Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vacanta Mare pe Ghetar


Recommended Posts

 Si din cand in cand, bag cate o masina (juma de cuva sau cat de aduna,dar sa fie ceva, cat de cat) pt inalbit - rufe albe: chiloti, maieuri, sosete, ce mai e alb, cu detergent la compartimentul de spalare si ACE in compartimentul "inalbitori".

de fapt asta era problema mea adevarata, inalbitorul.

am inteles, trebuie sa schimb masina [;)], ca a mea nu are compartiment special pt inalbitor, doar doua pt detergent (spalare si prespalare) si unul pt balsam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 592
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

las ca poate ne vedem cand vin la mamaia si atunci o sa vezi ca nu exagerez.

 

Mi-am dat organismul peste cap in sarcina si  parca imi face in ciuda cateodata.

 

sincer, iti trebuie un examen amanuntit la un endocrinolog. nu epuizare si 3 frunze de salata pe zi. normal ca organismul intra in sistem de "alerta foame" si stocheaza absolut tot ce mananci, inclusiv apa si alea cateva calorii din salata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de fapt asta era problema mea adevarata, inalbitorul.

am inteles, trebuie sa schimb masina [;)], ca a mea nu are compartiment special pt inalbitor, doar doua pt detergent (spalare si prespalare) si unul pt balsam

 

cauta manualul masinii (daca il mai ai) sau cauta pe net manualul ei de utilizare.

s-ar putea sa scrie acolo ca poti pune inalbitorul compartimentul de balsam, iar masina si-l ia singura de acolo la momentul potrivit.

la fel are si masina mea. 3 compartimente. iar in cel de balsam baga apa si in alte momente din diversele programe de spalare, nu numai la clatirea finala.

am avut rabdarea si curiozitatea sa verific, deschid putin sertarul si vad in ce compartiment curg jeturile de apa. de ex, la programele cu prespalare baga apa in compartimentul de detergent din dreapta, la spalarea principala - din stanga.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana are dreptate (ca de obicei).

Infometarea nu duce decat la ascutirea "luptei de clasa" a organismului care invata sa extraga din orice rahat calorii, plus incetinirea metabolismului si a activitatii fizice, ca sa nu le piarda (oboseala aia de care tot vorbesti).

Organismul nostru este genetic structurat sa stocheze, iar in cazuri de criza severa, nu pierde nici o ocazie sa o faca si o face mai abitir (ca sa nu mai pateasca si alta data sa ramana descoperit) atunci cand are ocazia.

Mai plastic spus, orice regim de slabire prin infometare (daca nu ne referim la infometarea de la Auscwitz, desigur...) este un veritabil regim de ingrasare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma sperie combinatiile astea...orez unt,cartifi carne....le mananc separate dar am fobie de ele amestecate.imediat vad cum..in imagnatia mea...creste fundul...care e deja bombat si mandru....o fi si ceva de la cap...ca flamanda nu stau.Nu e infometare nici pe departe...de exemplu ieri m facut prostii dimineata la 7.30 am zis eu...dar la 3 am mancat carne....iar seara dupa bazin rosii.Azi am mancat la 8 iaurt,la 1 o bucata de carne...adineauri niste fructe si diseara iar salata..e slabiciunea mea.Nu cred ca stau flamanda mancand asa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mada, pana la urma cate kg ai maica si ce inaltime ? dar conformatia ?

la cate zici tu ca faci zilnic, eu as pica lata dupa o ora-doua.

in viata mea de adult n-am facut atata miscare zilnic cat povestesti tu ca te agiti.

n-ar fi rau, dupa ce discuti cu endocrinologul si iti interpreteaza rezultatele analizelor, sa-ti recomande sau sa cauti tu un nutritionist bun, sa-ti faca un regim alimentar personalizat, astfel incat sa mananci echilibrat, fara sa te infometezi sau sa ai carente, dar nici sa nu mai adaugi kg nedorite...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conformatia e  normala...sportiva as zice...am niste muschi pe mine...numa pe burta nu-i mai am.1.65 si vreo..69 de kile...nu-mi atarna nimc.Dar .....fata de cum eram inainte sa nasc e diferenta de 8 kile care nu vor sa se mai duca nicicum.Parca parca m-am mai subtiat nitel dar nu-s sigura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...