Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (206)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cand vad ce meniuri aveti imi vine sa ma las de meserie. Cum puteti trai cu graph la micul de jun , cu -, - si pepene. Pai eu mananc cat o vaca comparativ cu voi.

 

Meniu de ieri :MDCafea DC,  branza cu rosii si salata de vinete

                       G pepene galben

                       P pepene galben; cafea DC

                       C mancare de linte cu 2 ochiuri si salata de rosii

                       G 2 cioco neagra mai multe bucatele ( stiu ca nu e in regula dar am o pofta de dulce de inebunesc, de fapt nici nu e atat de dulce cat de fainoase cred)

 

 

Meniu de azi : MD anafura

                       P linte cu friptura de porc, vinetela gratar si salata de rosii

                       G migdale

                       G2 cioco ( sper sa scap fara sau macar sa reduc cantitatea)

                       C vinete la gratar cu mujdei si poate carne, depinde cat imi va fi de foame

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Androix incearca cu ceai de ghimbir. Intr-un litru de apa fierbi ghimbir razalit ( aprozimativ cat unghia degetului mare) si jumatate de lamaie curatat de coaja. Fierbi 5 min , strecori si bei in cursul zilei. Ajuta la inlaturarea senzatiei de balonare si la eliminarea retentiei de apa. Mie mi-a facut bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, facut si mancat clatite pe saturate! Deci, au iesit chiar ok, un pic mai dificil la intors, dar s-au rulat bine si au gust tare bun! Eu am facut din: 1 cana faina integrala pe care am mai rasnit-o o data, jumatate de cana de amestec de tarate ovaz, psillyum si seminte de in ( aveam o punga de asta in casa) rasnite, un praf de sare, 2 oua si apa minerala cat cuprinde! Am amestecat bine, am lasat cam 20 de minute la odihnit, dupa care am mai pus niste apa minerala, ca se umflasera taratele si era aluatul cam gros! Au iesit 12 clatite! 

 

Somleac, am si eu perioade in care simt ca nu ma satur cu nimic si pofta de dulce enorma! In acele zile sunt fie foarte obosita, surescitata, fie inainte de ciclu! Azi de exemplu nu mi-a trebuit mancare, m-am indopat cu clatite :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://alinaretetedietetice.blogspot.ro/2009/10/clatite.html Asta e reteta dupa care am facut eu clatite. Insa e ciudat ca zice ca-s de F1 dar amestecul de faina nu e 1:1

Am folosit tarate de la pirifan pe care le-am rasnit, iar faina a fost ok asa cum era. Uite saptamana asta cand o sa am chef de facut clatite o sa incerc sa pun cantitati egale sa vad ce iese si va tin la curent. De fapt daca imi amintesc bine eu le-am facut de F1 ca am amestecat cantitati egale de tarate si faina si apoi am pus din amestecul asta cat am avut nevoie peste oua si apa minerala, am mai subtiat cu apa dupa nevoie, apoi iar amestec de faina, ca nu-mi iese din prima si eu tot la ochi asa le nimeresc, deci pot sa va zic de-acum ca merg facute cu cantitati egale, dar o sa mai fac o data si saptamana asta si va povestesc.

 

Am revenit cu bine de la soacra-mea! Me proud! [:-)))] Am mancat ciorba de pui si am refuzat ardei umpluti si prajitura cu fructe [soricel]  Am luat-o peste picior cand i-a oferit lu fi-su la pachet cateva prajituri, i-am zis sa-i dea juma de tava ce sa faca cu cateva??? Drept pentru care s-a suparat fi-su si acum nu mai vorbeste cu mine [fri]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

somleac...si eu is la fel cu dulcele...imi vine sa zgarii peretii nu alta [fri] ..este o reteta de cioco...rapid de facut cu ulei de cocos si cacao...nu ma reteta da is convinsa ca una din fte o sa te ajute cu ea daca o ceri...Eu o am in gand de mult mult timp..dar nu am loc deloc la congelator s-o fac...si cand am..nu am chef sau timp, dar e pe lista mea de "to do"

