Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 16


Recommended Posts

ma uitam in alta parte o secunda si disparea ditamai bucata din morcov :)

Sigur nu o manca sotul? Sau nu o dadea jos, la catel? [soricel]

sau eu cel putin, cred ca 50% din ce mananc mananc ca mi-e foame, restul.... (ciocan in cap)

Idem [smulgpar] [batcap] [smulgpar] [batcap] [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vai, Gina, ce imi aduc eu aminte cu cel mai mare drag era linsul lingurilor si al castroanelor de crema cand prajiturea mama (si o facea des cand eram mici). Cred ca de-asta am si prins drag de prajiturit, imi place mai mult sa fac ceva dulce decat mancare. Aia o fac de nevoie de cele mai multe ori, prajiturile le fac de drag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iarna, cand sta mai mult prin casa, mai sta pe langa mine si-i spun povesti despre ce fac, insa acum, ca e cald, sta mai mult pe afara sau la Tom si Jerry, la bucatarie vine doar cand pun creme la prajituri (daca e cazul), sa linga crema [batcap]

Aseara m-am suparat tare pe el si am decis sa-i schimb programul de masa. In ultima vreme i se facea foame de la atata joaca afara si venea singur la rontaieli, iar la pranz nu prea mai manca, nici macar feluri care-i plac, asa ca nu mai are acces la rontaieli decat cand ii dau eu si ii servesc pranzul ceva mai devreme decat inainte (de la 13-13.30 am trecut la 12-12.30).

Azi este prima zi si deja pe la 11.30 cerea mancare [pk] , pana i-am pregatit-o, s-a facut 12. A mancat bine [pk] [pk] [pk]

 

incearca sa-l implici si pe el, sa pregatiti ceva "impreuna"

oricum New are dreptate, n-avem nevoie de carne in fiecare zi... eu incercam cu cea mica o zi ceva cu carne, o zi ceva cu ou, o zi fara carne/ou.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ti se remodeleaza corpul :) la cum te munceste programul, tind sa cred -daca te tii si faci corect exercitiile 2 luni, n-are cum sa nu ti se remodeleze

Asa e.

Ati citit pe aici: http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/150478-elimina-celulita-pentru-totdeauna-in-doar-5-pasi/

Ideea (pe care eu am retinut-o) e ca singurul mod de a-ti remodela corpul, ca sa te citez, este miscarea/sportul si, as adauga eu, un regim alimentar echilibrat (nu dietele lui peste).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am avut emotii de cateva ori, o data imi aduc aminte ca eram gata sa intervin...da pana sa ma misc eu isi rezolvase singura problema. E distractiv ca in unele zile nu pare ca mananca nimic (desi mai gasesti in pampers bucatele) si-n altele ma uitam in alta parte o secunda si disparea ditamai bucata din morcov :)

 

da sincer nu recomand mamicilor care sunt stresate de ex, de cat o sa manance copilul, n-ai nici un control la faza asta. mie mi se pare ok - cred ca cei mici au instinctul de a manca cand le e foame si a se opri cand s-au saturat, ceea ce noi ca adulti am pierdut...sau eu cel putin, cred ca 50% din ce mananc mananc ca mi-e foame, restul.... (ciocan in cap)

De-asta mi se pare mie ok, ca ii ofera libertate copilului si, pt mine personal, pt faptul ca nu trebuie sa ma stresez sa fac programe pe zile, sa-i dau X nr de lingurite, sa nu ratez aia sau ailalta :) parca diversificarea clasica mi se pare mai grea

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

ma uitam in alta parte o secunda si disparea ditamai bucata din morcov :)

Sigur nu o manca sotul? Sau nu o dadea jos, la catel? [soricel]

:)) o rontaia ea, fara dinti, apropo. primul dinte i-a iesit pe la 1 an, dar n-a avut nici o problema sa manace doar cu gingiile. Inclusiv carne :)

dar repet, pana la 1 an tot laptele e de baza, mancarea e doar joaca/experiment. Cat timp mamica accepta lucrul asta, o sa mearga ok auto-diversificarea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai, Gina, ce imi aduc eu aminte cu cel mai mare drag era linsul lingurilor si al castroanelor de crema cand prajiturea mama (si o facea des cand eram mici). Cred ca de-asta am si prins drag de prajiturit, imi place mai mult sa fac ceva dulce decat mancare. Aia o fac de nevoie de cele mai multe ori, prajiturile le fac de drag

Idem idem idem!!!

 

incearca sa-l implici si pe el, sa pregatiti ceva "impreuna"

oricum New are dreptate, n-avem nevoie de carne in fiecare zi... eu incercam cu cea mica o zi ceva cu carne, o zi ceva cu ou, o zi fara carne/ou.

Da, poate ar ajuta ideea cu pregatitul impreuna, desi de multe ori fac mancare pe fuga si cu ela r dura de doua ori mai mult si nu-mi permite timpul.

In privinta carnii sunt de acord, nici lui nu-i dau zilnic, mai ales ca nici eu nu simt nevoia de carne prea des, cred ca o data pe saptamana mi-ar fi suficient (ca nici vegetariana nu cred ca as putea sa devin, nu ma vad doar pascand :))).

Imi placea sa experimentez insa si cele mai bune perioade erau posturile :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa e.

Ati citit pe aici: http://comunitate.desprecopii.com/forums/topic/150478-elimina-celulita-pentru-totdeauna-in-doar-5-pasi/

Ideea (pe care eu am retinut-o) e ca singurul mod de a-ti remodela corpul, ca sa te citez, este miscarea/sportul si, as adauga eu, un regim alimentar echilibrat (nu dietele lui peste).

 

perfect de acord, dar as mai adauga la lista si masajul anticelulitic. Sport

+regim de viata sanatos+ masaj = succes garantat. Din pacate, teoria e mai simpla decat practica...

 

oricum, dc vreti va tin la curent cu rezultatele Insanity dupa 2 saptamani, am facut poze si m-am masurat cand m-am apucat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, eu vreau neaparat sa ne tii la curent. Cand adun suficienta determinare, ma apuc si eu.

Ce se intampla dupa cele 2 luni, intrebam in sensul ca nu ti se remodeleaza la loc daca nu mai faci sport? Eu nu cred in 2 luni de sport intens si apoi culcat pe-o ureche.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...