Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vacanta Mare pe Ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 592
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

si eu am impresia ca medicii care au mai ramas, cu putine exceptii, sunt cumva "la mana a doua", respectiv suficient de incompetenti si nepregatiti profesional incat nu se pot angaja in alta tara.

pai acum 1-2 zile spuneau la tv ca jumatate din promotia de medici rezidenti de anul trecut au plecat deja din tara.

da, e adevarat, sunt prost platiti. dar aici e vina statului si noi, ca posibili viitori pacienti, tragem ponoasele, unii platind cu sanatatea, integritatea fizica sau chiar cu viata, fiind consultati/diagnosticati/operati de medici prost pregatiti si care nu-si mai fac meseria cu tragere de inima.

cea mai mare frica a mea in acest moment, dupa cancer, e sa nu avem, eu sau familia mea, nevoie vreodata de internare in spital, operatii, samd. sunt constienta ca e o utopie. iar daca se va intampla sa avem nevoie vreodata, ma voi da peste cap pentru gasirea celui mai bun medic/spital, chiar daca asta ar insemna o deplasare in alta tara, cu mari sacrificii dpdv financiar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, am uitat sa va spun ca atunci cand ne-am intors de la Constanta cu domnul puroind in interior, am pierdut scutul de la masina pe autostrada. 

Ce ne-am mai speriat!  Zgomotul e oribil. L-am tarat ceva pana s-a desprins total.

 

dac-ai sti cate masini cu scutul atarnand am vazut pe autostrada respectiva, atat la dus, cat si la intors, cand am fost o fuguta la neptun acum 4 saptamani...

eu nu ma gandeam decat sa nu se desprinda scutul ala si sa ne trosneasca pe noi...sotul facea tot posibilul sa depaseasca rapid masinile care aveau aceasta problema...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i corect! Niciodata nu apuc sa o vad si eu pe Aqai!!. Nu-i corect si m-am bosumflat [:)]

Aseara m-am intalnit iarasi cu o parte din trupa din liceu; iarasi am dormit putin; azi sper sa adorm devreme cu Turbo langa mine [pk] . Duminica iarasi iesim. Inca putin si plecam si noi in vacanta..... [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinadani, Da stiu ca e nasol. Numai ca vezi tu, exact cu 3 zile inainte masina iesise dupa 2 zile de stat in service autorizat Peugeot,  2500 lei platiti. E brbata-miu bors facut si pe chestia asta.

 

sotul spunea ca la anumite marci, scutul acela e din plastic si se desprinde relativ usor. probabil ca mersul pe autostrada, cu viteza mare si suficiente trepidatii (asfaltul nu e perfect neted pe toata autostrada) duce la desprinderea scuturilor fragile sau la care s-au slabit punctele de prindere.

sfatul meu ar fi, daca va tin nervii, sa nu lasati treaba cu service-ul nerezolvata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...