Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La multi ani stelute frumoase de iul-aug 2013! (32)


Recommended Posts

Neata!

 

o tona de cafea si limonada

 

azi este ziua cea mare, o revad pe M dupa 4 saptamani. Doamne ajuta!

 

si bucuria asta mare tb sa-mi fie umbrita de sora-mea si nepata-mea care mi-o vor 'da pe mama' s-o bag in spital. Of, de mai bine de 1 an le-am tot spus sa mi-o aduca s-o duc in spital si tocmai acuma vor sa mi-o aduca... stau in cumpana daca sa nu le spun sa mi-o aduca la inceputul lui septembrie cand ma mai eliberz eu... bineinteles ca am si eu frustrarile mele, caci la botez mama era 'netransportabila' si acum este muuult mai rau ca atunci dar este transportabila. n-am dormit de nervi toata noaptea

 

in rest va doresc un weekend fain

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 508
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata [flo2] [flo2] [flo2]

 

mocanita , paula..sa trece-ti cu bine de enterocolita !

 

cata deja ma fac piele de gaina , cand ma gandesc cum ar fi sa o revad eu pe ilincuta dupa o luna..te intelg si eu am emotii..

 

legat de mama ta , nu stiu ce sa-ti spun este grea decizia , oare ar fi asa de mult pana in septembrie ? mai sunt 3 saptamani , daca zici si tu ca iti va fi mai usor. poate nu ar fi rau sa le spui delicat cam care este situatia , acum tu sti mai bine care este starea de sanatate a mamei si daca permite amanarea..

 

eu trebuie si vreau sa merg cu ilinca la ortoped..mi-i se pare ca este cracanata , si vreau sa vad daca se poate reziolva ceva , in principiu am inteles ca se poate dar voi sti mai bine dupa consult..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, Cata , ma bucur mult ca o s-o revezi pe M. si-mi pare atat de rau de mama ta... Eu cand aud de problme din astea... Inca mi-e groaznic de greu.

 

Delia, sa nu cumva sa iei de la astia Manuka , e f scumpa. Pe amazon.uk o iei cam cu 20 pounds, deci cam 1 mil. Imi zici mie daca te hotarasti si vedem cum facem daca nu te descurci tu. I-am dat si eu lui Toma maxim o lingurita demuuult :) Atat am putut sa-l pacalesc :) Gustul e ff puternic si n-a vrut-o. Am luat-o eu pe restul dar zau ca n-am vazut cine stie ce efecte. Poate cura ar fi trebuit sa fie mai lunga, nu stiu..Oricum nu prea ma convinge nici un tratament pentru stimularea imunitatii. 

 

In alta ordine de idei, am luat toti enterocolita :) Superb. Bine macar ca s-a declansat acum , nu luni cand incep serviciul si ar fi ramas amandoi cu bona.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa la toti cei bolnavi

 

sincer nu stiu cat de grav este mama, are depresie si un fel de anorexie, si tb supravegheata la fel ca M (tb sa-I faci mancare, s-o rogi sa manance, ma rog multe...este greu sa te gandesti ca doar boala din ea o face sa fie asa, la oboseala ai senzatia ca-ti face in ciuda)

 

Delia- miere din asta n-am incercat... dar am incercat o multime de alte produse naturiste. Nici nu mai tin minte de la ce varsta I-am dat lui C propolis... cred ca pe la 4,5 ani I-am dat cam 9 luni de zile si dupa asta a iesit si el cu Fe bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

Mocanita, sa va reveniti repede din enterocolita! Asa am fost noi cand am venit de la mare...ne bateam pe WC [smulgpar]

 

Mie mi-a zis pediatra ca singurul care a dat intr-adevar rezultate in imunitate, rezultate dovedite, e fist defence. Restul sunt apa de ploaie. Dar eu nu sunt adepta ridicarii imunitatii. Eu cred ca imunitatea se construieste prin imbolnaviri repetate.

 

Catalina, dar unde a fost M? Scuze ca nu stiu, M vine de la Maria?

 

Olimp, toti copii mici sunt cracanati. De la pampers. Si ei mei amandoi au umblati cracanati. Dar Raul are acum  picioare drepte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paula- M (da, de la Maria) este in satul natal al soacrei mele, situate la 25 km se Sighisoara si la 40 km de Praid. Am mai spus ca imi place cum are soacra-mea grija de copii in general, dar imi este fff dificil sa o mai las pe M acolo si soacra refuza sa vina acasa(are apartament la 2 strazi de noi) pana in noiembrie.

 

eu am am in casa argint coloidal de la vitacrystal, il folosesc din cand in cand  pt psihicul meu

 

aaa...lui C (de fapt si mamei) le-am luat si bratari de la cieaura....of...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catalina, chiar ca tb sa-ti fie greu. Important e ca ai incredere in soacra si o poti lasa linistita. Doar ca intr-adevar e departe. Ce bine ar fi fost sa fie mai aproape si sa o vezi mai des pe Maria.

Dar mama ta urmeaza vreun tratament? Si de unde i se trage depresia asta?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...