Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (206)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Androix ..sper ca stii ca "blidele" lu Somleac is pentru 7 copii da?..in cazu cu pricina io as angaja 3 femei nu una sa umble prin blide + somleac mai si lucreaza din cate imi aduc aminte [flo2]

 

meniul meu azi

md: icre cu ceapa verde si wasa

G: morcov, capucino,

P: salata cu :morcov, ceapa verde, masline vezi si peste afumat

G: morcov, ceai si acu cred a ma bag in cirese ca mi-am adus aminte de ele

C:...nush daca mai ramane valabila invitatia colegei mele la cina...ca nush ce gateste...daca se face ca ploua...imi termin salata (m-am oprit la jumate desi era ff buna..da am 2 masele urate de tot...is despartite de vecinii lor si imi intra mancare in buzunaru din gingie de ma termina nervos de durere....uite asa mananc eu mai putin [batcap]  [batcap]  [batcap] )

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello girls, in sfarsit am reusit si eu sa ma loghez, nu stiu ce a avut dar de cate ori eram logata nu aveam timp, si de cate ori aveam timp nu reuseam sa intru...

 

Somleac, welcome back! Ce a vrut sa spuna Brindu, ai 7 copii??? Ce frumos, ati fi ca in tabara tot timpul...Am fost la niste clienti in we, au 4 fete, doua ale ei, una a lui si una comuna.Intre 5 si 11 ani.Superba atmosfera si minunati copiii, n as mai fi plecat de acolo...

 

Carmen, Alexia e absolut minunata, dar are o energie si o personalitate de termina in serie 6 adulti minim...Eu nu cred ca ati gresit voi, e doar un copil foarte destept si foarte solicitant...si voi obositi si tracasati cam tare...

 

Andanii, cand pleci in Grecia?Ia ma si pe mineeeee!!!!! Da le incolo de kg, relaxeaza te si ai sa slabesti...

 

Eu am doua obsesii culinare: pepenele rosu si pizza hawaiana de la Pizza Hut. :))) Trebuie sa fac ceva sa scap de a doua, e scumpa si ingrasa ingrozitor!!!!! In rest sunt cuminte, dar ce folos..?Ca mananc o pizza la 3 zile si tot la 58.5 sunt, cu toata sala mea .Ma uitam ieri la pozele din Grecia de anul trecut, cand aveam 55.5...zau ca aratam mai bine decat acum, sau mie clar imi placea mai tare...O sa pun pe FB cateva.Cine nu e si pe FB in afara de Carmen, care oricum ma stie la toate greutatile?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Meniu ieri:

- 2 pere

- cafea cu cofeina

- o felie subtire de cheesecake

- somon la cuptor cu legume (ardei, brocoli si mazare) plus cateva felii de gulie cruda

- cafea fara cofeina

- o felie de paine cu salata de creveti si ou

- jumatate de pahar de suc de mar, morcov si ananas

- cioco neagra

 

Azi:

- pulpa fructelor de ieri

- o wassa + cascaval, conopida

- cafea cu cofeina

- paste cu sos de rosii, putina carne, cascaval ras

 

N-am inceput prea bine ...

Ieri de la 6 m-am luat cu treaba si m-am culcat infometata. De dimineata iar in criza de timp pana pe la 11. Cea mica a reinceput gradinita si am dus-o la 8, s-a cam bazait, nu vroia sa stea. Cea mare a avut prima zi la scoala de langa casa si am dus-o la 9 alergand la propriu si dupa ce am lasat-o in noua clasa m-am intors acasa sa iau mijlocia care a inceput si ea scoala la ora 10. Ea s-a tinut tare cand am plecat eu dar cand s-a dus sotul sa ii spuna ca pleaca a inceput sa planga dupa mine. Sunt si ei mici si au nevoie sa fie intelesi. Bine ca pentru ea am avut zi libera ca altfel nu se putea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

Si eu citesc ,dar mi-e lene sa scriu.Azi insa ,vazind ca Somleac are 7 copii,n-am rezistat sa nu o felicit:bravo,buna treaba! Daca eram in acelasi oras  te-as fi ajutat uneori,nu ca-s fi vreo gospodina exceptionala.

       Otilia,voi ati inceput scoala asa devreme?Dar cum e anul scolar acolo? Belea!

