Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vacanta Mare pe Ghetar


Recommended Posts

O sa trimit si eu nu nr de telefon pe privat. Incerc si eu sa ajung la intalnire, nu-mi trebuie invitatie speciala, daca pot, adica daca mi se potriveste ora si locatia, vin. Problema care ma tine putin incurcata in ziua aia este ca fetele vor fi intr-o tabara si pe 25 august se intorc si trebuie sa le astept. Nu stiu inca la ce ora va fi intoarcerea, si nici ora stabilita pt intalnire. Pe urma vad eu, cu copii sau fara, dau o raita pe acolo, cred. Sau trimit copiii la o mica plimbare prin zona cat stau cu voi...vad eu. Numai sa nu fie ceva care sa necesite prezenta mea acasa cu copiii, devreme.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 592
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mvaiii ce bestiala e poza aia cu picioarele in apa rece ...si iar, ce fetze de nemtzi au copiii tai.

 

Viv, tu ai povestit o data cum ai facut tu cu greencardul mamei tale. Ai mei au greencard. Acum au stat in afara US mai mult de 1 an ...la un moment dat, as vrea sa o iau pe mama aici. Nu stiu cand, la cat timp dupa necaz. Nu o s-o fortez, dar as vrea sa vina ...cum sa fac cu greencardul asta expirat. Oare acum cand vin in Buc sa incerc sa ma duc la ambasada ? Il mai pot salva, greencardul ? ...sau sa ma duc cand o fi sa vina ?

Bufle, mamei mele ii expirase greencardul si am trimis un email la ambasada.

Mi-au spus sa vina normal la interviu.

Acolo au intrebat-o daca nu vrea sa si-l refaca ca ei o pot face.

A refuzat si i-au dat viza pe 10 ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu ventilatul e tare adevarata. Sper sa imi fac si eu curaj odata sa va povestesc mai multe despre mine. Deocamdata ma refugiez in spatele baiatului, problemele mele le las mai in spate.

 

Ziki, bravo, meriti un an de pauza in ultimul an de studii, asa iti clarifici mai bine ce vrei sa faci mai departe. Ca una cu experienta in multe joburi, in afara clasicelor contracte in invatamant, am lucrat si in administratie in diverse firme, iti spun ca e tare greu de gasit un job si cu colegi faini, si in care sa-ti placa tare ce faci. Daca as fi avut mintea de acum...mda, nu stiu daca e o idee buna... as fi facut o scoala de unde iesi cu o meserie banoasa (drept, finante, arhitectura...daca as fi fost nascut aici faceam infirmerie sau o scoala profesionala ceva...astia-s tare bine platiti...muncitorii calificati)si basta.

 

Strumphi, cred ca zambetul de pe fatza carliontatei tale a rasplatit cu varf si indesat inghesuiala turistica de la Aquarium. Si aici avem asa ceva, cu pinguini si alte vietuitoare, ii zice Biodome. Nu am fost cu piciul pana acum dar avem in vedere.

 

DidiALex, ce program fain au avut baietii tai. Inteleg ca au fost 2 activitati, sau mai multe? Oricum programul celor mici, cu plimbari, loc de joaca si foc de tabara, mi s-a parut super.

 

Apropo de marshmallows si alte delicii americane, de cateva zile gatesc doar ca aici...in Quebec au o bucatarie exclusiv dulce, pun sirop de artar si in supa, jambon, friptura...azi am facut coaste de porc la cuptor cu sos de miere si mustar (iese caramelizat, ca un fel de sos barbecue).Inainte am incercat acelasi sos la muschiulet de porc, credeam ca nu o sa ne placa dar, din pacate pentru siluetele noastre, ne-a placut.

 

In materie de sport, fac cu placere tenis, o ora-o ora jumate o data la doua zile, si bicicleta.

Apropos, Mada, si eu as lasa-o pe fata sa invete singura (stiu, e usor de zis). Dar functioneaza. Eu am invatat la 30+, pe iarba din parc, in cateva ore mergeam pe bicicleta fara probleme. La copii trebuie sa fie si mai usor.

 

Succes celor care tin dieta, eu nu pot. De vreo 2 saptamani am dat insa 1-2 kile jos doar prin eliminare sucurilor dulci si gazoase (nu beam Cola, ci Ginger Ale, dar tot aia era).

