Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vacanta Mare pe Ghetar


Recommended Posts

nope, n-am de unde face rost de bani pana luni, si nici nu pot amana chiria. Trebuia sa o platesc saptamana trecuta, dar cum proprietareasa a fost in concediu am stabilit sa treaca luni sa-I dau banii. Adica e deja "amanata" o saptamana, dar nu din vina mea, pentru ca varianta era sa-I dau in avans inainte sa plece in concediu, si nu aveam atunci cum.

 

Asa o teama am ca-I va place astuia apartamentul si va vrea sa-l cumpere......e genul ala de feeling, care-l ai cate-o data! Ca doar vizionari am mai avut gramada, dar e prima oara cand am feelingul asta.

 

Mai am de asteptat vreo 2 ore, dupa care daca I-a placut apartamentul o sa ma vedeti ventiland pe-aici, si facand 13-14......ca nu stiu in ce directive s-o iau!! Ca la vanzare dureeeeeeazaaaaaa .....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 592
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Cum naiba s-au nimerit astia 2 in aceeasi zi???

 Dupa cele mai clasice din legile lui Murphy... [:)]  era sa scriu Mickyy [:-)))]

Corina are dreptate: daca ala e hotarat, sa-ti dea avans imediat.

Apoi le spui cinstit chiriasilor, chiar daca iti zic vreo doua de dulce...

Daca nu e hotarat sa cumpere, sa te caute peste vreun an...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

3 din 5 implanturi done

Eram prea ametita pt. restul, mai ales ca la unu trebuia si extractie..

 

Acum sunt f droggy [alcool] [pk] [batcap]

 

 

poti sa bei apa sau ti se prelinge din coltul gurii? :) mie mereu imi e teama dupa anestezie sa beau apa, n-am incercat ca imi tot inchipui o scena din aia de toata groaza :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata si de la mine,

 

Am fost ieri cu Flavia la control ...i-a dat voie sa manance orice ...draga de ea, direct la Smash Burger m-a dus. Are o lista, azi vrea pizza, maine mici ...

Nu mai sforaie deloc, nici nu o mai aud cand respira ...deci succes.

 

Rox, Alex, a luat acum la ultima infectie de strep, cefadroxil ...am cautat pe net si zice ca e o cephalosporina derivata din cefalexin. Daca, Doamne pazeste, mai face ceva prin Romania, ce sugerezi sa ii dea soacra-mea ?

 

Ca veni vorba de soacra-mea ...huh, greu, greu rezonez cu ea. Greu de tot ...e atat de aeriana si de snoabaaaaa ...am mari emotii cu copiii pe mana ei. I-am spus din Aprilie sa se intereseze de camp, de cursuri de tenis, sa se duca la Antipa ...nu stiu ce a facut, dar nimic nu i-a placut. La Antipa pute, in alta parte e mizerie ...stie ea pe nu stiu cine care l-a antrenat pe Pescariu ...dar ala e ocupat si foarte scump, dar a vorbit ca macar asa 10 min ...ce pana mea nene, nu-mi trebuie un antrenor olimpic, imi trebuie un program activ in care copiii sa stea ocupati. Ce o fi asa de greu ? ...pana la urma, tot mama, cu toate problemele ei, gasit camp, la 5 min de soacra-mea, pe care s-a dus soacra repede sa-l verifice si norocul norocului, a trecut toate testele ei, mai ales cele de curatenie ...cica e splendid ...huh !!!

 

Acum am grija ca daca se imbolnaveste vreunul, sa-i dau doctor sa se duca sau macar sa aiba in casa antibioticul. Ca asta iar cauta cine stie de medic renumit, de pe vremea ei, care o sa-i dea flit, ca doar n-o fi ea sau copiii mei cu un corn in frunte ...

 

Si sa vezi conflict cu spalatul ...v-am mai spus ca soacra-mea e microfoba. M-a anuntat ca a cumparat 3 feluri de servetele dezinfectante, ca a stets tot, inclusiv in liftul blocului ...ca sa nu se contamineze copiii, mai ales Alex, care traieste ne-dezinfectat aici si de aia stau bacteriile pe el ...

 

... Alex, care este in extrema cealalta de imputzit. Chiar vroiam sa va intreb daca asa sunt baietzii, sau numai al meu ...dragilor, cand se spala, parca da ceva de la el. Vine de la camp ud de transpiratie, primul lucru il trimit la baie ...ca sa aflu aseara ca nici macar nu se spala cu sapun, nici nu da cu apa peste tot. Da drumul la robinet, se aseaza crucis in cada si sta cu mainile/bratele sub apa ...in cel mai bun caz, se stropeste putin pe piept. WTF ? ...are 10 ani, sa stau sa-l pazezc la 10 ani ca sa fiu sigura ca se spala bine ?

 

Ah, cum credeti ca am aflat ? Am vrut aseara sa-l pup de noapte buna si era tot sarat pe fatza ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mikyyy ...vinde.

Daca ala il vrea, spune-i ca ai nevoie de xxx pe loc ca sa iti platesti chiria in care stai.

 

Mai, dar eu nu pricep ...tu de 1 an de zile platesti si mortgage si chirie, cu apartamentul proprietate stai gol si locuiesti in al altcuiva cu chirie ?

Nu vrei sa te consiliez eu financiar ? Ca ma pricep, zau ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiu-meu e in tara, undeva in munti, pe langa Curtea de Arges. L-a primit in "gazda" prietena mea a mai buna si mai buna, ca tot i-au venit si nepotii. Deci, are in cap 5 baieti care nu fac altceva decat joaca si munca dupa ce se maraie ea la ei.

Sun ieri si-mi transmite maria sa pruncu: mami, nu te supara dar n-am timp sa vorbesc cu tine, ne jucam printre cartofi.

Sun azi si-mi spune direct prietena mea: sunt la rau toti, fac consurs de aruncat pietre in apa.

Ma bucur tare pentru el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma sperie combinatiile astea...orez unt,cartifi carne....le mananc separate dar am fobie de ele amestecate.imediat vad cum..in imagnatia mea...creste fundul...care e deja bombat si mandru....o fi si ceva de la cap...ca flamanda nu stau.Nu e infometare nici pe departe...de exemplu ieri m facut prostii dimineata la 7.30 am zis eu...dar la 3 am mancat carne....iar seara dupa bazin rosii.Azi am mancat la 8 iaurt,la 1 o bucata de carne...adineauri niste fructe si diseara iar salata..e slabiciunea mea.Nu cred ca stau flamanda mancand asa.

 

 

parerea mea... e ca mananci haotic si nu corect si la fel faci si miscare. Asta daca nu ai probleme care tin de endocrinologie, si atunci vorba roxanei, mergi direct la medic si te indruma el ce e defacut

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...