Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La multi ani stelute frumoase de iul-aug 2013! (32)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 508
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aaa. am uiat sa ma laud   ... Catalinei  (parca ea zicea ca are copil netarator inca).  Emma a incepus sa se tarasca acuma vreo saptamana si ceva si in weekend a trecut la 4 labe. si se opreste si ridica fundul in sus asa in 4 labe, dar nu isi faec inca curaj sa se ridice in picioare...  Sa vedem cat o tine-o etapa asta ca tare a fost inceata in domeniul miscarii pana acum. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

maria te las sa-ti faci curatenie apoi vin la tine [:-)))] [soricel] ...

 

mess poate o sa ai o surpriza din partea emmei...se apuca de umblat mai repede fata de alti copii...de socrela ce sa zic , nasoala stare si situatie , stiu cum este ca si eu mai primesc sfaturi care ma cam scot din sarite....dar la mine e parfum...

 

stiam ca e scumpa gradinita acolo...vorba deliei este un cerc vicios totul..si stai si la parter [batcap] [:-)))] [:-)))]

 

delia..vai si eu m-as face mama pe veci..dar o data si o data trebuie sa merg la munca si eu cred , de fapt sunt convinsa ca voi fi cu inima rupta-n bucati

 

si ilinca est o lipicioasa , sta agatata de mine ca o maimutica..mi-e asa de draga..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba numai de sfaturi, ca alea le-as ignora... dar ma intreaba asa frumos la 6 cand ajung "ce am de gand sa fac mancare" ca imi vine sa o bat :)  (feciorsu ajunge inaintea mea).

Sambata a zis ca daca nu o duce feciorsu in centru ea pleaca acasa, ca nu o ducem nicaieri. Deci ei doi au plecat in oras (nu am vrut sa obosesc copilul pe metrou si caldura pt plimbare cu socrella) . Au venit seara la 8 si ceva cand deja culcasem copilul, il spalasem, ii oferisem joaca si iubire toata ziua :)  Si socrellla ma intreaba cand au ajuns "ce am facut mancare" am raspuns suav "nimic, face adrian " Ha ! cand o face el mancare si or zbura porcii, etc .  Precizez ca ea nu face mancare , sta doar cu copilul, ca zice ca nu stie daca ne place ce face ea, etc.

Ca sa continuam seara intr-o distractie barbatu-miu s-a dus la cazino si a venit la 5 dimineta!! si evident duminica nu se putea trezi nici la 11 si ea ii spunea Emmei s afac shh in living ca il trezeste pe tata !

si mai comenteaza odata ca azi mancam ce a gatit mama ieri   (credea ca nu m-a enervat ambata suficient)

 

V-am zis, telenovele ...   Chestia e ca se uita la mine si se asteapta sa ma enervez, ma stie ca sar repede, vrea sa ma enervez eu si sa o fugaresc ... asa ca ma chinui sa fiu calma ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mess [batcap] [batcap] [batcap] ..ce soacra poama acra mai ai si tu ..apropo de mancare nu are decat sa-si faca daca doreste , zi-i ca voi va descurcati , important este ca emma sa fie hranita , in rest fiecare este major si sa-si faca..

 

dar feciorul , adica sotul nu zice nimic ? of eu cred ca as face ca trenul sa ma tot frectioneze asa la melodie , eu mai sar si la mama si ea saraca chear ca este super , ma ajuta , sta cu fetita , e drept eu ii dau de mancare tot timpul , o culc , o schimb , ii fac baita etc dar daca am nevoie sa stau intinsa 3 ore ..sta cu ea sau o duce la plimbare..nu pot sa ma plang..

 

acum parca mi-e mai usor si mie ilinca mananca cam la 4-4,5 ore si are doar un somn pe zi de 2-3 ore depinde...deci gasesc timp si pentru relax , dar imi imaginez ca trebuie sa-ti fie greu , daca macar ar dormii emma noaptea cum trebuie cu siguranta ar schimba mult situatia.
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si cafea pt toata lumea,

 

Delia - felicitari pt decizia luata, asta simt si eu ca ar tb sa stau acasa sa-mi cresc copiii. Si sunt fff frustata caci sotul nu ma poate tine acasa si sa mai implinim si ceva planuri pt noi. si toata ziua sar la sot din orice nimic [batcap]  [batcap]  [batcap] Sincer, m-am intors la serviciu cand C avea 9 luni si asa ceva n-am simtit... acum insa imi este fff dificil.

 

Mess- felicitari pt Emma  [flo2]  [flo2]  [flo2], bravo! Adevarul este ca nici C nu a mers in 4labe... ca norocul M merge in picioare caci altfel as mai fi avut un stres. Cat despre soacra... eu am stat 6 zile la sat cu ea si dupa 2 zile imi venea sa o bat... ii tot spuneam sotului cum indraznim sa lasam copilul cu 'nebuna'. Adevarul este ca soacra mea se ocupa fff frumos de copiii... dar daca sunt in zona imi povesteste despre viata ei, aceleasi povesti de ani de zile, eu nu mai am nervi sa le aud...

 

Maria- spor la curatenie, mult mai bine sa te plimbi fata de a face curatenie. Eu mai am de facut curatenie, oricum ieri nu am facut asa multe caci am mai avut musafiri si am mai si gatit pt C

 

Oxi- pupam pe Sebi cel zambaret

 

restul fetelor de ce nu mai dati un semn????

 

O zi frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...