Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vacanta Mare pe Ghetar


Recommended Posts

mai io bantui dimineata pe aici...aseara am adormit la opt..dupa ce toata ziua am fugarit.Eva invata sa mearga pe bicicleta pe doua roti.si cele de sustinere le-am ridicat...si fugi dupa ea si da-i...vreo patru ore...ea fresh,eu terminata....mergea cativa metri...apoi cadea pe o parte....nu de tot ca are rotile alea dar destul cat s ma sperie....

 

La mama a izbutit mai bine....dar a uitat sa opreasca si a coborat doua scari cu bicicleta...apoi a cazut .Norocul ei ca nu si-a zgariat nimic.Un pic antebratul...dar s-a ridicat si a strigat...."sunt bine,sunt bine..."...azi ar trebui sa mergem la cal,dar deja sunt rupta de alergatura....e destul de departe..sunt 30 de km pana acolo....mai stam si acolo...apoi iar inapoi appoi bicicleta apoi bazin...ma plangeam acu` vreun an ca e asezata si nu-i place sportul acu` nu mai poate ta linistita.Ba vreaa neparat si cu tiroliana...si nu aia mica de la spatiu de joaca ci aia mare..de vreo 80 de metri lungime..coarda si pe deasupra copacilor.Ba vrea si cu avionul.Eu nu o urc in alea mici ca mi-efrica.Eu am zburat cu avionul destul de mult dar acum mi-e frica de el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 592
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Apropo de avion, Marcia a zburat de la 10 luni...ii place asa de mult sa zboare...cand am zburat spre Cuba, au aparut la un moment dat turbulente, de-alea de te leganau bine...lumea panicata, Marcia vesela, zicea ca e cool...cand s-au terminat, m-a intrebat cand mai apar, ca ea mai vrea :-)) Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaela_s,  la San Diego noi am dat Zoo (mi-a spus soru-mea ca e grozava dar daca prinzi caldura si animalele stau ascunse nu vezi e nimic impresionant) pe Sea World - unde sunt spectacole multe si nnu trebuie sa perzi niciunul si pe Maritime Museum - unde explorezi corabii istorice si submarine ( e pe Ocean, muzeul).

 

In apropiere de LA este Long Beach si acolo e de vazut Aquarium of the Pacific. Si daca e si sezonul de imperechere al balenelor  sunt organizate drumuri in larg pentru a le vedea.

 

Universal Studios e foarte misto. In principal e un parc de distractii. Se face turul studiourilor cu un shuttle si cateodata timpul de asteptare depaseste o ora.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...