Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vacanta Mare pe Ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 592
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

buflea, nu platesc ipoteca, am platit doar 2 luni ipoteca (anul trecut) de cand m-am mutat pana acum, am avut gratie la credit, in 2 ture de cate 4-5 luni. Si cum gratia e gata si alta nu mai pup, si de vandut nu s-a vandut la pretul care trebuia, e musai acum sa-l inchiriez la randul meu.

Pe de o parte, sentimental vorbind, imi place mai mult varianta inchiriatului din simplu motiv ca asa de drag mi-a fost apartamentul ala ca nu l-as vinde. Asa, tinut inchiriat, parca e inca al meu, chit ca intr-un final, daca nu castig la loto tot va trebui sa-l vand.

Pe de alta, financiar si rational vorbind, trebuie vandut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Edit: recunosc ca n-a fost o afacere buna, asta cu chiria, daca mai ne ingramadeam un an dincolo, tinand cont ca am tot primit gratie, puteam pune niste bani de-o parte (ce-am platit aici chirie).

Acum nu stiu in ce masura ne ofereau aia de la banca atata gratie daca n-ar fi fost chestia cu vandutul, pentru ca fiind deja mutati noi am jucat destul de riscant cu banca, la modul ca daca nu ne dai gratie, executa-ne, ca noi nu mai platim nimic (ceea ce nu ne-am fi permis sa facem daca locuiam inca acolo), si dupa cateva certuri cu ei, am obtinut maximul posibil de gratie, vreo 10 luni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poti sa bei apa sau ti se prelinge din coltul gurii? :) mie mereu imi e teama dupa anestezie sa beau apa, n-am incercat ca imi tot inchipui o scena din aia de toata groaza :)

 

Puteam, desi nu simteam ce fac [:)] La implanturi sa NU beti cu paiul, presiunea facuta de supt poate rupe rana abia inchisa  [:)] 

Acum, deocamdata, functionez si arat normal. Chiar am mancat niste paine cu crochete de cartofi si branza (mai tarziu imi fac niste orez) [soricel] Posibil ca in 2-3 zile sa se umfle / sa apara vanatai [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, ca mi-am adus aminte...

Si Ana e la tara, are deja o saptamana...si a sunat Tora sa vorbeasca cu ea, ca de ce nu suna si Ana? Mama, zice mandra...iarta-ma, dar sunt asa ocupata....

Si botul Torei sarea de o juma' de metru [:-)))]

Ieri a plecat si Tea in Grecia, cica e fain acolo, dar e cam nelinistita...fata mama, tata, surori...eheeeeee.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Las ca vien Rall cand se trezeste si-mi da cu caloriile.

 

Cam de cate ori crezi ca dau? Am dat o data, am dat de doua ori... pare ca standardul tau X e mai important decat sanatatea.

 

Ti-as propune insa sa-ti intrebi sotul: ce prefera - sa fii mereu obosita si irascibila, sa nu mananci cu el niciodata si sa te plangi SAU sa fii.. cu 8kg mai pufoasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Puteam, desi nu simteam ce fac [:)] La implanturi sa NU beti cu paiul, presiunea facuta de supt poate rupe rana abia inchisa  [:)] 

Acum, deocamdata, functionez si arat normal. Chiar am mancat niste paine cu crochete de cartofi si branza (mai tarziu imi fac niste orez) [soricel] Posibil ca in 2-3 zile sa se umfle / sa apara vanatai [:)]

 

 

dl aqai a scapat fara vanatai, sper sa scapi si tu  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...