Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 16


Recommended Posts

Neata! Vin si eu la cafea. Mai aveti facuta, ca mi-e asa o leneee....

 

Gina, eu m-am vopsit o singura data, prin facultate, acum mi se pusese pata c-am albit. Si, daca am ramas insarcinata, am amanat, ca nu mai avea rost. Deci are si nu prea legatura cu mitul ala ca vopsitul ar afecta copilul.

 

Cocho, mersi de link, nu stiam de ei. Eu m-am spurcat la de-astea de firma, si aici nu prea gasesti ieftine. Imi luasem vreo 7 vara trecuta, acum doar sa mi le pun bentita sau ceva. Cand mergem prin vacante eu vanez TK Maxx, au sutiene de firma cu preturi de la 3 la vreo 12 euro :D.

 

Madutz, o sa pun iar poza pentru tine pe seara, stiu ca tu cam asa intri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aaaa, si ieri a facut soacra pastai, sotul a zis sa ii incalzesc mancare mai putina ca abia asteapta sa manance mancarea ma-sii ( in cond in care eu aruncam pastaile.ca nu ii placeau - poate nu le gateam eu bine, dar sustinea aseara sus si tare ca el e mort dupa mancare de pastai). Si vine dna soacra cu o portie...nici macar nu m a intrebat daca vreau, daca poftesc...desi nu ma risc sa nu ii fac rau fetei...dar asa, ca gest. Daca sunt si eu de fata, de abia deschide gura, daca ies din camera, incepe sa turuie...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DeeaI, macar ea e bunica-sa, poti spune ca o face de grija, ca asa vede ea lucrurile.

Dar eu ce sa mai spun ca, de cate ori ies cu fata la poarta, apare si vecina-mea (una dintre ele), o babuta cu mustati, care mereu vrea sa o pupe unde crezi? Exact pe manute [mariaj] [smulgpar]

Si zilele trecute am iesit cu ea doar in body cu maneca scurta si babuta cu mustati zice: pai asa o scoti (imi pare rau ca nu-i pot imita si vocea)? zic: cum asa? Pai in capul gol? Pune-i o caciulita, ceva [batcap] [smulgpar]  (la 30+ grade)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De nervi, i am zis sotului ca azi sa imi aduca salarul lui! a ramas socat, niciodata nu i am cerut socoteala. Si ideea e ca doar la frate so ii dadea 2000 lei/luna, in cond in care si a dus pat la firma si doarme toata ziua acolo si se joaca pe tel, iar al meu baga ca migu si ia pe luna cam 600-700/luna, ca nu sunt bani, ca tre sa plateasca nu stiu ce...ca sunt la inceput si tre sustinuta firma...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor!

Aseara am stat pe net pana s-a terminat bateria pe tel asa ca azi sunt iar zombii, dar incerc fara cafea....legat de soacra...telenovela cu zavoranu mic pui pe langa ce e aici...am renuntat sa o mai bag in seama...am noroc sa sotul e cu mine si abia asteapta sa o trimita (nici nu ma mir la cat il cicaleste) ca s-a saturat de certuri...eu tre sa ma imprietenesc cu distonocalmul si totul va fi Zen;))

Deeaioana, si a mea tot cu el in brate e.."il dor spatele de atata stat culcat si trebuie sa ii fac masaj"..aseara am pus-o sa stea cu el in brate si sa se plimbe vreo 2 ore pana a durut-o pe ea asa ca prea degraba nu se mai apropie;))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De nervi, i am zis sotului ca azi sa imi aduca salarul lui! a ramas socat, niciodata nu i am cerut socoteala. Si ideea e ca doar la frate so ii dadea 2000 lei/luna, in cond in care si a dus pat la firma si doarme toata ziua acolo si se joaca pe tel, iar al meu baga ca migu si ia pe luna cam 600-700/luna, ca nu sunt bani, ca tre sa plateasca nu stiu ce...ca sunt la inceput si tre sustinuta firma...

DeeaI, diplomatie si tact! :) Chit ca ai cea mai mare dreptate, cel mai usor e sa nu-i ataci mama. Na, e maica-sa si o iubeste... Avantajul tau e ca pe tine te-a ales si tu esti mult mai aproape de el zi de zi. Ai muult mai multe ocazii sa-i vorbesti cu calm si dulceata despre tine, despre copila, despre cum v-ar fi voua trei mai bine si ce ar ajuta la armonia din casa voastra. De obicei, daca s-au insurat, barbatilor le place linistea in casa si sunt dispusi sa faca eforturi, daca le prezinti situatia pe intelesul si gustul lor :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deeai, pana la urma a mancat sota.tu pastaile?

 

Si soacra.mea face de mancare ca cica.i place lu' fii.su, o avertozez ca el nici macar nu miroase asa ceva, dar ea o tine pe a ei. Bineînțeles ca husband nu mananca si tre' sa.i fac cartofi prăjiți cu salată verde ( mancarea lui preferată).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...