Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (206)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Neata!

Caress, stii ca am perioade si perioade, oricum, prinde bine, dau jos alea doua kile cu care m-am intors din concediu, pe care le tot dau, le pun, le dau, le pun, mama lor de kile! Clar trebuie sa ajung la 53 ca sa stabilizez 55-ul! Recunosc ca am si avut mici abateri vara asta. In fine... anul trecut am fost 100% conforma si s-a vazut.

Gogosele nu fac. E inca mama la mine si se ocupa de gatit. Mai profit si eu sa imi trag sufletul pana incepe scoala ca dupa aia sunt numai eu, sotz si fetele si toata treaba e pe noi. Hm... tras sufletul e un fel de a spune, stii tu... ca treaba nu se termina niciodata, mai ales ca nu mai am bona... Doamne cat timp pierd cu calcatul...

 

Androix, de la varza esti balonata

 

Fetelor, cu monti se slabeste foarte, foarte bine si frumos, fara a avea si probleme de sanatate bonus. Nu stiu de ce va bate gandul sa cochetati cu alte diete, ca nu merge sau stagneaza monti, cand, sa fim serioase, avem cu toate abateri peste abateri. Eu una am vazut pe mine. Am tinut anul trecut F1 fara abateri si au plecat aproape 25 e kile in 10 luni si de atunci stagnez, ba chiar am pus 2 kile pe care le tot plimb in sus si in jos numai si numai din vina mea. Am relaxat, am trecut la F2, ba chiar am mancat si neconforme total. Nu e vina dietei, care si-a demonstrat eficacitatea cat am tinut-o corect. Este vina mea si gata. Mi-o asum si merg mai departe. Merg mai departe in sensul ca, daca chiar vreau sa mai dau jos, ma intorc la F1 corect.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata [bis]

Si o saptamana usoara la munci, tuturor ... [biz]

 

Eu am fost foarte cuminte: sambata si duminica la md am baut ness cu lapte, idem la g2; la pranz am avut sambata tocanita de pui cu mamaliga de tarate si smantana, yummmy. La cina am repetat pranzul, am reusit sa mananc la 18,30. Ieri la pranz am mancat conopida la cuptor cu smantana si cascaval si snitele conforme si salata, iar cina, cu intarziere ca m am luat cu treaba, deci abia pe la 19,00, am repetat pranzul.

 Pentru azi am la fel: md ness cu lapte  ;  pranz: conopida la cuptor si snitele cu salata (pe care am pus topping de smantana si marar); g2 va fi tot o cafea cu lapte. Iar la cina, sper sa reusesc maxim la 18,30 (probabil tocanita si mamaliga de tarate) , dupa care nmic inafara de o o ra la inot.

Sper sa reusesc sa mentin astfel meniurile macar 3 saptamani.

Fara niciun pic de dulce, fara fructe si fara paine (nici crontanele conforme nu mi-am mai luat si nici de crutoanele de paine neagra nu ma ating, sperrr).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carmen... bine spui cu dieta monti..fetele de pe aci... uita chestia asta cu slabitul sanatos cu monti... se gandesc numai la "alta dieta" atunci cand ajung la un prag..si stau acolo ceva timp [alcool]

 

is asa dezamagita de ce vad ca se scrie pe aci  cateodata ...cu "citire" de alte diete...ca nici nu-mi vine sa mai intru... [q] [q] [q]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A fost dragut filmul sa stii! Sun la curent cu toate filmele de copii [soricel]  si cartile [soricel]  ba citesc si in avans, pentru adolescenti, ca acusi - acusi ma trezesc ca ajunge Diana la nu stiu ce carti cu vampiri, ca asta e la moda acu'

Apropos, vor filmele monster high [batcap]  ca am fost la niste prieteni si au vazut o bucata... si dupa aia o sa urmeze: ghiozdane, coperti de caiete, etichete, stilouri monster high...

Deocamdata suntem fani harry potter, da' din pacate nu mai e pe val si nu se mai gasesc accesorii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Suntem pe ultima suta cu plecarea. Nu avem mic dejun in cazare si suntem pe low budget. Tot ce-mi permit sa iau dupa mine este un fiebator la care voi face cafea si in unele zile oua fierte si avem in camera un frigider mic cat un cotet de pisica.

M-am gandit sa mancam asa:

- tarta cu prune monti cu lapte

- cereale cu lapte

- ton, rosii, sendvisuri cu gem, ceai

- ou, rosii, sendvisuri cu gem, ceai

- cremvursti, sendivsuri cu gem, lapte

Asta in camera, iar pe plaja sa mai iau cu mine fructe si sendvisuri cu sunca slaba si crema de branza.

Ce e cu rosu e pentru restul lumii, eu mananc doar cu negru. In plus eu o sa am varianta mea de MD glucidic: wasa cu branza 0.5 si wasa cu magiun, lapte 0.1 Eu zic ca e suficient.

Pe drum facem niste pulpe de pui la wok si facem iar sendvisuri, pentru mine cred ca-mi pun intr-o casoleta cu ceva legume/salata si mananc asa fara paine fara nimic. Si asta e.

Hai ca nu e rau, m-a disperat nasi-mea ca de ce n-am luat MD ca o sa murim de foame cu totii!!! [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eeee, fi-mea si acum ar mai vrea inca prostioare cu monster high. Culmea e ca ea nu a vazut nici un desen/film cu astea, le stia ca a avut anul trecut un dans cu monster. Eniuei, am bifat doua papusi, o geanta si vreo 4 jurnale cu pix si un strugurel cu ele. Cred ca anul asta ne pototlim cu personajele pe ghiozdan/penar si alte cele. Am constatat ca alea fara personaje sunt nu numai mai ieftine dar si mai calitative asa ca anul asta spunem pas.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...