Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vacanta Mare pe Ghetar


Recommended Posts

  • Răspunsuri 592
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu intre timp sunt belgianca la gusturi ... deci prefer ciocolata :). pe care o pot stinge cu o bere, dar cu o branza intre ele sa nu stricam gustul.

 

Credeam ca doar eu am gusturi ciudate - identice cu ale tale! Ura! :))

 

Mooaaaamaaa, pinguinul asta mi-a furat chilotzii ....

 

Prea tare poza!!! :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai, bricheta se incinge ! fa-le la lumanare [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Soroooo, la lumanarea aia cu care te si depilezi ....remember ??? [:)]

 

Eu cred ca marshmallows nu sunt bezele ...ca sunt moi. Bezelele nu erau tari, asa de rodeai la ele ???

 

Marshmellows astea sunt ca niste buretzi de zahar, fara gust ...si fie se frig pe batz si se mananca asa, fie chestia aia calda si moale se baga intre 2 biscuitzi si rezulta "S'mores", fie se pun asa direct din punga in cafeaua fierbinte si se topesc acolo si o si indulcesc ...oricum e numai zahar pur.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si sta incuiat in camera, iese ca sobolanul la baie si la bucatarie.:)):)) Nu intru acolo ca mi-e frica sa nu raman socata...ca Buflea!:)):))

[:-)))]  ...fa-te ca pierzi pe la el prin camera o jucarie de plush. A noastra era una rotunda ca o minge cu fatza lui Spiderman pe ea ...cica fatza lui Spiderman trebuie incalzita ...

 

In timp ce tu fac asta, eu ma gandesc serios sa fac pierduta prin camera lui, cartea despre baietzi. Doar ca trebuie sa cer alta la biblioteca, ca prima pe care am luat-o, inca nu am terminat-o EU de citit ...

Dupa ce m-am lamurit de ce atarna, intre timp am aflat ca exista 3 feluri de putze ...eh ??? stiati ???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soroooo, la lumanarea aia cu care te si depilezi ....remember ??? [:)]

 

Eu cred ca marshmallows nu sunt bezele ...ca sunt moi. Bezelele nu erau tari, asa de rodeai la ele ???

 

Marshmellows astea sunt ca niste buretzi de zahar, fara gust ...si fie se frig pe batz si se mananca asa, fie chestia aia calda si moale se baga intre 2 biscuitzi si rezulta "S'mores", fie se pun asa direct din punga in cafeaua fierbinte si se topesc acolo si o si indulcesc ...oricum e numai zahar pur.

 

Alea tari erau comuniste.:)):))

 

Astea capitaliste s-au inmuiat ca sa nu-ti rupi dintii in ele.:)):))

 

Astea pe care le-am luat eu sunt din alea ca bureţii numai bune ca sa dai in diabet.:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar asa, martipanul acesta e de mai multe feluri / calitati ?

pentru ca in rarele ocazii in care am papat ceva facut din martipan (in general figurine sau flori, de pe torturi), am ramas foarte dezamagita, zici ca era carton presat colorat, aproape fara gust dulce, usor fainos la consistenta, ba se mai lipea si de masele.

martipanul asa trebuie sa fie, mai fad ?

Acele ornamente sunt din pasta de zahar. Marzipanul e cel din migdale, e foarte scump. De aceea cofetarie folosesc in 90% din cazuri pasta de zahar, care e si mai maleabila si acopera frumos torturile. Se si coloreaza mai usor, (marzipanul nu e niciodata alb stralucitor de exemplu)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ghetar!

 

Vad ca viata is continua cursul cu bune si cu mai putin bune. 

 

Astept si eu venirea primului nepot al ghetarului.  Nastere usoare Ica!

 

Mai avem putin de asteptat si vine inca un bebe pe ghetar.  Mickyyy sarcina usoara in continuare, sper ca bebele sa ramana baiat pana la capat.  V-ati gandit la nume?  Te mai doare maseaua?

 

Buflea si Strumph, va trimit o imbratisare virtuala.  Sunt convinsa ca fiecare din voi va gasi resursele necesare sa mearga inainte.  Fiecare din voi are piloni solizi de sustinere, copiii in primul rand apoi sotii, familia si prietenii.    E tare greu sa accepti moartea cuiva, o vad pe prietena mea cum se zbate, sufera intens, accepta se linisteste apoi o ia iar de la capat.  Doare durerea ei si ma simt neputincioasa.

 

Nu stiu daca Tudor se autosatisface dar stie despre ce e vorba. 

 

Elyda, pai nu asa se mananca marshmellows.  Asculta aici, te duci tu frumusel la magazin si cumperi ciocolata de care iti place tie si biscuiti graham.  Prajesti marshmallow-rile la foc apoi faci sandwich:  biscuit/marshmallow/ciocolata/biscuit = s’ mores.  Ia sa vedem daca asa iti place.  Tudor mi-a trasat insarcinare clara, la ziua lui vrea crèmes si s’ mores.

 

http://copysugar.com/wp-content/uploads/2013/11/photodune-467196-smore-xl-300x200.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...