Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (206)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 Eu nu inteleg de ce va sperie proteinele astea ... daca nu sunt sarate, piperate, pline de tampenii, etc si daca se consuma tone de lichide. Ca doar un piept de pui la teflon nu poate fi decat bun :-)

Am mai scris de multe de ori, am tinut Atkins acu multi ani, ala in care mancai doar carne, oo, branzeturi sarate, castraveti. 2 luni de zile. S a nimerit sa fac analize etc si erau perfecte.

 Si eu as tine, dar nu se impaca cu zilele de post, dar ma tooot gandesc cum sa fac :-)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt ok, dupa 2 ani...

Nu l-am tinut cu greu, din contra....mancam peste, aveam carne de vita de la tara si o faceam in oala sub presiune, dulce imi faceam aproape zilnic, ba clatite, ba crema Quark cu coaja de lamaie si indulcitor, placinta, pizza cu blat de tarate...

Atat doar ca nu mai pot manca asa, nu mai rezist fara fructe si legume zilnic!

Acum mai vreau doar echilibru si sa scap de ultimele kg :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sz nu stiu de ce ma sperie .... pur si simplu  am impresia ca nu as putea sa pun langa carne o rosie .... desi uite imi place pestele cu iaurt, ador combinatia mai mult decat cu orice langa  [pk]  [pk]  [pk]  in ce zile postesti ??? MI si VI ???

 

DD am inteles .... fain  [biz]  [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Am facut si eu meniul de sapt. viitoare:

gratar cu costite si legume; fajitas; lasagna; ardei umpluti; salate multe (de rosii, verde, de varza); wrap cu diverse; omleta; pizza conforma (déjà in congelator); tiramisu; brownies Monti.

 

Voi ce planuri aveti?

 

O zi buna si conforma,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E f eficient si rapid dukanul, cu amidonul ala nu sunt eu de acord deloc, in rest e f ok.C a si la Monti, sunt mii de retete care mai de care mai delicioase, clar ca daca mananci doar carne cu salata ti se acreste intr o saptamana...Si pe mine ma batea gandul sa tin vreo saptamana o zi PP ,una PL, doar ca nu ma indur de pepene... Mai vedem...un Dukan Monti , evident! :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ţinut Dukan si m-am ales cu analize proaste (acid uric si colesterol depăşite nu doar mărite). E adevărat ca l-am ţinut haotic, eram conforma 5 zile, clacam in weekend, apoi de luni începeam iar faza de atac. Am dar jos 7 kg într-o luna. Apoi am cam ţinut preponderent faza de atac si cu abateri in weekend... Dar acum nu mai pot fără fructe. A, ţineam tot un Dukan fără amidon:). Nu sunt de acord nici cu lipsa grasimilor, nu mai vorbim de fructe.

 

Androix, vezi ca anul asta s-a publicat o noua versiune e regimului Dukan, cu mult mai permisivă si... ghiciti cu ce regim seamănă leit? Cu Monti desigur. Nu stiu însă dacă are aceleaşi rezultate rapide, probabil ca e la fel ca si prima carte Monti fata de subsecventele, la mine slabitul merge mai greu cu alimentele introduse in ultimile cărţi.

 

Cge, de ce nu faci tiramisu Monti, eu l-am făcut in doua weekenduri consecutive, mi-a plăcut mult.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...