Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La multi ani stelute frumoase de iul-aug 2013! (32)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 508
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

 

Maria multumim de cafea si ma bucur ca ai timp de gandire, cu siguranta ai timp sa iei decizia buna pt voi!

Olimp- bafta cu intarcatul ... deci deocamdata raman singura care-l vad pe bb2 baietel... nu conteaza ce va fi sa fie sanatos/sanatoasa si sa aiba multe bucurii.

Delia- eram sigura ca vei termina unghiile... cat despre cat gatesti, balesc si eu si te admir!

Mess-tin pumnii... si sa nu faci ceva doar ca spune soacra, fa cum simti tu ca este bine pt voi!

Mocanita- credeam ca suntem singurele mai micutze, adica si Maria mea a folosit pana de curand bodiuri 3-6 luni, nah am trecut la altele dar Maria mea este si mai grasuta

Oana-bine ca-si revine M. sa mai treci pe aici

 

Din seria 'soacre' soacra-mea s-a hotarat ca nu vine cu noi in Tm (spusese ca vine si va sta 2 sapt cu M)... greu.... Nu am nimik impotriva dar ma supara caci ea doar de anul trecut s-a 'mutat' cu lunile acolo (pana anul trecut nu statea o luna pe an) si nu poate veni caci I se vor coace rosiile [batcap]  [batcap] [batcap]  , of

Legat de intarcat... eu m-am straduit cat de mult am reusit (avand in vedere ca primele 4 saptamani am avut restrictive la alaptare) sa ma mulg... si pana la 6 luni m-am tot muls si I-am completat lp Mariei. dupa ce nu I-am mai dat si si lm Maria a inceput sa se imbolnaveasca.... off ... tare imi este ciuda ca n-am facut effort sa ma mai mulg pt ca la fiecare boala am senzatia ca daca ii mai dadeam lm, putin cat ii dadeam ar fi avut imunitatea mai buna

 

o zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut fetelor [flo2]

 

nu conteaza ce va fi , baietel sau fetita , sanatos sa fie... [flo2]

 

legat de intarcat , azi noapte am avut concert de la 4 30 la 5 30 ...of vroia sanul , nu i-am dat , incet incet trebuie sa ne invatam , alaptatul duce la secretie de ocitocina..ocitocina...hormonul care detemina formarea de contractii..si de aici este contraindicat mie...nu in toate cazurile..sunt femei care continua alptarea dar eu sunt un caz special..

 

si eu sper ca dupa ce o intarc  sa nu incepa sa se imbolnavesca..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata

 

Lori s a untarcat definitiv la 6 lyni. De atunci e pe lp si nu s a imbolbavit desi taica su a tit carat acasa raceli si o enterocoluta. Sa ny mai aveti mustrari de constiinta, mai conteaza si fondul genetic :-*

 

Azi avem party de un la Andrei la Arad. La varu lui L. Nu suntem neamuri dar ne intelegem ffff bine. O sa fie frumos, seara in gradina cu lampioane si baloane, oh abia astept.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Olimp, si eu zic ca tb intarcarea si asta o zic eu, marele fan al alaptarii. Nu credeam ca o sa devin asa, dar se pare ca m-am schimbat mult in ultimul an

 

Oana, multa sanatate va doresc

 

Cata, dar Maria nu a acceptat niciodata sanul? Din fericire, eu nu am avut probleme pe partea asta.

 

La mine vine mama pentru cateva zile sapt viitoare si atunci o sa am iar mancare. Sapt asta a fost durere la noi in frigider ca weekendul trecut am fost plecati si nu am avut deloc timp de gatit.

In weekend sper la mai mult timp

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cata, eu inca alaptez si de 4 luni de cand merge Toma la gradi Maria a luat absolut toate racelile, enterocolitele si stomatitele cu care a venit el de la gradi.. Nu te mai invinovati, ai facut tot ce ai putut !

Delia, ti-am mai zis ca si eu sunt cazuta in admiratie si scaldata in bale :))

La soacre nu ma bag ca n-am pe aproape, poate nici o data pe an nu ne vedem :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai fetelor multumesc. Doar nu fac ceva specialitati , or minunatii ca n am vreme. Ati vazut Monica ce delicatese trage de mi curg balele.

Azi fac pt maine de ziua lui L o portie de eclere... cred

Tortul e de casa, il face o cunostinta si tot ea imi face si 30 cupkackes...asa se scrie? :D ati priceput. Dulcegariile sunt toate de casa ;)

Mi a adormit piticul si fug la bucatarie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor de incurajari... m-am gandit ca mai bine sa  'observ'  reusita de a mai avea un bb si reusita pana la urma de a-i da si lm.

Delia- cred ca tu m-ai intrebat de Tesco. nu stiam ca se va deschide in Tm... si de cumparat nu am cumparat multe caci mi-am facut aprovizionarea de pe aici. I-am luat totusi niste body-uri Mariei si ceva de mancat.

Oxi- doar la cateva somnuri de noapte a acceptat sanul drept...in rest plangea cu sanul in gura

 

Un weekend frumos!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!   E Vineri !!!!!!

De intarcat n-o intarc doar ca zice socrella, dar ma enerveaza ca insista.

Mare greseala am facut eu cu alaptatul asta, daca as avea mintea de pe urma nu as mai face-o. Pana si dupa ce am vazut statisticile de la noi de pe grup nu cred chestia cu imunitatea.

Bulina mea e f atasata de tzatza, eu intarcat cu urlete nu pot.

Si asa plange noaptea destul :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...