Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (206)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Ceaoooo  [hia]  [hia]  [hia]  [hia]

 

cge daaa ... si eu sunt bucuroasa ca am ajuns la stadiul asta cu casuta ... acuma curatenie generala si de luni urmatoarea etapa - instalatiile electrice, termice, sanitare [fri]  [fri]  [fri]  [fri]  [fri]

 

sz e bine ca te mentii ... mai sunt si perioade de platou  [pk]

 

carmen spor pe teren ... tu ce faci cand mergi pe teren ??? pe santier ??? si tu lucrezi in constructii nu ???  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

otilav daaaa, e tare smecher copilul meu cateodata .... aseara a fost cu noi la casuta si ne-a ajutat tareee tare mult, e deja barbat in toata regula , e pacat sa ne chinuim noi siguri acolo si el sa se lalaie pe jocuri ??? .... 

 

giulia intr-adevar construirea unei case este un sentiment unic .... eu proiectez toata ziua constructii dar la nici una nu am simtit ceea ce am simtit la proiectarea casei mele .... apoi constructul pas cu pas la care am fost multttt mai exigenta decat la altele si am vrut sa iasa totul perfect si facut ca la carte ... 
casa e in Timisoara , intr-un cartier marginas al orasului  [:-)))]  .... de unde ai dedus ca-s din Bucuresti eu ???? 

Am jurnal de casa .... cu poze pe zile (am 75 zile efectiv de lucru) cu calcule estimative , calcule reale  in Excel facute... totul gandit si planificat  [alcool]

 

dulcetica eu simt ca are gust de congelator mancarea decongelata si nu prea-mi place treaba asta .... dar nu te poti lua dupa mine pentru ca eu sunt mai altfel .... am avut o problema cu mirosul si gustul de frigider al mancarii in sarcina si am ramas cu aceasta sensibilitate  [batcap]  [batcap]

 

somleac casa mi-o fac in cartierul Ciarda Rosie .... cunosti zona ???? cum mergi spre Mosnita in dreapta este acest cartier  [clo]  [clo]

gata ?? te-ai apucat de regim ??? merge ???? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andanii, nu stiu cartierul, dar asta nu-i un impediment, cu GPS google maps  imediat se orienteaza omul. Saptamana viitoare luni sau marti am tr3eaba in Timi dar de dimineatza.

M-am apucat dar mi- e greu ca mi-e foame si m-am dezobisnuit sa am grija sa-mi pun neaparat la lucru si de mic de jun si de pranz si ceva gustare daca intarzii si ajung mai tarziu. M-oi invata ce-oi face.

 

Pe tanti mea nu o judecati prea aspru, facea asta din bunavointa si un om obisnuit o viata sa gateasca si sa manance asa pur si simplu nu poate intelege ca se poate si altfel. Eu sunt sigura ca in sinea ei a fost ferm convinsa ca ma da pe brazda si ma invata sa mananc asa cum trebuie.

 

Meniu de ieri:

 

Md : vinete la gratar cu rosii

cafea fara cofeina

G prune, pepene galben

P ardei umpluti de post

G ciocolata neagra ( imi curg balele dupa ceva dulce)

C vinete si dovlecei la gratar cu mujdei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Vroiam sa spune neata dar la mine mai e doar un minut pana la pranz [:)]

 

Somleac, eu aduc provizii la servici: migdale/nuci, pesmeti wassa si in frigider am mai mereu Philadelphia in cutiuta. Asa acopar 2 mese. Fructe primim in anumite dimineati si daca nu sunt si nici nu am luat cu mine nu-i bai ca am nucile. Si in masina mai am cateodata fructe ca de multe ori e nevoie in deplasari. Eu ca eu dar daca li se face foame copiilor si n-am mancare am cam incurcat-o.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Somleac in ce zona ai treaba ....??? aaa, acuma vad ca dimineata , treci prin centru ??? prin piata 700 ??? acolo-s eu in cursul diminetii  ...  [smulgpar]

