Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Catre colegii invatatori si profesori, parinti si prieteni... 

Feriti-va de taberele organizate de ATGR & Old Line Travel!http://ghiziiromaniei.ro/

Feriti-va de Pensiunea Vraja Muntelui din Moieciu!http://www.vrajamuntelui.ro/

Din 15 copii cu care am plecat in tabara, 10 au facut toxiinfectie alimentara si am parasit de urgenta tabara. Sper ca acest mesaj sa foloseasca si altora si sa nu mai fie copii care sa treaca prin asemenea experienta urata. Au fost sesizate toate institutiile abilitate din Brasov si sper sa se ia masuri impotriva lor.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mai,la Vraja Muntelui am avut si eu experiente neplacute...in 2008 inainte de a naste.

Ne-au dat o camera...numai ca restul au fost inchiriate unui grup de dementi care au urlat si ascultat muzica toata noaptea,au sarit la bataie la ceilalti turisti.....a venit politia...sunt neseriosi si ahtiati dupa venit.Dimineata le-am cerut banii inapoi sau alta camera linistita,ca de nu .....cred ca nu s-au schimbat deloc,din cauza ca vesnic vor fi doritori de senzatii tari.

 

Nu recomand,am amintiri urate tare de acolo.

 

Nu stiu ce vor face autoritatile,zona aia e susrsa de venituri pentru multi de la corpurile de control iar evaziunea fiscala e in floare.

Am stat la alte pensiuni,au fost ok si avem acum una discreta,linistita si cu propietari foarte ok.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dap, cam asa e cu evaziunea... rar de tot am vazut sa se elibereze factura, chitanta, in momentul in care platesti... Ptu ptu... fug de ele ca "ala" de tamaie. Daca ceri asa ceva, e ca si cumm i-ai injura :))

Si am stat la destui, si in Moeciu de Sus si de Jos... si mai pe la mijloc. Unii singuri ne-au dat chitanta cand am platit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anu trecut feciorul  a fost de doua ori in excursie cu scoala si in ambele dati a fost cazat acolo.Probabil au un parteneriat cu scolile de a fost singura locatie gasita si de diriga,si de profa de geografie.Al meu nu a avut reclamatii majore(ceva cu o usa care nu se inchidea si ii era frig )pentru ca pana la urma a dormit in camera fetelor.Eu am crezut ca a fost un pretext,mai ales la felul cum arata pe site,insa nu am cercetat de teama sa nu aflu mai multe.Deci,intre cadrele didactice dati zvon!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Excursiile si taberele scolare sunt organizate prin anumite agentii de turism, care sunt acreditate de ministeruk educatiei. Si alea sunt cateva, sa zicem, in fiecare oras, si detin un fel de monopol (la preturi, care-s mai mari decat la unele agentii obisnuite). Si probabil astia cu pensiunea are vreo relatie acolo, in minister, de s-a lipit asa bine de agentia asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...