Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (206)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Wow, Daria, ce meniu copios ai azi! :))) Post si la mine:

MD-nimic

P 12.30 1felie de paine integrala si 200 g de zacusca de gogosari-am mai gasit un borcan ratacit prin frigider, spre norocul meu...

G pepene cu paine integrala-mai am vreo 3 felii, sa vedem ce ramane din ele

C -habar nu am.Azi trebuie sa ajung la ADM FIN, apoi de la 7 la sala, la 8.30 am programare la masaj...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniul meu azi:

MD salata de rosii, un ou fiert

P pepene sau mancare de vinete, am facut o varianta light fata de ce am invatat eu de la mama si vreau aa gust sa vad daca e si la fel de gustoasa

C orez basmati cu legume

 

Mai am pe aragaz o ciorba de pui si daca ma mobilizez am si niste maia pregatita sa fac wasa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen sa iti traiasaca mama ... las ca nu o fi asa prapad ....  [pk]  [pk]  sa iti fie de bine 

 

Eu azi 69.6 ... bucurie mare ca nu mai vad 7 ... doamne ce nu suport cifra asta ... [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] 
interesant cum se vede la cantar imediat ce ma cumintesc si reduc cantitatile , pentru ca si asta conteaza ... sper sa ma tin in continuare de cumintenie si sa scad pana nu ma mai vad ....  [fri]  [fri]  [fri]

Da, sunt innebunita de cap , lucru pe toate planurile ... casuta e gata (etapa la rosu) ....  zilele astea curatenie generala si de luni ne apucam de cealalta etapa ... instalatii, tencuieli ....  [aerob]  [aerob]  fac miscare zilnic pe acolo seara 

 

despre copilul meu de 17 ani ce sa va spun .... ma aproba intotdeauna si face exact tot ceea ce el vrea , personalitate puternica, incapatanat ca un catar .... cand ii spun sa vina la casa sa ne ajute spune ca "da, va veni " dar daca el nu are chef in ziua respectiva sa vina asa le invarte si intoarce de nu mai ajunge in ziua respectiva ... e o balanta autentica ....  eu cred ca inca ne intelegem ca intre prieteni, imi povesteste , imi cere sfatul darrrrrr  tot mama lui sunt cand il cicalesc sa faca sport , sa nu manance prostii , sa nu se ingrase ..... sa nu se joace prea mult la calculator ... mda .... si-atunci apar discutiile in contradictoriu cum ca asa fac toti, ca eu nu stiu cum e tineretul din ziua de azi ..... ce sa mai spun ca imi tot da exemplu ca eu nu-i vad pe altii care fac una si alta ca el "nu a inceput cu bautul, fumatul , mersul in baruri noaptea"  .....  sper sa fie suficient de destept si sa inceapa cat mai tarziu ..... 

.... la scoala si-a facut intodeauna treaba singur de mic si pana acuma , nu am avut deloc treaba sau probleme cu el in ceea ce priveste scoala, teme, ii place sa fie sus , laudat ,  premiat , ii place sa primeasca bursa si tinde sa o ia pe cea cu valoarea cea mai mare care se ia pentru rezultate la olimpiade , deci merge si acolo dar spune el ca pentru bani  [ph34r]  .... pentru el inca-s "bubu" chiar daca de cand are prietena nu ma mai pupaceste .... 

Waw ce poveste aici .... oare ati inteles ceva ??? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa scriu si eu meniul de azi 

md. budinca de branza +carne pui+ marar+ou  .... la cuptor 

g. cafea cu lapte 

pr. carne de pui rotisat + rosie cu busuioc 

g. cafea cu lapte

ci. o salata cu de toate , branza 

 

cina nu e sigura ... oi vedea , d'aia imi place mie sa scriu meniul o zi dupa 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix sa stii ca desi am si eu nemultumirile mele privind copilul ... ca nu citeste decat foarte putin adica lectura obligatorie de la scoala si foarte putin in rest daca i se pune pata pe vreo carte cu vampiri sau mai stiu eu cu ce ... ca-si pierde foarte mult timp la calculator aiurea ,si pe jocuri , ca nu face probleme de matematica suplimentar ..... sunt o fericita ca-si face treaba singur in ceea ce priveste scoala, ca nu a trebuit sa-l imping de la spate niciodata, ca e cuminte si nu umbla brambura noaptea , ca ma ajuta la administrative atunci cand ii cer ajutorul , ca suntem inca prieteni si ne povestim problemele mici sau mari , ca inca-s bubu a lui ... 

 

offf, sa stii ca este un stres foarte frumos construitul unei case.... desi sunt obosita fizic si psihic imi place si ma bucur enorm ca imi fac casuta visurilor mele ...  am savurat fiecare moment al proiectarii si constructiei ... [pk]  [pk]  [pk]  si sper ca sa iasa precum ne dorim  [il]  [il]  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

 

Am fost si eu plecata in Ro vreo 10 zile, am adus copiii care erau acolo de vreo luna déjà. Ajunsesera cu sotul meu.

 

Mi-am schimbat si jobul, de pe 25 aug. voi incepe intr-o alta companie.

 

Sapt. asta incercam sa ne intram in ritm si sa ne pregatim ptr inceputul scolii de sapt. viitoare. Dupa toata nebunia asta, am vreo 500g in plus. Oricum, eu sunt campioanala la stagnare si nu la slabit.

 

Cu copiii, confirm ca mi-e mai usor  din unele puncte de vedere cu mandra de aproape 9 ani. E mai ascultatoare, comenteaza mai putin decat fratele ei de 14 ani.

Dar el e mai independent, are mai putina nevoie de noi.

Oricum, mi-a fost cumplit de dor de ei cand erau in Ro, si lor de noi.

Dar am mai avut timp sa respiram un pic.

 

Si acum sa scriu si meniul de azi.

 

Md: 2 f. p. prajita cu zacusca + cafea;

g: pepene rosu cateva cuburi;

p: supa de rosii cu g. de tarate + 1 muffin conform;

c: m. de fasole galbena cu gratar de porc + 2 p. cioco neagra.

 

O zi frumoasa si conforma!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Somleac, bine ai revenit!

 

Trebuie sa gasim solutii sa mancam sanatos, fara sa ne ruineze, sa placa la toata familia si sa si slabim. Si sa nu stam nici f. mult in bucatarie. 

Eu folosesc gatitul in cantitati duble si congelat.

 

Otilia, bafta in noul an scolar si fetelor si voua!

 

Andanii, ce frumos cu casuta! Bravo ca ati reusit sa ajungeti in stadiul asta.

 

Child, Androix, Brandusa, Carmen, Caress  [flo2]

 

Androix, ma bucur ca mai am o colega de planificat meniul sapt.

Eu asa fac de vreo 2-3 ani si aruncam mai putina mancare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...