Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (206)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

meniul meu azi:

Md: pepene

g: 2 bomboane cioco cu lapte

P: omleta cu ceapa verde si feta+ salata verde

G: nectarine, seminte

C: kefir cu seminte

si daca o sa-mi fie foame cand ajung pe la 11 seara acasa cred ca o sa mai bag neste pepene sau fish fingers

 

ce pustiu e pe aci...e toata lumea in vacanta in afara de mine? [q] [q]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

M-am intors si eu pe baricade. Cam 1 kg am pus in concediu. Dar mi se pare chiar rezonabil. Pai 12 zile la AI (unde lejer gaseam sa mananc dupa Montignac chiar si faza I dar deh, clatite, gogosi de vreo 2 ori, tarte..., vizite la familie si prieteni aproape zilnic, plus ziua mamei, a Iuliei. Las' ca am ajuns in No si am gasit gradina plina de buruieni asa ca am muncit ieri dupa amiaza de am febra la picioare iar acum gradin arata bine. Sunt la a doua cafea si incerc sa ma adun sa pun in sifonere si hainele din ultimele doua trolere, sa pregatesc bagajul pentru gradinita. Marti incep cele mari scoala, iar tinute si bagaje de pregatit.

 

Felicitari Daria, Andreea, Carmen!

 

Daria, la multi ani leoaicei tale, sa fie sanatoasa!

 

Brandusika, bravo pentru perseverenta. Cred ca e cam frustrant sa sari peste concediu dar se mai intampla cand altceva are prioritate.

 

Am luat o casoleta de inghetata dietetica de vanilie. S-a terminat inaintea celorlalte doua cumparate asa de mult le-a placut si fetelor. Am venit cu ceva tarate din Ro, miez de nuca, gem de prune. Dar niciodata n-am destul loc chit ca avem voie 10 bagaje.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

otilia [pup]..asa e...acum are altceva prioritate...din pacate teza mea nu se scrie singura [q] [q]

m-am hotarat de azi gata cu rontaitu compulsiv..si daca e sa fie..mi-am luat morcov fasiute [barfa] sper intr-o luna sa nu ajung portocalie..

Am stat de tampa vineri noapte si m-am uitat la meciu de tenis halep-sharapova...imi displace total sharapova...frate da bea de-a apa de numa..is curioasa ce vitamine are in apa...ca am vazut ca bea si apa curata si ceva care arata a limonada..deci de azi..is si cu apa pe mine..AM ZIS!

 

meniu azi:

G: 1 felie pepene

Mg: kefir cu seminte(susan, canepa, floare, bostan, chia)+neste coconut flakes

G: morcov+1 nectarina

P: omleta cu feta si ceapa verde+ rosii cherry (cu sare si piper)

G: morcov,+ neste seminte

c: supa chinezeasca

G: (daca o sa mai fiu in stare..neste cirese)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Revin si eu, dupa o saptamana de stat cu fiu-meu, non-stop, m-a capiat...ce sa mai, e rasfatat maxim, "vreau, vreau, vreau", numai asta am auzit. Acum l-am dus la bunici, sa-mi recreez creierii si sa lucrez la niste proiecte.

 

Saptamana trecuta am fost tare cuminte, dar m-am prostit in WE, culminand ieri cu prajitura cu mere si "painea lui Dumnezeu", care de fapt e tot o prajitura cu mere, minunata la gust si care acum asteapta in frigider, sa fie mancata. Noroc ca deseara am niste musafiri si le pasez prajitura.

 

Meniul de azi:

- pepene rosu

- cafea

- kefir 0%, tarate ovaz

- cicoare

- omleta cu sunca, salata asortata

- cicoare

- inca nu stiu ce mananc la cina, ceva monti, sigur.

 

O saptamana frumoasa sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

child  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] ..fiu'tu face asa..TOCMAI CA IL LASI PREA MULT LA BUNICI..iti meriti soarta my friend [fri]  [fri] ...vrei sa fii relax mai mult timp...ei atunci trebe sa suporti  capul calendar cand ti-l expedieaza bunicii back [:-)))]  [:-)))]

 

meniul azi:

G: castronel de cirese

Md: kefir cu toate seminte scrise si ieri

G: capucino,2 bombo de cioco

P: salata din: babay salad+ masline verzi ceapa verde..feta

g: morcov pe toata liniea

C: supa chinezeasca

g:1 porumb daca ma mai tin balamalele si ajung mai devreme de 11.30 [zirea]

 

si pentru ca mi-o spus Sz dis de dimi(la mine)..ca's o tanara si o frumoasa...is foarte bine dispusa azi (si cu ochii jumate in gura [|)]  [|)] )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BRINDU nu e chiar asa, cu bunicii e impecabil, si de o parte si de alta.

E clar ca schimbarile il frustreaza, dar sunt absolut necesare, pentru toata lumea.

Si noi lucram, gradinita e in vacanta, trebuie sa stea copilul cu cineva, nu?

Eu stiu ce-l bulverseaza pe copilul nostru: tehnologia, bat-o vina. Greu de controlat dar incercam sa facem fata.

Oricum, nu ma plang prea mult, ca vad ca nu e caz izolat, toti parintii de copii de varsta lui fiu-meu se plang de crize, in special cei de baieti, deci, se pare ca e o etapa, doar. Sanatosi sa fim si multa rabdare si tutun...

Acum ar trebui sa vad daca dau roade toate invataturile de la cursurile de parenting :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...