Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 16


Recommended Posts

Am facut dulceata de caise, cred ca vreo 3 borcane...acum papa fata si cred ca adoarme. Tre sa ma apuc de curatenie, sa spal haine...sa vad ce fac de mancare azi...Vreau concediu...

e simplu: da-i soacrei sa te ajute cu spalat, mancare, curatenie, tu stai "IN CONCEDIU" cu fata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata!

...eu caut saltea... [batcap]

 

...new, parca tu te laudai cu salteaua. stii de care e?

eu am avut saltea ortopedica, dar a inceput sa se deformeze si am schimbat-o cu una memory pe care am luat-o de pe ramedepat.ro la recomandarea unor prieteni. E important sa aiba strat memory de minim 5 cm. Cand am facut trecerea, mi s-a parut extraordinara. Vara stratul de memory tine de cald (pt ca te afunzi putin in el) si noi am intors-o pe fata cu latex.

 

Maddutz, ieri ne-am intalnit cu un ortoped care ne-a recomandat saltele ortopedice de la ikea.

New, cu ce te-a suparat dl New?

Am fost la plimbare cu caruciorul si pe final ne-am contrazis putin pe tema traseului si a vitezei de mers pt ca eu ma grabeam acasa. In fine, privita din exterior pare o prostie, dar pe moment m-a enervat mai ales ca i-am zis ca nu ne certam in prezenta copilului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca nici cu mine nu te-ai fi maritat, ca la fel fac si eu [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Bine, acum, ca-s mai obosita, nu mai ma rasucesc de o mie de ori, insa pe vremuri era teroare [batcap]

Gina, mie imi plac paturile alea de vitrina, cu lenjerii de calitate, apretate, cu pernute asortate, etc...iar noi dormim pe saltea sau protectie, ca el mototoleste orice...inainte calcam lenjeria, dar la ce bun, dupa o noapte ajunge varza...am renuntat. si eu ma misc in somn,dar lenjeria ramane dreapta .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Am fost la plimbare cu caruciorul si pe final ne-am contrazis putin pe tema traseului si a vitezei de mers pt ca eu ma grabeam acasa. In fine, privita din exterior pare o prostie, dar pe moment m-a enervat mai ales ca i-am zis ca nu ne certam in prezenta copilului.

explozie intr-o lingura cu apa :))) New, de la starea ta naturala de ZEN, asta a fost o furtuna, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut dulceata de caise, cred ca vreo 3 borcane...acum papa fata si cred ca adoarme. Tre sa ma apuc de curatenie, sa spal haine...sa vad ce fac de mancare azi...Vreau concediu...

uh concediu... lumea ma intreaba cum e in concediu si eu ii intreb la randul meu "ce concediu?"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, mie imi plac paturile alea de vitrina, cu lenjerii de calitate, apretate, cu pernute asortate, etc..

Pai atunci dormi pe jos, sa stea patul ca de vitrina [:-)))]  (sper ca nu te-ai suparat :D)

 

explozie intr-o lingura cu apa :)))

 

Tsunami [:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

Easy, eu pun lenjeria pe pat si apoi dau cu fierul

E mai usor si mult mai rapid.

Eu am trecut la lenjerii creponate, tot din motive de calcat [batcap] , pe astea nu trebuie s ale calc. Oricum al meu sot imi zice mereu sa nu mai ma obosesc sa calc lenjeria, insa o ami faceam, ca nu-mi placea mie [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata!

eu am avut saltea ortopedica, dar a inceput sa se deformeze si am schimbat-o cu una memory pe care am luat-o de pe ramedepat.ro la recomandarea unor prieteni. E important sa aiba strat memory de minim 5 cm. Cand am facut trecerea, mi s-a parut extraordinara. Vara stratul de memory tine de cald (pt ca te afunzi putin in el) si noi am intors-o pe fata cu latex.

Eu am inteles ca exista saltele cu latex (burete) pe diverse niveluri de rigiditate si cu arcuri.

Cele de latex (care si alea pot fi considerate ortopedice - daca buretele e f rigid) au dezavantajul ca nu se aerisesc si se imbacsesc, la cele cu arcuri cat de cat mai trece aerul cand te asezi. Ce am ales eu cu monica are si arcurile imbracate in burete (vad ca la acelasi pret si cu aceleasi caracteristici sunt si cele de la ikea).

 

Nu am ales memory foam pt ca la cele 85+95 kg = 180 kg riscam ca in 1-2 ani sa gasim "adancitura" corpurilor noastre in memory foam (cat zice ea ca isi revine, dupa folosiri repetate fie se adanceste cu totul - daca ne tot rostogolim pe saltea, fie ne ramane conturul adancit in saltea...la volume / greutati  diferite probabil gandeam diferit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Easy, eu pun lenjeria pe pat si apoi dau cu fierul

E mai usor si mult mai rapid.

o idee interesanta

asta cand o pui prima oara pe pat? prima oara nu ar fi o problema, o calc si pe masa de calcat, problema e ca dupa prima noapte o mototoleste de e buna de pus la spalat....pe jumatea lui de pat. Nu sunt acasa, sa fac poze :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...