Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La multi ani stelute frumoase de iul-aug 2013! (32)


Recommended Posts

Neata !

Parca am vazut-o pe Maria, si in pozele lui Mes si in ale Deliei :) Avem o ladita cu legume pe jos in bucatarie, mereu o gasesc pe Maria lingand cate un morcov plin de pamant, sau o ceapa :)

La cuptor se suie cu picioarele pe manerul de jos al sertarului unde tinem tavi si se agata de manerul cuptorului , apoi se tine de cu mainile si sta in aer, isi elibereaza picioarele :)) 

A inceput sa manance incredibil de bine, nici nu-mi vine sa cred, am plusat la cantitate, mananca cam 170g , si repede, cateodata in 15 min e gata... Plus ca a si plans de foame, pe alocuri, incredibil !!!! Mi-a luat ceva timp sa ma prind de motiv ca pe asta il excludeam din start :)

Mes, si eu zic sa discuti cu sotul  [flo2] Nu cred ca e o idee buna sa renunti la serviciu, dar tu stii mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 508
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata.  (la mine e 9.30. e voie sa zic neata)

 

Aseara ne-a anuntat soacra ca in septembrie vrea sa plece. Deci mai are o luna si ceva.

 

E complicata si groasa treaba pt ca aici cresa costa fix cat castig eu. Cunosc doua persoane care dau atat: o tipa care zice ca nu suporta sa stea acasa si spera ca pana cand merge copilul la scoala sa avanseze la job si sa aiba salar mai mare, sa se merite atunci (decat daca s-ar duce atunci ca incepatoare la munca).  In ce lucrez eu nu prea am ce avansa :(

Si mai stiu o tipa, e combinata cu un englez si zice ca ea nu da £1000 de lire pe cresa (?!) da ea 500 si el 500, deci ei din salar ii mai ramane. Si stau impreuna dar calculeaza separat ....

 

Avem o varianta cu o verisoara care sa stea cu copilul ei si al meu dar tb sa ne mutam cu ei, si nu stiu cum o sa se descurce...

 

Complicat.

 

Recalculating ..........

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O sa reiau udeea cand am chef.

 

Mess ziceam ca la voi e necesara o sedinta in 3. Si sa o intrebi pe soacra daca stue care i este rolul ei in calitate de bunica si mama? Sa i spui ca e la voi ca sa va ajute, nu ca sa admire Anglia si nici de decor. Sa stie ca orice ajutir oferit cat de mic, pt tine ca femwie in casa cobteaxa. Ca intinde rufele, ca fierbe o ciorba *nu are mult de munca cu ea* Si alte puncte pe care le ai de discutat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mocanita ce fain ca mananca Maria asa bine acum.

 

Oxi ce bine ca s-a acomodat Sebi asa bine. Ma bucur, asa mergi linistita la serviciu.

 

Mess eu cred ca suma de bani in sine nu e asa importanta. Noi am fost singuri la Clara, amandoi cu munca pana la 6 minim, eu si cu delegatii si munca in week-end. Si cresa a costat 1200€ pe luna. Dar a meritat ptr ca iubesc ce fac si nici nu am vrut sa renunt la ce mi-am construit pana la aparitia copilului. E o parte importanta din mine.Important e ca sa am supravietuit si fara cei 1200 dati la cresa. Am strans cureaua, mai usor cu concediile pana a trecut copilul la gradinita normala. Acum intrebarea la voi este: supravietuiti fara salariul tau? Ca pana una alta asta e socoteala: daca muncesti si dai copilul la cresa sau stai acasa la bani iesiti la fel din cate am inteles. Succes sa gasesti solutia cea mai buna. Ideal ar fi sa ridice manecile si sa ajute si restul familiei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delia ce mai gatesti? Am facut azi chiftelute de ton, la copii cartofi langa si salata verde.

Mama nu are voie carne decat 1 data pe saptamana asa ca trebuie sa jonglez cu hranitul barbatului ca intra in greva daca ii dau salata in fiecare zi.

Ce retete ai incercat cu fenicul? Eu fac gratinat ca la Maya pe blog si crud taiat marunt cu sos de iaurt si portocale. E plin momentan prin magazine, arata asa frumos, mare si proaspat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara

 

Oxigen spuneam azi ce e ada de bine ca Sebi o adora pe bona, e greu sa gasesti o o femeie de treaba su cate sa se intekeaga cu un copil.

 

Mocania asa i ca ti e mai mare dragul sa i dai de mancare?! Ma bucur ca Mariucs s a dat pe mancat.

 

Cataliba :-*

 

Monica ziceam ca mi place Ckara. E pe gustul meu. De oi avea fata, asa mi ar place sa fie, chiar daca o sa ma vaicaresc pe aici de cat e de activa :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N am facut fenicul niciodata.

Azi am facut ardei umpluti cu carne de pui, aveam multi ardei si n am vrut sa se strice. Supa de linte rosie si dulceata de zneura. Maine cred ca fac pane de porc cu cartofi cu galuste. Nici eu nu stiu ce sa mai gatesc. Am avut tocanita de galbiori. Xsupa de pui a la grec. Papricas. Vreau maine daca ma lasa L sa fac si burek.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...