Aaaa, da corect .... cu google maps vezi totul  [pk]  [pk]  [pk]

 

Androix o sa va arat poze cu casa cand o sa am ce arata  [biz]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniul meu de ieri, trebuie sa ma obisnuiesc sa nu mai postez in avans ca aproape niciodata nu respect ce scriu:

 

MD salata de rosii, ou fiert

G prune

P mancare de vinete

G pepene

C pilaf basmati cu ceapa, ardei si rosii a iesit nemaipomenit de bun, am aruncat si o juma de lingurita de curry cat sa se coloreze putin. Foarte foarte bun! Am si pentru azi.

 

Azi am avut deja o abatere de la prima ora o cutie de branza fagaras. Trebuie sa fac cumva ca joi sa ajung mai repede la sala ca sunt prea la limita cu timpul apoi cand ma intorc s-o iau pe fi-mea s-o duic la dansuri si nu apuc nici sa ma spal cum trebuie, nici sa mananc cum trebuie. Saptamana trecuta am uitat sa mananc, saptamana asta am mancat fagaras in timp ce conduceam [bang]

De pranz am mancat deja ciorba de pui cu dovlecei si mancare de vinete (si asta a iesit foarte reusita chiar daca nu am prajit vinetele asa cum face maica-mea, apropo de metehne de-o viata [:D] ) si acum astept cuminte sa treaca vremea si sa pot sa mananc niste pepene. Ori mi se pare mie ori chiar am invatat sa aleg pepenii ca in ultima vreme nu am mai nimerit nici unul trecut sau crud. Sunt numai buni si dulci o nebunie! [pofticios] 

Iar diseara am iar pilaf si pepene.

 

Sa aveti o zi frumoasa, eu o sa inchid desk-ul ca altfel stau numai aici si am o gramada de treaba! [recevere]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Sunt si eu o mamica full time de doi nazdravani, cu job acasa, dar care incearca sa aiba si grija de ea! Prin urmare, incerc si eu sa mai dau jos cateva kg, dar in acelasi timp vreau sa am grija si de sanatatea mea, precum si a membrilor familiei mele!

 

Am inceput Monti de sambata, fara abateri ( sunt ambitioasa si mai ales ca avem variante la dulciuri, ma tin tare) si rezultatele incep sa apara, usor, usor! Momentan am intrerupt sala, din lipsa de timp, insa fac exercitii acasa de 4-5 ori pe saptamana! Am 1.67 cm, 62.8 kg azi dimineata iar targetul este pe undeva pe la 56-57 kg, insa tinta mea reala este corp sanatos, tonifiat, tinerete fara batranete, etc :))

 

Meniul de azi:

MD

-cafea

-o para si 2 caise

 

 

Pranz

-humus, salata de vinete si rosii

-ceai ghimbir si sunatoare

 

Cina, nu mai tarziu de 18.00

-ton si salata de castraveti

 

 

Beau apa multa si m-am obisnuit de vreo 2 saptamani sa nu mai mananc seara!

 

Acum astept cumintica moderarea:)

 

Sa aveti o zi buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos!

Da, sunt o fire care mai intai cauta, se informeaza si apoi hotaraste! Inca nu le stiu pe toate si nici nu le voi sti candva, dar in mare am inteles principiile si regulile! Acum caut toate cartile Monti pentru aprofundarea cunostintelor! Nu sunt straina de diete, insa o caut pe cea care sa mi se potriveasca forever, sa fie usor de tinut, fara infometare, calcule de calorii si grame de mancare!

Va citesc de cateva zile, nu am apucat sa citesc toate cele 206 topicuri, insa le-am citit pe ultimele doua si au suficiente cat sa ma atraga atmosfera de aici! Mai ales cand e vorba si de copii nazdravani si mamici active dar si obosite! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...