Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vacanta Mare pe Ghetar


Recommended Posts

Buflea eu am mai zis ca vin toata luna august in Ro, dar nu m-a bagat nimeni in seama. [soricel]  Dar am considerat ca e din cauza faptului ca nu am mai avut atat de mult timp de discutat pe ghetar, am cam lipsit si lumea m-a mai uitat. [soricel] Stiu ca singura care m-a bagat in seama atunci a fost Kari [il]  daca nu ma insel.

Nu promit ca apar pe 25 august, desi mi-ar face mare placere sa va cunosc pe toti [flo2] , dar nu stiu sigur daca pot si nu vreau sa apar ca neserioasa, insa incerc. Tu de cand pana cand esti in ro? Lasa si tu un nr de telefon pe PM, daca ai. Eu nu stiu ce numar o sa am, imi iau cartela imediat ce ajung in Ro si las mesaj.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 592
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu tot nu am inteles pasii unui implant dentar :

 

1. Extractie ?

2. Timp de vindecare ...cat ?

3. Surub ?

4. Timp de stat asa cat ?

5. Dintii ...

 

E bine ? Praful de os in ce etapa apare ?

Dupa ce pune surub, stai asa cu "surubele" in gura ? Adica tu ai "minus 5 dinti / masele", " plus 5 shuroabe" ...

Nu ne zambesti si noua putzin dintr-o poza ?

 

1. daca locul nu e infectat / bolnav, se poate face in acelasi timp cu implantarea

2. dupa implant dureaza ~ 6 luni pana la montarea dintilor finali

3. ce-i cu el?

4. 6 luni se sta cu 'suruburile'

5. ce-i cu ei?

 

Praful de os se pune odata cu implantarea. Deci extragere (daca e cazul si nu sunt probleme) + praf de os (daca e cazul) + implantul = aceeasi sedinta.

 

Pot sa zambesc f frumos, ca ceea ce imi implantez sunt maselele, tocmai din spate. Nu se vede nimic [:)]

 

Edit: a, da, aia sunt pasii [:)]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

depinde rall praful de os se pote pune intai daca extractie e la dintii de sus undes sinusurile de obicei nu e prea mult os si atunci se pune praful de os intai se astepta si pe urma implantul asa stiu eu , dar poate in ro se sare primul pas si se pun amandoua odata si se asteapta vindecarea ......

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, cred ca depinde de fiecare pacient in parte. De asta ziceam, daca zona are cumva infectie ori e bolnava sau poate e nevoie de o aditie de os seminificativa.. se asteapta.

Eu nu cunosc decat cazul meu [:)]

 

Tu ai facut implanturile de mult timp? Ca lucrurile se schimba destul de rapid in domeniul asta, din cate am vazut.. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa procedez eu, dupa dush dimineata ma usuc bine la subratz apoi pe niste bucatele de vata (cotton balls) storc lamaie proaspata (o jumatate de lamaie imi ajunge 2-3 zile) si ma sterg cu ea.  Las putin sa se usuce si ma imbrac.  Incercati cel putin 3 saptamani inainte sa decideti daca continuati sau nu.

Buflea nu se increteshte nimic, stai linistita, pisca putin daca esti epilata proaspat.

 

Uitati aici un articol cu explicatii:

 

http://www.ehow.com/how_2347604_underarm-oder-chemical-deodorants-antiperspirants.html

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rall,

Da, cred ca depinde de fiecare pacient in parte. De asta ziceam, daca zona are cumva infectie ori e bolnava sau poate e nevoie de o aditie de os seminificativa.. se asteapta.

Eu nu cunosc decat cazul meu [:)]

 

Tu ai facut implanturile de mult timp? Ca lucrurile se schimba destul de rapid in domeniul asta, din cate am vazut.. [:)]

nope, sant in proces [:)]  am de tratat un rootcanal si pe urma urmeaza o aditie de os semnificativa si next e omplantul si eu am cam 4 implanturi de pus [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa procedez eu, dupa dush dimineata ma usuc bine la subratz apoi pe niste bucatele de vata (cotton balls) storc lamaie proaspata (o jumatate de lamaie imi ajunge 2-3 zile) si ma sterg cu ea.  Las putin sa se usuce si ma imbrac.  Incercati cel putin 3 saptamani inainte sa decideti daca continuati sau nu.

Buflea nu se increteshte nimic, stai linistita, pisca putin daca esti epilata proaspat.

 

Uitati aici un articol cu explicatii:

 

http://www.ehow.com/how_2347604_underarm-oder-chemical-deodorants-antiperspirants.html

eu am facut si inca mai fac dar am trecut de la lamaie la otet de mere cu cateva picaturi de ulei de eucalipt sau treetea oil, dat mai pun si putina apa eu pun totul intr-un pulvelizator

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea eu am mai zis ca vin toata luna august in Ro, dar nu m-a bagat nimeni in seama. [soricel] Dar am considerat ca e din cauza faptului ca nu am mai avut atat de mult timp de discutat pe ghetar, am cam lipsit si lumea m-a mai uitat. [soricel] Stiu ca singura care m-a bagat in seama atunci a fost Kari [il] daca nu ma insel.

Nu promit ca apar pe 25 august, desi mi-ar face mare placere sa va cunosc pe toti [flo2] , dar nu stiu sigur daca pot si nu vreau sa apar ca neserioasa, insa incerc. Tu de cand pana cand esti in ro? Lasa si tu un nr de telefon pe PM, daca ai. Eu nu stiu ce numar o sa am, imi iau cartela imediat ce ajung in Ro si las mesaj.

Sensibiloaso !!! Eu am vazut ca ai scris si nu te-am uitat, dar nu m-am gandit ca trebuie sa te bag special in seama ...pai cate posturi se scriu aici si trec nebagate in seama, ar trebui sa stam toti botoshi ...

Ca regula generala, eu citesc tot si scriu ce-mi aduc aminte ...asta ca sa ma scuz global si sa ma iertati individual.

 

Eu stau in Rom de pe 15 aug pe 1 sep si ca si tine, nu stiu ce nr de tel o sa am ...dar net o sa am sigur, asa ca, indata ce aflu, dau semnal cuiva. Ne-ar trebui o persoana de contact comuna ...Viv, mianna, yaga, ruf, elyda ?

(Sau mai bine o punem pe Rox ca sa o obligam sa vina in Buc...fac cu ochiul)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mama Buflea dar esti ingrijorata rau de Strumphi la cate mesaje ai scris sa intrebi de ea. [soricel]  Glumesc.

Eu am nr Roxanei si al Vivianei. O sa le las lor numarul meu si asa facem schimb de numere. Dar ai tai nu au nr de telefon acasa? lasa-l pe ala pe privat, pt orice eventualitate. Apropo de asta, daca il lasi de pe 2-6 cat stau In Bucuresti poate vorbesc cu soacra ta si ma vad cu ea si cu copiii in parc undeva, ce zici?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...