 

si eu mananc mult..rontai mai bine spus...e de la stress la mine ..ca e compulsiv rontaitul de acu [batcap]  [batcap] ..dar e gata...dupa septembrie o sa fiu teza free (si job free [alcool] ) deci o sa am timp de gatit si de pus pe regim serios..si sport)

 

ieri am facut pizza, cu blat de : oua, faina de naut si faina integrala(am pus cam 3:1), deasupra pus: praz, bacon, masline verzi,  si mozarela razuita

 

si am mai facut si gucamole..care mi-o iesit ff  [drac]  [drac] ..nu-mi dau seama daca de la ceapa rosie sau de la putinul chilli de l-am pus..cred ca de la ambele

 

Md: guacamole ..pus pe pizza si pe o wasa

G: nectarina, cioco cu lapte (3 patra), juma mar, juma de porumb fiert

P: pizza monti

g: seminte de postan si floare, juma mar

C:..nu m-am gandit pana acolo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca nu v-a placut meniul meu de ieri? [soricel]

Azi:

-cafea cu cofeina

MD: omleta dintr-un ou, putina sunca si telemea

P: am fost la film cu fetele (Casa magicianului), asa ca am mancat inghetata si niste floricele

C: pepene rosu, cafea fara cofeina

 

Ma duc sa imi vopsesc unghiile ca acu' vin fetele din parc si... aleluia...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, ma ingrozesti cu cat de putin mananci!!! Sa le faci la fete gogosele de profiterol, se fac atat de usor!!!

 

Eu azi :

17.00 o felie de pepene-nu ma intrebati de ce am mancat prima data la ora aia... [batcap] [batcap] [batcap] [batcap]

18.00 mancare de rosii cu ardei copti-la mama, o felie de branza

   o gogoasa umpluta cu putina inghetata dietetica

21.00 o felie de pepene

C 3 clatite din amestec de faina de mac cu tarate-dubioase rau, trebuie sa vad cum merge la saratele faina asta, ca in clatite nu mi a placut. Cu branza telemea le am mancat, cu dulce nu mergeau sub nicio forma

 

De maine vreau sa fumez mai putin.Daca aveti idei cum pot sa fac asat, sunt numai ochi si urechi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

 

Ei, nici tu nu esti departe cu micul dejun pe seara! Eu am renuntat la tigari cand mi-am dorit sa renunt, nu cand am vrut sa le reduc ca asta nu am reusit decat cand am fost gravida. Deci pot sa te sfatuiesc daca vrei sa le lasi de tot.

 

Eu savurez o cafeluta in tihna. Am lasat copiii ieri la soacra-mea asa ca nu m-am mai rugat de matinalul de fi-miu sa nu faca zgomot.

Ssunt mega balonata si chiar nu inteleg de la ce, oare de la varza, am mancat salata de varza aseara.

 

Meniul meu de ieri:

MD cafea, wasa, branza topita (am descoperit ca exista si fara amidon sau alte prostii), sunca (asta are dextroza deci trebuie evitata pe viitor)

P ciorba de pui, cand am ajuns acasa mancare de vinete

G inghetata

C macrou la gratar cu salata de varza

G coacaze deshidratate, 1 patratica de cioco neagra.

 

Mai lenevesc fix 5 minute si o tulesc la sala. O zi faina sa avem, o saptamana productiva si sa nu vina inca toamna! ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineaţa!

 

Cu fumatul, susţin renunţarea completă, nu parţială! Noi avem 7 ani de nefumat şi a fost brusc şi rapid şi cea mai bună alegere pentru sănătatea şi portofelul nostru :)

 

Meniul de azi nu este prea bătut în cuie dar intenţia este următoarea:

- grapefruit la MD 

-salată de fasole uscată, fiartă, cu roşii, castraveţi, ceapă, zeamă de lămâie şi puţin ulei de măsline

-clătite de ieri

Şi mai departe nu ştiu dacă mai intră ceva, dacă mai apare foame, am salată de vinete şi ardei copţi :)

 

Să aveţi o zi faină, fără probleme :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...