Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 16


Recommended Posts

Gina, tu locuiesti intr=o poveste cu feti-frumosi si zane...Mihai e Fat Frumos si Maria e zana :)

.....si Mihai seamana leit cu mine, hi hi hi :D :D :D

mie mi-e teama ca daca vin nu mai plec :)))

Easy, daca vrei, esti binevenita oricand, sa stii :)

Doar 86 km intre noi, o ora si-un pic drumul si stai toata ziua la soare/umbra (pacat ca s-au terminat ciresele..... dar se coc alunele mai spre toamna, chiar in fata leaganului am unul, se vede, plus altul langa casa)

Mi-a placut la nebunie leaganul....cu mine s-ar rupe merii [:-)))]  [batcap]  [:-)))]

Nu se rup, iti garantez :) Singurul pericol e sa nu mai vrei sa cobori din leagan)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am vorbit cu Baby , este dulce tare , vorbește asa frumos cu accent :) ma așteptăm sa fie mai tăioasa la vorba , dar este blajină .

Da, aceeasi senzatie am avut-o si eu cand am vorbit cu ea, la cat de incisiva este aici, ma asteptam la o cu totul alta voce, dar am avut o surpriza placuta, iar accentul....... m-a dat gata :)

 

Easy,:)))))....si acuma rad cu lacrimi...parca ne si vad pe toate fugind prin curte la gina ca tatarii...fiecare pe ce pune mana...corcodusi, meri, nuci...pe leagan sigur e bataie...daca rupem merii aia, il mutam in altii ca am vazut ca sunt destui;))

[:-)))] [:-)))] [:-)))]

Am ras de ma doare burta [batcap]

Ce fericit ar fi Mihai ca are si el cu cine sa fuga prin curte [catelulsfuge] [catelulsfuge] [catelulsfuge]

 

bine mersi gina:) tot prin curte si noi. incep sa-mi fie cam la fel zilele, sper ca nu dau in depresie...

Andika, daca eu, de aproape 4 ani (daca pun si concediul de risc maternal de la Mihai) nu am picat, nici tu nu o vei face :)

Mai stai si tu pe aici, la o barfa bere cu fetele [bere]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra , cu somnul a fost mai dificil in ultimile zile , in rest , la cum a fost 3 luni , acum este parfum :))(

Adoarme numai la san , trebuie sa fiu atenta sa il culc imediat ce ii vine somnul , altfel se necajeste . Cu pastile am reușit sa alăpteaz iar exclusiv , aproape numai aveam lapte si ii dădeam supliment .

Se rostogolește in pat si sta in fundulet singur daca se sprijină cu manutele in fata , altfel trebuie un pic susținut .

Aaaa si cand este necăjit cu kk ma musca de sfârcuri , dar rau tare . Se vad si cei doi dintisori de jos , așteptăm sa iasă ... Se freacă mereu acolo .

Ma bucur ca ai reusit cu alaptatul exclusiv...ce baiat mare ai deja...se rostogoleste, ii ies dintii, inca un pic si sta in fundic si apoi in picioare fuga...vai ce repede trece..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, aceeasi senzatie am avut-o si eu cand am vorbit cu ea, la cat de incisiva este aici, ma asteptam la o cu totul alta voce, dar am avut o surpriza placuta, iar accentul....... m-a dat gata :)

 

[:-)))] [:-)))] [:-)))]

Am ras de ma doare burta [batcap]

Ce fericit ar fi Mihai ca are si el cu cine sa fuga prin curte [catelulsfuge] [catelulsfuge] [catelulsfuge]

 

Andika, daca eu, de aproape 4 ani (daca pun si concediul de risc maternal de la Mihai) nu am picat, nici tu nu o vei face :)

Mai stai si tu pe aici, la o barfa bere cu fetele [bere]

va citesc mereu, ca am tableta la curte, cu incarcator cu tot:) dar nu prea am ce zice. soacra ma lasa in pace, lenjerie nu calc (de fapt nu calc nimic, nici nu stiu unde imi e fierul de calcat), barbatu mi-e bun si nu mototoleste nimic:)))) no, am zis si eu ceva:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andika , simultan : Galactogil , Galafor , ceai Humana pentru lactație :(

Galactogil am luat si eu la Mihai, dar sub forma de ceai instant.

Bine ca a functionat si ai laptic pentru Andrei :)

 

Monica, ce reteta ai pentru dovlecei? Cu telemea, morcov si ceapa? Mi-a ramas gandul la tzatziki [batcap]  si parca m-ar tenta si chiftelutele intr-una din zilele urmatoare.

Sotul meu adora snitelele de dovlecei cu mujdei, insa as vrea si chiftelute, mai ales ca eu nu le prajesc de fel, le pun la cuptor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...