Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 16


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Deea, felicitari!!! Casa de piatra, sa fiti sanatosi si fericiti toti trei (poate chiar 4 mai tarziu) [flo2]

 

no, o reusit al meu sa faca ceva ce n-o fact de mult: sa ma enerveze! la asta mare ma refer.. mare si capos...

Cred ca tu erai ultima de la care m-as fi asteptat sa aud asa ceva :)

Asa-s copiii nostri mari: caposi, ca de, doar sunt barbati [mariaj]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu ce am mai vrut sa zic. Aaa, va invidiez pe cele care v-ati apucat (si va tineti) de sport. Eu nici exercitiile pt indreptat muschii nu le-am mai facut si nici nu m- am dus la kineto, desi mi-a dat trimiterr dr.

M-oi duce dupa concediu, la toamna. Asta e, o sa arat ca o mamaita, daaar fata mea inca n-o sa stie! :)) pana la anu' ma fac si eu bella si atragatoare :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deea felicitari pt crestinare si pt nunta.Si bravo ca ati iesit cu plus!

Fetele care mai aveti nunta sa va dau un sfat- in caz ca poate cineva nu stie.Tb neaparat sa aveti plicuri la voi si in caz ca cineva da fara plic sa.i rugati sa puna si sa scrie si numele.La sfarsit deschis plic si scris familia si suma,calculat si platit.Ca doar nu platiti din alti bani.Nu dureaza mai mult de juma de ora in functie de nr de invitati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Easy, umbrelutele sunt in Herastrau si sunt spectaculoase in poze, live nu cine stie ce. Sub ele au pus niste fotolii de-alea moi din bulinute de polistiren. Dragut.

 

Gina, da, culoarea parului e naturala, dar nu ma mai bucur mult de ea, sunt cam "ninsa" pe la tample. De anul trecut voiam sa ma vopsesc, dar am avut alte prioritati care dorm acum in patut :P. Cat despre marimea la sutien, nu e de invidiat cand cauti sutiene marimea 70E. Am rugat o prietena sa imi ia 2 din Germania ca sa arat si eu a om, ca bustierele nu ma multumesc...

 

Deea, felicitari! Cat despre bubulina, nu te mai invinovati, e in regula, nu a patit nimic si nici nu o sa tina minte. Asta e, din pacate mai sunt si situatii care impun masuri de urgenta [pup].

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, daca mai vb cu ea :) sa-i spui soacrei ca singura si-a taiat craca de sub picioare si si-a stricat relatia cu nepotul care a auzit-o. Merita sa stie asta! Si sa-i interzici categoric sa mai zica vreodata asa ceva despre baiat! Maaama ce as fi facut cu ea, io care- s extrem de pasnica de fel. Pachet si acasa!

Noroc ca baiatul tau are mai multa minte decat soacra!

Na, ca m-am enervat!

Si eu m-am tot certat azi cu ea...dar e greu...degraba nu mai pupa ea drum incoace si nici pe nepoti nu o sa ii vada prea des si atunci doar in prezenta mea...acuma i s-a pus pata sa il duca pe cel mic in ro si sa il creasca ea....no stai flex...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea e legitima.

Prima viroza a facut.o la 2 luni.La 7 luni internati cu infectie in gat ca nu manca.La 1 an ibternati.La 2 ani jumate la integrare in colectivitate in 2 lunu 3 viroze usoare si 1 pneumonie.In iulie de 2 ori pneumonie.Plus intre timp alte viroze usoare.

alta intrebare (ciudata): e posibil sa aiba reflux gastroesofagian? (cand era mic voma/regurgita des?) intreb pentru ca multi parinti se plang de desele raceli/pneumonii ale copilului si pun pe seama unei "sensibilitati", de fapt fiind un banal reflux gastroesofagian care produce iritarea faringelui, rezultand dureri in gat care degenereaza in raceli sau producand tuse care poate duce la aspiratii minime de lichid gastric care produc pneumonii.

daca refluxul gastroesofagian este exclus, poti incerca remedii homeopate. sunt copii care foarte bine reactioneaza la tratamentul homeopat.

si da, copilul nascut imatur poate prezenta o imunitate usor scazuta in primii ani de viata. din acest motiv sunt recomandate imunizarile obligatorii (vaccinurile)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...