Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 16


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Maddutz, New, unde se depune dosarul de indemnizatie? Nu stiti si prigramul?

 

Si pt toata lumea: in dosar este o sectiune cu perioada lycrata in 12 luni anterior nasterii. Voi ati pus 12 luni pana in ziua anterioara nasterii? Suna ciudat da in adeverinta nu le-a trebuit decat 11 luni anterior prima fiind luna nasterii, si formularea era identica.

bujor, in caz ca nu ti s-a raspuns....

pe pagina

http://www.primariaclujnapoca.ro/administratie/cereri-tip-acte-necesare.html

ai

Formulare tip indemnizatie crestere copil

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu azi am despachetat bagaje si spalat ca sambata am avut treburi in oras si duminica n.am avut chef.Am spalat 4 masini si n.am mai avut loc de intins.Maine mai spal inca 4 si termin.Noroc ca se usuca repede afara.

Maine am zi de gatit supa de rosii,dovlecei pane si pui cu piure -pt copil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor!

Sa va povestesc acum:

Botezul a fost super ok,Sara nu a plans decat cand a pus-o pe masuta la schimbat, nici cand a bagat-o in apa nu a comentat.

Dar la nunta chiar mi-am batut joc de ea. Bineinteles ca nu a vrut nimeni sa stea cu ea acasa, am luat-o la biserica si a stat in carut cu mama afara. Cand a vrut si mama sa intre sa ma vada a luat-o soacra in brate si sa te tii: toate babele de la tara,neamurile ei, gramada pe fata si au pupat-o toate si au tras de ea in toate partile. Am auzit-o urland toata slujba de imi venea sa ies afara la ea.

La restaurant fataa stat cu mama intr-ocamera in spate, dar a urlat pana la 23 cand nu ammai rezistat si am dus-o acasa. Era saraca rupta de oboseala, nu mai dormise de la ora17 si nici de mancat nua vrut sa manance. S-a trezit la 4 dimineata cand am venit noi si inca mai suspina.

In concluzie:nunta a iesit ok, invitatii au venit, ne-am scos si banii cheltuiti si inca vreo 15000 lei, oricum mult mai bine decat ma asteptam. Imi pare rau ca mama nu a putut sta cu mine nici la slujba, nici la restaurant, dar asta e.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of draga de ea...stiu ca iti pare rau ca nu a stat mama cu tine, dar cand te gandesti ca ai lasat-o pe Sara cu ea in loc sa o lasi soacra-ta cred ca iti trece supararea...ma bucur ca in rest a iesit cum va doreati...Casa de piatra!!!! Si Sincere felicitari atat pentru crestinarea Sarei cat si pentru pasul facut de voi 2!!:*:*:* Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut vargabeles :)

New, tu  pui zahar la reteta? Cat?

Iar mi-a iesit cam dulce [batcap] , dar cred ca din cauza bananei rase pe care am adaugat-o azi. Si eu pun lapte dulce in loc de smantana, asa am invatat reteta de la gazda mea. Sincer, mi-e un pic teama sa incerc si varianta cu smantana, ma gandesc ca o sa-i dea un gust usor acrisor si nu o sa-mi placa.

pun zahar, dar nu foate mult pt ca pun si stafide si alea iarasi sunt dulci

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, daca mai vb cu ea :) sa-i spui soacrei ca singura si-a taiat craca de sub picioare si si-a stricat relatia cu nepotul care a auzit-o. Merita sa stie asta! Si sa-i interzici categoric sa mai zica vreodata asa ceva despre baiat! Maaama ce as fi facut cu ea, io care- s extrem de pasnica de fel. Pachet si acasa!

Noroc ca baiatul tau are mai multa minte decat soacra!

Na, ca m-am enervat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...