    Ca sa ma pling si eu putin:al meu e tupeist numai cu mine. Cum il fac sa fie asa si cu ceilalti?

   Luni spun cite kg am,ca acum sint dupa un weekend   prelungit si repar daunele. Conforma rau de tot!

Pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, deci ati inceput in forta. Succes pentru papusile tale si tie ce sa-ti urez, ia si mananca sa ai forta sa alergi dimineata [:)]

Pe mine numai gandul la cele 10 zile de vacanta la malul marii ma opresc acum sa alerg in cerc si sa-mi smulg parul din cap de groaza cu inceputul scolii [:-)))]  Ce mai ramane din septembrie e pentru acomodare, asa am facut in fiecare an ca nu am fost capabila sa incep si restul activitatilor in acelasi timp cu scoala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi amintesc ca SOMLEAC are 5 copii...poate nu-mi amintesc bine.

Oricum e o eroina, eu cu unul nu fac fata, dapai cu 5!

 

Ce nu-mi placeau mie copiii razgaiati, ii detestam! Si mi-a dat Dumnezeu unul care face cat toti razgaiatii pe care ii intalnisem.

 

Eu am aceeasi dilema ca DULCE, cu noi e cel mai tare, cu ceilalti copii e cum bate vantul, nu risposteaza la atacuri, plange din orice.

 

Maine trebuie sa il iau de la bunici, din motive obiective, imi e dor de el de numa, sper sa ne intelegem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Somleac, bine ai venit. Eu sa fiu in locul tau as cauta o doamna care sa gateasca in stil Montignac. Si la o adica e vorba de sanatatea voastra.

Dulcetica, se incepe cam la jumatatea lui august. In octombrie si februarie au o saptamana de vacanta. Mai au vacanta de craciun, revelion si paste. Vacanta de vara e cam 8 saptamani dar ei nu fac absolut nimic in vacanta si e scurta pe principiul sa nu le fie prea grea acomodarea in toamna.

 

Am inceput in forta. Si maine incepe mijlocia after school iar dupa amiaza alta provocare cu cele doua mari la scoala de cultura. Sa vad ce reusesc pe acolo ca a primit cea mare loc la balet si cor fix la aceeasi ora de la 18:00 la 20:00. Si mijlcia la ora 16:15 pana la 17:15 si nu prea avem cum sa o luam de la after school si sa ajungem acolo la timp. Alti parinti poate stau acasa sau lucreaza partial si lor poate le convine asa. Ideal pentru noi ar fi sa decalam o ora. Vom vedea.

 

De copile nu ma apuc sa va povestesc de fiecare in parte dar zau ca in trei se joaca in anumite zile de ne miram si noi. Dar fiecare zi e o provocare...surprize mereu..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

child e posibil sa ai dreptate.. cu 5..dar nush de ce tineam minte ca se echilibrase situatia cu fetita...si chiar daca is + sotu tot multi se fac:))

 

somleac ajuta-mi neuronul!! ca e ramas in urma cu memoria si ma roade...

 

carmen mi-am adus aminte ca vb tu ceva de neuroni. si magneziu...daca vrei sa ai grija de neuroni...ajuta-i si cu ceva b12..dar nu in complexu de b-uri ..ci de sine statator..io prestez pe zi cate 2 pastilute de cate 5000mg..da ma rog io am nev... [flo2] + ca se pare ca nu o absorb cum trebe din mancare

 

si ca tot veni vb de asta...si ca am avut ceva discutii despre extra gluten pe forum cu ceva timp in urma...m-o testat neuroloaga pentru intoleranta la gluten..is curioasa ce iese [fri] ..poate asa imi rezolv si io problema cu anemia..de toate felurile de le mai am. [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Ieri am calcat pe bec, a fost ziua maica-mii si mi-a fost pur si simplu lene sa fac tort monti. Am luat doua tarte cu capsuni. Mea culpa.

 

-cafea cu cofeina

MD: piersici, cafea fara cofeina

P: telemea, 2 feliute salam sasesc, 2 feliute jambon

G: 3 felii wasa cu sirop de agave (ca la pranz chiar a fost putin de tot si mi se facuse o foameee)

C: gratar, salata de rosii, un pahar de vin, o feliuta mica de tarta cu capsuni

 

Nu m-am cantarit! Nu vreau sa stiu ce am facut! O sa fiu model de conforma sa repar in cateva zile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...