Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La multi ani stelute frumoase de iul-aug 2013! (32)


Recommended Posts

Neata! cafea si limonada pt toata lumea!

 

Delia- La multi ani si multe bucurii pt Lori! Cred ca va inventa masina de 'gatit cu dragoste' si masina care merge cu apa, eu ma inscriu sa-I testez inventiile. La multi ani si lui Andrei si La multi ani si parintilor tai!

 

Maria- felicitari Victoriei...

 

Olimp- cum a trecut weekendul si cum sunteti?

 

C a plecat in tabara la munte, m-a inebunit cu bagajul, desi a tot mers in tabara anul asta si-a luat o groaza de 'haine inutile' de parca mergea la discoteca [batcap]  [batcap] [batcap]  

In concediu m-au inebunit si mama si soacra ca M la 'cat este de mica' mananca suficient, adica manca max 7 lingurite si dupa parerea lor eara fff bine. Apoi acasa a spus soacra ca a citit ea pe o cutie ca tb sa manance 40g de mancare... bine ma bucuram ca soacra nu are cantar caci nu credeam s-o tina pe M flamanda. Ca acum sa se intrebe ce-o sa-I dau eu Mariei de mancare caci mananca de toate, partea buna este ca mananca in rest cred ca ma descurc.

Vineri plecam dupa M, nu mai am rabdare... sunt multe variante cu ce vom face cu ea dupa asta, bineinteles ca variantele care mi-ar conveni depend de mama sau soacra care cred ca nu vor veni totusi in Tm

 

O saptamana frumoasa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 508
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

cata [:-)))] [:-)))] [:-)))]  bine ca nu are cantar ca ti-o facea top-model [batcap] [:-)))] ..doamne ce standarde au [:-)))] ....pai daca ar vedea pe ilinca ca mananca la o masa o farfurie normala de adult rasa ce ar zice ?

 

legat de C...imi aduc aminte ca si eu faceam la fel cand mergeam in tabra ..trebuia sa dau bine la public [vampa] [vampa] [vampa] ..si tinute si coafura ..acum stiu ce este necesar...dar am experienta si o varsta..

 

we greu , cald [ventilator] [ventilator] [ventilator] ..eu iar nu suport caldura , exact ca si in sarcina cu ilinca , ma consolez cu faptul ca mai este august si eventual septembrie cald..apoi am mare parte racoare si frig [pk]

 

iar greturile sunt de groaza ieri a fost crunt..azi inca nu s-au instalat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olimp- Ilinca fiind mai inalta cred ca putem sa-I dam 14 lingurite  de mancare [:-)))]  [:-)))] [:-)))]

 

Delia - da mai scrie retete, sau mai pune linkuri, caci mai am putin si-l cred pe socru-meu ca nu voi stii ce sa-I dau de mancare copilului.

Soacra-mea a spus ca Maria a mancat snitel, la intrebarea sotului 'cu ce a mancat snitel?' raspunsul a fost ca a mancat cu gura [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Olimp- cred ca intr-o luna vei scapa de greturi... ceea ce este super... eu am avut la final greturi si alea mi-I sau parut stresante caci M ar fi trebuit sa creasca dar nu avea cu ce..  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Am citit din urma, dar nu mai tin minte multe..

Mess, ma omori... cine iti garanteaza tie ca daca ii dadeai LP iti dormea copila? termina cu prostiile si nu mai regreta ca ai alaptat-o. [alcool]

Sau crezi ca daca o intarci o sa dormi toata noaptea?

Luca sugea si dormea toata noaptea. Nu are nici o legatura.

Tu la cat mergi la munca si la cat te intorci? Eu cred ca ai avea nevoie de un program bine stabilit si o sa vezi ca nu e dracul chiar asa negru...

Eu, ajung la 5 de la lucru, ies cu copiii afara, unde stam pana pe la 8, 9 , ajungem acasa, in 1/2 h strang rapid de prin casa, hranesc copiii si apoi il culc pe Luca. Cosmin se ocupa de Raul. Si ma apuc de mancarea pe a2a zi. Daca necesita mai mult timp, cand intru in casa pun mancarea pe foc.

Cam asta e programul meu. E f adevarat ca in casa e ca duap razboi, am ajuns sa streg praful o data pe saptamana, dar asa nu ma mai intereseaza. Vineri e ziua de curatenie, cand nu mai ies si eu afara, ca stau si curat casa. Dar in rest, eu nu renunt la timpul petrecut cu copiii, pt a face curatenie

 

 

Olimp, felicitari pt inimioara bataioasa. V-ati apucat de casa?

 

Alaptatul nu le confera imunitate. Eu nu o mai cred. Si eu ca si Mocanita, cu copil alaptat a luat toty ce se putea de la gradi de la Raul. Eu cred ca pb imunitatii se p[une in fctie de cat contact are cu copiii care merg in comunitate. Raul a fost sanatos tun pana mergeam zilnic la o fetita care era la cresa si vesnic bolnava. Asa a fost si el. Dar cand a mers la gradi, a fost printre copiii cu cea mai buna imunitate. Si cred ca asa va fi si Luca. Atat se va imbolnavi de la Raul, pana cand la 3 ani va avea imunitatea formata.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimuneata la pranz. Nu ne am trezit acu ci la 7"20, dar am fost la plimbarea de dimineata si apou am framantat alyat pt o paine, deoarecw permite un copt vremea de afara, nu e chiar innabusitor de cald, ba chiar putin innourat.

 

Mess L primea lp de mult tjmp seara si e untarcat de la 6 luni si pana in luna a 11-a stii cum dormea sau nu dormea. Tine de firea copilului. Nu ti mai macina creierul cu daca.... incearca sa uei lucrurile cum vin ca altfel iti pierzi rabdarea si mintile. Serios.

 

Retete fetelor...revin. acu a adormut L si fug la bycatarie sa pyn de mancare.

 

Cataliba mulrumesc mult :-* . Mami nu prea intelegea ieri de cw tot inchinam :(

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare si de la mine!

 

Delia, spor la treaba! Voi v-ati apucat de bb2? Ca stiu ca si voi il aveti in plan.

 

Maria, tu ce mai faci?

 

Noi avem niste nopti grele, cred ca vin niste dinti in curand ca de 2 nopti doarme doar cu sanul in gura, daca il scot, urla. Si e clar ca e schimbat ceva fata de saptamanile trecute pentru ca si inainte se trezea, dar adormea si era ok dupa

 

Si eu sunt convinsa ca totul tine de copil. Poate influentam si noi anumite chestii, dar prea putin zic eu. De exemplu, Sebi a adormit greu de la inceput si asa a ramas pana in prezent

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mocanita multumesc de urari.

Oxigen nu ne am apucat de bb. Neavand ajutor trebuie sa mai asteptam pana l punem cat de cat pe L pe picioare. Macar cateva luni sa mai asteptam.

 

Borsul de pasare si nu numai il fac cam in genul asta http://costachel.ro/bors-moldovenesc-de-gaina-cu-taitei/

 

Azi de ex am fiert separat pt bors de perisiare, niste soric ca l aveam si dupa un clocot l am bagat in oala cu zarzavaturi sa mai fiarba. O sa pun mei sau hrisca pt ca mananca si L e si e f sanatos. In general gatesc cu ce am prin casa.

 

Am elucidat enigma urlatului lui L cand sunt in bucatarie. E curios ce fac si se enerveaza ca nu vede :))

Azi m am mutat cu framantatul painii pe scaun, cata bucurie pe el. A pus mana pe aluat si a fost f multumit, a plecat sa se joace. De acu il pun ib scaun langa mibe, sa priveasca ce fac. ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...