Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vacanta Mare pe Ghetar


Recommended Posts

Mickyyy, si eu cred ca este (si) de la sarcina, dar nu numai.... nu-ti e usor, mai ales ca voi ati stat numai impreuna. La fete totusi este ceva uzual, ca-s in vacanta, toti copiii mai pleaca pe ici-pe-colo... Mai aveti putin si va adunati (tu cu copiii), cu sotul tau, cum hotarati voi [grup]

Si eu te intreb, cum a mers la apartament?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 592
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu sufar inca dupa vacanta la mare. Mi-ar fi placut sa stau tolanita in sezlong, sa aud valurile marii, pescarusii si glascioarele de copii. Sa culeg scoici, sa inot in larg, sa ma las dusa de unde. Sa chem beach-boy cu un semn lenes ca apoi sa incerc sa-i prind pasii pe nisip cand imi aduce Capirinia.

 

 

 

deci io zic ca saptamana viitoare sa te urci in trenul ala de face 2 ore, te astept la gara.. si mergem la plaja. ca pot sa zac si eu [;)]

 

eu nu vreau la rulota, vreau in hoteluri. ca sunt o lenesa si vreau sa ma lenevesc si mai tare. si stiu io ca si Viviana e ca mine :))))) deci la batranete cu ea plec :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micky, mie mi se pare absolut normal sa ai stari din astea. zau, esti super puternica, insarcinata, cu fetele.. si singura!!!! tot respectul meu. asa ca acorda-ti beneficiul starilor astora si nu le indeparta. daca mai e crema de zahar ars vin si io!! [;)]

 

 

 

Rox, am intrat pe site-ul fermei de midii... Interesant [:)] A fost buna mancarea?

 

 

 foarte buna!!! nu mai zic ca super ieftina.... masa pentru 4 persoane 150 de lei!!?? [:D]

ei au o gramada de inventii ciudate acolo, ca de exemplu midii cu mere sau cu dovleac la desert, dar nu am chef sa le stric gustul. asa ca cele natur plus un sos de al lor iute e de obicei alegerea de baza, plus ceva icre si peste la gratar. nu mai zic ca berea e 5 lei... cat la Carrefour [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legat de apartament, n-a fost bun feelingul meu, ala care voia sa-l cumpere de fapt cauta altceva, asa ca am sfarsit prin a-l inchiria, deja cred ca s-au mutat acolo noii chiriasi.

Nu e cea mai buna solutie, dar e mai bine decat sa zaca gol acolo. Si cine stie, poate chiar o sa castig la loto [:-)))]  [:-)))] . Evident, inchiriindu-l am rezolvat-o si cu banii mei de chirie.

Barbata-meu a rezolvat-o si el in Anglia (deshisesem un alt subiect pe undeva, cum si-a schimbat jobul si aia au refuzat initial sa-i plateasca ultimele 2 saptamani), nu e solutia ideala, dar e mai mult decat nimic, iese vreo 100 de lire in pierdere, dar cel putin nu pierde timpul prin tribunale sau pe unde o fi fost cazul.

 

Asa, per total, daca trag linie, viata mea nu-I chiar atat de nasoala! La job, sefa mea aia enervanta a plecat 1 luna la nu stiu ce cursuri, vineri deja mi-a urat concediu placut si nastere usoara, ca n-o sa o mai prind, acum am o "sefa" noua pentru o luna, ma rog, azi n-am nicio sefa [:D]. Maine mi-am facut program de plimbat pe la un client prin Buzau.....inca o zi pierduta....am ajuns sa le bifez in calendar pe masura ce se apropie 1 septembrie! De fapt 29 august va fi official ultima mea zi de munca! Eu tot sper s-o mai decalez macar cu 1 saptamana de medical, ca nu mai am niciun chef!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna pe ghetar. 

 

Kari , multzam. Sa scap azi de primul hop cu doctorul de ochi si ma apuc din plin.

 

Alex, tare nasol sa ai o asemenea invatatoare, am observat si eu cu educatoarea lui Florian. Frate, numai lucruri negative avea de zis,... parca toti copii ar trebui facuti dupa calapod. Si copii simt, se indeparteaza si ei si nu interactioneaza cum trebuie. Cum altfel sa se schimbe Flo de la o saptamana la alta? Cum a trecut la grupa mare, cum gata! s-au dus jumatate din probleme pe apa sambetei (nu au disparut toate problemele, dar nici nu mai e oaia neagra a grupei). Nu ai cum sa il muti la alta clasa sau ai sansa sa primeasca alta invatatoare la anul? Oricum super nota la mate, e tare importanta, inseamna ca are gandire logica si pe asta se poate baza pe urma multe). 

 

Mickyyy, eu am tinut o casatorie de weekend timp de doi ani, ajunsesem cu nervii undeva la limita si inca nu aveam copii. Am fost si eu in sarcina singura si tare imi venea sa dau cu capul de pereti - poate de aia nici nu imi mai vine sa risc asta cu familia mea marita. Tin pumnii sa iasa toate planurile cum vi-i le doriti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyyy practic mai ai 1 luna "in cap", cu serviciul, ca maine este 29 iul. 

Hai ca trece repede, e vara, sefii pleaca si ei in concediu, poate si clientii sunt ceva mai putini perioada asta...

 

Legat de apt, buna si varianta cu inchirierea, mai ales daca se termina si perioada de gratie de la banca.... Sa stii ca nu-i obligatoriu sa ai probleme cu chiriasii, noi in decursul timpului, am tot avut apartamente inchiriate, intai cel in care stam acum, pe timpul cat eu eram necasatorita si statea cu parintii, acum il avem inchiriat pe cel in care au stat bunicii inainte, si nu am avut probleme cu nimeni.. Fiecare si-a vazut de treaba, n-a devastat nimeni nimic, si-au platit utilitatile...n-am avut surprize, si sper sa nici nu avem. Si am avut si persoane fizice, si firme, si angajati ai firmelor, pt care platea firma chiria etc... Chiria pe care o incasezi acopera rata la banca? Sau se apropie cat de cat?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...