise/

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, deci ne mai vedem la mare, daca fata ia asa bine in greutate aici, bravo. Eu tind sa cred ca te-ai mai relaxat si te-a simtit si mica.

nu te mai supara cu/pe mama, incearca sa schimbi abordarea cu ea, ia totul gluma: gen, ai vazut ce te-ai prajit ca puiul la rotisor, uite ce bine ti-a fost cand te-ai dat cu crema. Io stiu ca vrei sa intrii in corpul de balet, dar hai sa mancam si noi un pic:). Si pe ton dulce, dragastos, deh, e f adevarat:tonul face muzica. Mai ales daca zici ca ti-a fost de mare ajutor. De multe ori lor le e rusine sa zica ca le e foame, daca sunt prin straini sau cei pe care nu ii cunosc.

Rabdare cu toata lumea suntem f diferiti cu totii unii se exprima mai greu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...