Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 16


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neatza,

Dr mea (are 150 de ani), m.a avertizat ca pana la 6 luni sa nu ma auda ca vreau sa incep diversificarea. Nici de ceaiuri sau sucuri nu vrea sa ma auda, si nici macar probiotice sa nu.i dau. Daca bebe e bine asa cum e, de ce sa.i bag pe gat alte nebunii. Am fost de 4 ori pana acum la ea, si de fiecare data imi ureaza sa ne vedem cat mai rar spre deloc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma lasi cu sucuri: eu I-am dat intai praf de orez cu lm, apoi piure de legume cu lm si ulei masline, abia apoi piure fructe, gluten mai tarziu aproape de un an. diversificarea la 6 luni. Fructele dupa legume ca sunt dulci si sa nu le prefere legumelor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Auzi? Daca ma pozez si eu, ma poti evalua? Sa-mi spui ca am vreo 65 [alcool]

Stai sa vedem intai ce eroare da ochiul meu...apoi te evaluez si adaugam / scadem eroarea....dar ca sa iasa 65 la poza te poti photoshopa :)) eu ca dau poze cu mine la 25 de ani, doar atunci am reusit sa am 59-60....

 

Deea, cum stai cu pregatirile de nunta / botez? Inarmeaza-te cu rabdare, sansele sa apuci sa te distrezi la propria nunta sunt foarte foarte mici ....Nu stiu la ce visa Julia, dar oricum la ea nu s-a vazut

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beau si io cafeaua cu voi, am servit fursecuri f bune. Io si fumez o tigara. Andika si Deea cu bb Sara, voi parca alaptati si mai pacatuiati, nu?

De cand cu stressul cu pasaportul am mai tras cateva. Btww, noi amplecat vineri si noi am luat pasaportul joi

ema, eu alaptez, si nu pacatuiesc ci fumez normal:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dr. asta vad ca nu e adepta sucurilor sau altceva, cel putin nu mi-a dat impresia asta pana acum. Gustul nu si-l formeaza din LM? :) au tot timpul inainte

Chestia asta cu "formarea" gustului/gusturilor" mi se pare........

Lui Mihai i-am dat mixt 6 saptamani, apoi numai lm pana la 6 luni fix,d ar docotra pe care a avut-o el era adepta alptatului exclusiv pana la 6 luni si a alaptatului cat mai mult, 2 ani+.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca bebe e bine asa cum e, de ce sa.i bag pe gat alte nebunii.

Perfect de acord! [flo2]

Am fost de 4 ori pana acum la ea, si de fiecare data imi ureaza sa ne vedem cat mai rar spre deloc.

Cea mai buna urare cand e vorba de medici :)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...