Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 16


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hehehe, am ajuns si eu la filozofia sintetizata in poezia ta... Rad eu dar nu e rasul meu :))

 

Acum de ce oi fi retinut ca pe mica ta o cheama Maria, cand tu vrei sa ii zici (in primul rand) Flavia? Nu stuu, dar Maria imi place mie...

Easy [pup]

Of, Doamne............. fiecare citeste printre randuri ce "vede" el/ea, insa nu citim mereu ce trebuie :)

Uite aici toata poezia: http://comunitate.desprecopii.com/albume/photo/view/album_id/2283/photo_id/96714

Mie mi-a ramas in minte, in afara de ultima strofa, si strofa 4. De cand ma stiu am "alergat" spre ceva, uitand sa ma bucur (si) de alergatura, sa ma bucur de zilele care trec.

Am realizat si eu, la un moment dat, ca timpul trece oricum, fie ca-s vesela sau trista............ apoi am gandit asa: am doar o viata.......... de ce sa o petrec in tristete/plangand?

 

Ai retinut doar numele Maria pentru ca eu am spus la un moment dat (si probabil ai citit) ca eu as ami-am dorit dintotdeauna, daca am fata (nu credeam ca o sa mai am), o voi boteza Maria.

Flavia..... e si el pe acolo, ca a vrut sotul :)

Am pus Flavia primul ca asa mi s-a parut mie ca suna mai bine, are o alta muzicalitate, mai ales alaturi de numele de familie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu o pune saraca sa faca in punga sterilizata [batcap] Da' cate guri sunteti la masa? Ce-ai insirat tu aici eu gatesc intr-o saptamana [batcap]Sau serbati vreun sfant Ilie intarziat? :) Si eu vreau sa fac maine ori ciorba de legume, ori de rosii cu zdrente.

deja nu mai am salata de vinete-a mancat sotu tot si sosul tzaziki-am mancat toti-fffff bun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va pun si eu o poza cu nepotica mea.... O sa o sterg maine dimin...Maddutz, sa nu inchizi capitolul pana nu sterg poza, nici aici nu am drepturi autor...

Frumoasa....... si cu ochii albastri [flo2]

Daca inchide Maddutz capitolul, iti spunem noi cum sa stergi poza si cu el inchis :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Galactogil am luat si eu la Mihai, dar sub forma de ceai instant.

Bine ca a functionat si ai laptic pentru Andrei :)

 

Monica, ce reteta ai pentru dovlecei? Cu telemea, morcov si ceapa? Mi-a ramas gandul la tzatziki [batcap] si parca m-ar tenta si chiftelutele intr-una din zilele urmatoare.

Sotul meu adora snitelele de dovlecei cu mujdei, insa as vrea si chiftelute, mai ales ca eu nu le prajesc de fel, le pun la cuptor.

eu fac chiftelele tot la cuptor. Fara ceapa ca nu o suport in astea.Cu telemea,cascaval,verdeata,usturoi,ou si pesmet.Cred ca o sa pun si morcov data viitoare ca am multi dovlecei.Am fost la cumnata cu cumnatu cu botezul si mi.a dat dovlecei,ardei,conopida,rosii si fasole de la ei din solar. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am facut chiftelute de dovlecei tot la cuptor, cu faina de secara.

cred ca o sa ii mai fac Oanei un risotto si pt noi paste cu sos de lamaie. Mai vreau sa fac si chiftelute de peste.

azi am mancat paste integrale cu sos pesto si sos de rosii.

Acum cateva zile am facut o tocanita de pui cu mult ardei calit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina, f frumo la tine.

am citit despre soacre, etc. Io am comentat sambata pe tema asta,

easy, frumo nepotica. BTW: io bag asternuturile in fund:) cat de tare le sifonez, ma sui pe sot cu picioarele; el doarme model, unde il pui acolo il gasesti, nemiscat din lo , dar eu val varfej sunt prin pat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...