Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 16


Recommended Posts

Cred ca noaptea asta sunt eu de veghe..trebuie sa platesc cumva greseala de a bea cafea dimineata...

Adica tu nici dimineata nu poti bea cafea, ca nu mai dormi NOAPTEA? [fal]

Eu fara cafea nu functionez, mi se scurtcircuiteaza neuronii [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata,

Deea, felicitari pt nunto-botez, sa fiti fericiti

Cand aud istorii (isterii) de-acestea cu soacre, ma gandesc ce bine de mine ca macar a mea e normala, am mai avut si eu cateva ganduri mai necurate dar din cauza ca simteam ca imi calca mie din spatiu, dar niciodata nu s-a pus problema sa ma jigneasca pe mine sau mai rau pe copil. Iar asta cu datul copilului sa-l creasca ea, zau ca pune capac. Ea tot asa a procedat? Si, daca da, atunci daca nu a fost in stare sa-si creasca propriul copil, ce o face sa creada ca ar putea sa-si creasca nepotul!!! Scuze, andra, daca am intrecut masura :)

 

In alta ordine de idei, pitica mea m-a trezit pe la 8 si ceva, pana m-am intors eu de la baie, ea se intorsese pe partea cealalta si acum doarme langa ta-su :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata, si eu imi beau cafeluta cu voi (azi mi-am luat 2 cani, ca mi se parea prea slaba...e adevarat ca beau pana la 4-5 dupa masa din ele si seara ma plang ca nu adorm :))

 

Maddutz, eu am studiat saltele in ultima vreme, am ales-o pe asta:

 

http://www.mobexpert.ro/somn-si-baie/diamond-soft-saltea-160x200-17479

 

Are avantajul ca e ortopedica (tare), are o suprafata insa soft, prima senzatie e ca te asezi pe moale, iar cand esti in pat plutesti, desi ea e ortopedica.

 

Dezavantaj: e f inalta (in magazin mi se parea f f f f mica fata de celelalte) - are 27 cm, acum "ma urc" in pat nu "ma asez" pe pat, e f grea, am renuntat sa imi mai bag cearsafurile sub saltea pt ca nu am forta sa o ridic si pt ca e atat de inalta am inceput sa imi schimb din lenjerii ca sa intre sub ea (cand am chef sa ma lupt sa le bag).

 

Problema la mine e ca eu cum ma asez pe pat asa il las, insa sotul meu mototoleste din orice pozitie orice lenjerie, ar trebui sa stau in fiecare dimineata sa ma lupt cu salteaua, cred ca doar daca as bate cearsaful de pat  in cuie poate ar sta normal dar si atunci cred ca l-ar sfasia in somn.

 

E unul din motivele de cearta permanenta, stiu ca nu o face intentionat, dar patul nostru arata intotdeauna jalnic. scuze ca (si eu ) mi-am spus oful aici, imi vine sa il leg de pat cumva sa nu se mai miste.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Deea, felicitari pt crestinarea Sarei si pentru nunta! Sa fie intr un ceas bun!

 

Eu saltea voiam de la Dormeo, nu stiu de ce aaveam impresia ca sunt ok...

 

Andra, foarte urat din partea ei sa zica asa ceva de copil... Bine ca sotul vede si el... al meu nu vede...sau nu vrea sa se implice ca sa nu iasa cu scandal. Dupa ce s a suparat toacra, data trecuta, ca i am spus sa nu imi mai poarte fata in brate ( la inc de iunie a fost), aseara ce credeti ca facea?! n am mai zis nimic, doar am facut bot. Sunt si super geloasa cand imi ia fata in brate, nu imi place ca o arunca in sus sa rada si fata se sperie...ca o leagana tare... si sotul zice ca exagerez...macar ziua nu vine sa ma streseze, nu mai are curaj, dar cand apare el, e prezenta si ea. Ieri am fost cu fata la primarie si cum era cald, era on body tip pantalonas scurt...nu am mai schimbat o pana seara ca a fost cald si pe la 7 ma pregateam sa ii fac baie. A venit sotul si a iesit cu fata afara, sa o vada buna sa...care vine dupa juma de ora ca sa ii dau pant lungi fetei ca o tin dezbracata si ii sunt inghetate picioarele...ciocan in cap(ul soacrei).

 

Fiica mea de vreo 3 zile are o runda, poate doua, de somn peste zi cand adoarme singura. Sta la san, il lasa cand se satura, se mai fatzaie un pic si somn...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...