Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Vacanta Mare pe Ghetar


Recommended Posts

Neata si de la noi.

 

Buflea [grup]

 

V-am citit, dar n-am dispozitia de postat.....e prima oara dupa 3 luni cand m-a apucat dorul de barbat, dar in asa hal ca se-apropie de depresie [batcap] [batcap].

Pana acum noi n-am stat mai mult de 3-4 zile despartiti, si asta doar de cateva ori in 12 ani. Sambata am fost cu Malina la piscina, a fost fain, dar..... a stat fie-mea 6 ore numai in apa, sa-nvete sa-noate! Ceva ceva a reusit, dar eu nu sunt cine stie ce inotator, si cu atat mai putin instructor. La mine miscarile vin cumva natural, nu stau sa ma gandesc la ele.....iar fie-mea avea nevoie de explicatii la fiecare miscare. Eu, care sunt o balena-n devenire [grasa] , am rezistat cu stoicism vreo 2 ore, dar asa de tare mi-a lipsit barbata-meu atunci acolo! El era cel care ar fi trebuit s-o invete, el care si-a petrecut copilaria pe chieurile Dunarii, nu eu care am fost la balacit maxim de 2-3 ori pe an!!

Si de la atata apa mi s-a facut dor de mare, dar dor de-ala de iti vine sa plangi.... Si apoi mi s-a facut dor de Daria si Lizi care's plecate de acasa......si uite-asa o tin numai intr-o "jeleala".

Or fi hormonii de [gravi] sau pur si simplu am ajuns la limita.....nu stiu. Am incercat atat de greu sa fiu puternica in ultimele luni, sa nu simta fetele nicio diferenta, sa nu le impovarez cu grijile si supararile mele, dar cred ca am ajuns la fundul sacului [V] .

Ieri am stat si-am zacut in varful patului cu telecomanda in brate, ma durea capul, ma dureau ochii de la atata zgait la televizor!! M-am uitat la filme siropoase pe banda rulanta, vazute si nevazute, tot ce-am gasit sa iau de pe net. Mi-am facut o oala mareeee de crema de zahar ars, si aratam exact ca tipele alea parasite si depresive din filme, care-si iau bolul de inghetata si se arunca in pat, singura diferenta fiind ca aveam un bol cu crema de zahar ars in brate!!! Evident ca toata noapte am tras apoi consecintele dupa un kil de crema de zahar ars, incepand cu [audinti] , si terminand cu stari de voma de la atata dulce!! Culmea e ca acum, cand scriu mesajul, ma gandesc cu jind la celalat kil de crema ramas in frigider....si sper sa mai gasesc ceva diseara cand ajung acasa!! 

 

Gata, am ventilat, nu ca m-as simti mai bine acum.......dar simteam nevoia s-o fac!! E asa obositoare singuratatea! Sa n-ai cu cine schimba o vorba......

mikyyy sarcina sigur e de vina.. eu am stari din astea fara motiv. Ma apuca si gata.

Curaj si fi tare [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 592
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eva a cedat.doarme de doua ore leemn.e cald si abia la patru mai plecam.m am parlit nu ma ustura ca am crema 50.marea e cam agitata dar nu extrem ia eva chiraie de fericire de stie toata plaja.mi au iesit pistruii de la soare...brrrr....

N am pofta de mancare delic mai foame imi e acasa.net am ...ce bine, ca dimineata am uitat conex de date deschisa vreo 20 de minute si s au dus megabitii.mai vin io....tare e bine neamule sa n ai nici o grija ....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma simt bine.. foarte bine chiar desi acum sincer mi-as dori sa nu ma simt asa. Mi-as dori sa apara odata durerile , contractiile si tot ce mai trebuie... dar asta e.

M-am trezit cu un chef nebun de activitate asa ca am inceput sa fac curatenie generala in ditamai casa  [batcap]  am mai luat cate o pauza, am inceput iar si tot asa. Am nevoie de activitati care sa imi ia gandurile de la faptul ca am 41 de saptamani si o zi si nu mai nasc odata.. altfel ma iau depresiile si gandurile negative si numai de asta nu am nevoie acum.

 

Miercuri trebuie sa merg din nou la control in caz ca nu vine bebe dar mai mult tind sa cred ca nu vine pana atunci la cum e situatia. Si tot miercuri o sa discutam despre optiunile care mi-au ramas : nastere provocata sau cezariana. 

 

Eu tot mai sper intr-o minune si ma gandesc ca poate pana miercuri vine si bebe...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A o faza tare...este un ponei mai mare asa ...la calarir...aseara eva...invatata cu calul mare s a urcat pe el ia fraul si da i calcaie cu comanda de rigoare.poneiyl s a uitat la ea cu o fata "ce vrei bre'"...ca ala nu stie de astea...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

M-am trezit cu un chef nebun de activitate asa ca am inceput sa fac curatenie generala in ditamai casa  [batcap]  am mai luat cate o pauza, am inceput iar si tot asa.

 

 asta nu e rau... da-i inainte cu curatenia, poate poate. si ceva activitate nocturna ar merge... daca ai cu cine [:D] (adica daca domnul Viorica vrea)

 

Mada, totul ok la hotel? si ieri au fost valuri, dar ce bine e...... noua ne plac tare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...