Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vacanta Mare pe Ghetar


Recommended Posts

azi am fost o chiulangioaica, am ajuns la 9:45 la birou si acum sunt deja prin cartier ... am fost la un client si in loc sa o iau spre birou dupa am luat-o spre casa :)))

si asa un chef de vacanta mi-a facut clientul meu, care printre altele are o agentie de turism.....si-mi povestea cum a ajuns el sa contracteze 12 croaziere la marea neagra anul asta, de cand cu razboiul din ucraina si pierderea crimeei, care era de fapt destinatia uzuala a turistilor. si am vazut si poze cu vase de croaziera.....yamiii...ce bine aratau.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 592
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

unt ucigator de dulci si au calorii bombe. 

 

318 calories  / 100 grame
Nu e mult (mai mult au gogosile, floricelele in ulei sau semintele), mai ales ca is f pufoase - mari in volum [:)]
Dar dupa ce mananci una ti se cam ia, da, sunt f dulci.
 
Si mie mi se par ca seamana cu vata de zahar - halvita [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici sunt de toate culorile, formele, marimile....mie nu-mi plac, pt ca sunt ft dulci....Marcia ma pune sa-i cumpar de-alea albe, dar le mananca neprajite [:)] le-a mai pus la flacara cand am facut fondue (de branza)...aragaz avem electric, gratar cu gaz.....asa ca ramane flacara de la aparatul unde facem fondue...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

avem un magazin special, se cheama Lolipop, unde gasesti tot felul de dulciuri, inclusiv tot felul de chestii facute din mashmellows...adica animalute, pizza, torturi, flori....plus bomboane de toate felurile....si de-alea pe bat....si gume de mestecat toate culorile si formele, inclusiv unele imense (cat o pruna sau caisa)...jeleuri, bomboane gumate....tot felul de prostii...noroc ca Marcia nu se omoara cu dulciurile...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, super, am citit atunci ca v-ati dus la meciuri, mi-ar fi placut si mie mult de tot. când va fi turneul de la IDU anul acesta sper sa mergem.

da, deocamdata merge doar Patrick, din motive logistice. din toamna (când va fi sambata antrenamentul) sper sa mearga si Eva.

Mie mi se pare un sport foarte bun pt coordonare brate, picioare. Mie imi place f mult, am facut si eu ceva lectii cand eram de varsta fetelor, un pic mai mare de fapt... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar asa, martipanul acesta e de mai multe feluri / calitati ?

pentru ca in rarele ocazii in care am papat ceva facut din martipan (in general figurine sau flori, de pe torturi), am ramas foarte dezamagita, zici ca era carton presat colorat, aproape fara gust dulce, usor fainos la consistenta, ba se mai lipea si de masele.

martipanul asa trebuie sa fie, mai fad ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...