 

Foarte interesanta ideea cu sucul de lamaie pe post de antiperspirant, o voi incerca.

 

Cheers pinguini!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, sper ca mai citesti aici. N-am mai plecat in San Diego azi, eu n-am mai plecat deloc. Ai mei s-au dus la Universal, aici am fost acum 9 ani si stiu ce e. Macar nu mi-e ciuda ca nu m-an dus.

 

Rall nu am pus decât câteva poze pe FB dar vizibile numai prietenilor ;). Insa cu mobilul. Nu avem computer cu noi sa pot descarca din aparat, numai cand ajung acasă o sa pun.

 

Kari mersi!

 

Viviana multzam si tie. O sa vedem daca maine sunt in stare sa merg la acvariul din long beech, ca San Diego l-am ratat :((.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

… dupa cum ai vazut, fiecare are ceva de facut la marea intalnire – dansat din cap (Viv), din buric (eu), intr-un genunchi(Yaga), pe muzica de Rufus, recitat poeziile trubaduresti (elyda), simpozion medical (mianna), tratamente de urgenta (Rox) …

 

 

 

Yagmur, se pare ca n-ai fost suficient de convingatoare, tot la simpozion am ramas [:-)))]

 

folk, mey, folk!!!

 

adica asa (poate acum e clar); si da, ceafa aia blonda-s io [:)]

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=YQ5PrxikjrA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bine ca ai aparut Aminna, ca vroiam sa te intreb cum e viata in De si eram invidiasa cate raite faci la Bucuresti..Er alta Dna, Mianda..deci chiar nu te stiu deloc.

 

Nasuc? unde te-ai ascund? si la voi maine e zeugnisstag [doh] .

Cred ca al piticului e franjuri..om vedea. copilul meu a fost dejamagit ca il trimit la hort. Dar nu am ce face. Mama mia ce i-as fi trimis la bunici..dupa experienta anului trecut. ma opresc aici nu inainte de a intreba-o pe Aqai ce fac ai ei toata ziua?. io o sa imi iau sper cate o zi libera pe saptaman si de la 1 sept 2 sapt de CO.

 

...taman ce am aflat o veste [V]  o pretena face maine intreruprere de sarcina. nu mi-e clar..dar se pare ca rezultatu Amniocentezei a determinat-o. mai are o copila de 3 ani jumate. si anu viitor face 40.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mianna, pai pe tine te trecusem la evenimentul stiintzific ca s-o conving pe Rox sa vina.

Folk imi place si mie, dar numai daca imi mai procur niste vene de pe piatza neagra ...lame am, ascutzite ....

 

(Sa imi scuzati ignorantza, dar domnii aceea de pe marginea solistului, nu cumva canta cam stramb ? ...)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in dulcele meu stil, am scris varza ca sigur nu s-a inteles nik.

 

Fleur:

nr 1, a fost intr-o actiune organizata de parintii din clasa a 3-a, intitulata: tata-copil-cort cu cortul.

 

de vineri pana duminica au fost doar ei intr-un camping. 13 copii, fete si baietii cu 11 tati. Dl Didi, l-a luat cu el si pe pretenu lu R, pt ca tatal lui s-a imbolnavit, si a mai fost un tata cu doi. Ideea ca doar ei, magnificii clasei a treia. actiunea a fost si anu trecut si au planificat-o deja pe cea de la anu [pk]

 

intre timp, io cu piticu, care a fost in starea aia..lasa-ma sa te las, ca el e Trubaduru junior si nu a accentat prea bine ca frat-su pleaca fara el..ne-am facut de lucru..vineri am fost cu tramvaiul in oras..l-am convins doar cu un pepene si neaparat acasa.

Sambata am fost la o aniversare, de acolo sunt pozele, mai putin cea cu tricou bleo, care-i de serbarea de sf clasei 1. Sambata puteam sa il las singur la aniversare, dar nu aveam ceva special de facut si parintii aniversatului ne sunt preteni.

 

la sf vine un tatic si intreaba asa nevinovat..sambata petrecerea e la aceeasi ora? e ziua mamei copilui sambata [:)]

 

Cred ca Karu a lasat net-ul in cui, langa pantofii lu Forest

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...