Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (206)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Aoleu cat ati scris!!!!

Azi mi a iesit chestia cu fumatul.Am fumat toata ziua o tigara pe ora si 3 dimineata la cafea, ceea ce e sub jumatate din cat fumez de obicei...Doamne ajuta sa ma tina!!! De lasat...hmmm...nici nu nu se pune problema, chiar nu vreau sa ma las, as fi multumita maxim sa ajung la 10 tigari pe zi... [soricel]

Meniul:

12.00 2 felii de paine integrala cu salata de vinete (avea doar o lingurita de ulei) si salata de rosii

16.00 2 felii de paine integrala cu o mare felie de pepene

20.30 jumatate de conserva de ton cu un ou fiert si 2 linguri de sote de mazare.

       2 choix a la creme cu inghetata

 

Am copt ardei si e aproape gata mancarea de ardei copti cu rosii...lesinata sunt dupa ea.Mai am de pus patrunjelul si am terminat o.Cred ca gust putina, azi chiar n am mancat mare lucru...

 

In ultimul timp eu nu am chef de rontait nimic.Zac ciocolatele, alunele, migdalele, soia prajita, fructe deshidratate, nici nu ma ating.Nici de dulce nu am chef, gogoselele le am facut ca aveam musafiri si promisesem profiterol Monti.Nici gustari nu am deloc...ce o fi cu mine?

 

S a rezolvat cu concediul meu, pe 6 sept plec in thassos o saptamana!!! Abia astept!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

aolooo puey mey caress ..tu sudezi tigarile alea nu alta.... [soc]  [soc] ..puey de asta mey femeie...metabolismul tau nu raspunde ca a unui nefumator...ca se stie ca tigarile/tutunul slabesc sau nu te lasa sa asimilezi...pfff...daca un pachet de tigari fumezi de obicei..mama mama..io ma mir ca poti face sport sincer..adik si nu iesi vanata de acolo..+ nu e de mirare starile tale de lesin...NU TI SE OXIGENEAZA CRIERUL FEMEIEEE [fri]  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

brindusika, cei care se ingrasa cand se lasa de fumat o fac din cauza ca se apuca sa manance mult. nu te fac tigarile slaba. iar starile de lesin ale lui caress nu au legatura cu fumatul.

 

 

caress, ohhh, ce te invidiez ca mergi la mare. ma calca pe nervi vremea asta de kkt. imi impachetez hainele de vara si le scot pe cele de iarna, asa e de frig....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, girls!

 

Treaba cu fumatul stii cum e? Ori fumezi de rupi, ori te lasi! La un fumator inrait, nu exista rarit! raresti o zi, doua, trei, dupa care la prima iesire in gasca, fumezi un pachet! Si da, cu fumatul nu se oxigeneaza nimic cum trebuie, nu organe, nu celule...

Eu m-am ingrasat 10 kg cand m-am lasat de fumat, si nu pentru ca am inlocuit tigarea cu mancatul, ci pentru ca am asimilat altfel! Nu mancam mai mult, din contra, mancam dietetic, dar am inceput sa functionez! In plus, parul, pielea, unghiile, tonusul, au redevenit  la starea lor buna!

 

Daca tot esti atenta la ce mananci, faci sport, etc...este mare pacat sa fumezi! Exista viata si dupa fumat, iti spun eu sigur, dupa ani de fumat, lasatul  a fost una dintre cele mai mari realizari ale mele!

 

In rest, ma invart si eu pe la 62-ul asta si ma seaca, ba 62,200, ba 62.900, dar azi stiu ca am retinut apa, ca m-am trezit umflata, desi nu stiu de la ce, ca nu mananc sarat...

Cand tineam Dukan, acesta imi calculase greutatea ideala 61 kg...greutate la care ajung cu usurinta si la care ma mentin! Ei, e greu al naibii sa cobor sub ea si sa raman acolo!

 

Azi nu stiu ce o sa mananc, cred ca fac si eu o mancarica de ardei copti, ciorbita de legume si ceai verde!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Wow, ce reactii vehemente am starnit cu fumatul....:)))

 

Brindu, lipotimiile mele-pe care nu le mai fac de ani de zile, sau le fac in conditii de nemancare si caldura, nu au absolut nicio legatura cu fumatul...Tensiunea mea normala e 10-10.5.Daca nu mananc sarat, daca nu beau cafea si mai e si cald, imi ajunge rapid la sub 8, ceea ce e normal sa duca la stari de lesin.Le am de la 14 ani, de fumat m am apucat traziu, dupa 18.Oricum fumatul provoaca hipertensiune.

 Cat despre rezistenta mea cardio din acest moment, crede ma ca este de invidiat.Nu numai ca nu ies vanata din sala, dar pot sa sar si sa alerg o ora intreaga fara macar sa ma simt epuizata. Rezist mult mai bine decat copile de 18-20 de ani.

 

Si eu zic ca ingrasatul dupa lasatul de fumat are doar legatura cu mancatul non stop.Sau cel putin asta am vazut la toate persoanele din jurul meu.Cei care au mancat la fel, nu au luat un gram.

 

Cum spuneam, nu vreau sa ma las...vreau doar sa ajung la 10 tigari pe zi.

 

Xio, nu mai ai concediu deloc?L ai papat pe tot?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pfoaaaa... am scris si nu a aparut nimic!

Pun numai meniul de ieri si atat ca nu mai am timp sa reiau.

 

-cafea cu cofeina

MD: un iaurt mic 0.1%

P: juma' dintr-o salata din 2 rosii, juma' de ardei gras, telemea si putin muschi tiganesc (a trebuit sa plec brusc si urgent la o sedinta)

C: putina omleta cu sunca (pe la 21.30 cand am ajuns in final acasa)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

La noi e toamna de ceva vreme. Zilele urmatoare se pare ca nu ploua si se va incalzi spre 20°C iar ei considera ca revine vara [:)]  chiar aveam chef sa port si eu sandale, haine de vara.

 

Si cum masori tu Xio stratul de tesut adipos? in cate puncte faci masuratoarea ca stratul difera ca grosime. Si cu sanii ce faci, cum ii consideri? evaluezi volumul lor cu etrierul dar densitatea de unde o iei?

Eu sunt de acord ca nu se fac muschii de pe o zi pe alta dar Andreea merge la sala de cateva luni si se vede diferenta, are alt tonus.

Caress, concediu fain sa ai si amintiri frumoase!

Branadusika, cateodata la cantina fac asa salate insa fara sfecla rosie ca am observat ca are zahar ce se vinde in magazine.

 

Meniul meu de ieri (Somleac iaca si dovada, am ceva apetit):

 

Ieri:

- cafea cu stevie

- pepene rosu

- tarta de mere

- peste de mai multe feluri, salata verde, 1 colt de paine neagra

- cafea DC

- 2 felii de paine facuta de mine cu branza, 1 buchet conopida, 1 rondea ardei rosu si o rosie mica

- jumatate de ardei umplut, 1 ardei gol si 1 lingurita smantana

- 1 felie de paine cu seminte

- cateva seminte si cioco neagra

 

Sa mai spun si ca m-am ridicat flamanda de la pranz si la 2,5 ore lesinam de foame asa ca am mancat iar. Si pe seara la fel, noroc ca am adormit. Dupa ardei am facut o plimbare prin imprejurimi pe seara si de aceea aveam chef de mancare iar. Ca dovada sunt tare aproape de greutatea inainte de vacanta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu cred ca un fumator de 1 pachet pe zi poate reduce numarul tigarilor, iar cine spune ca fumand chiar si numai 10 tigari pe zi asta nu ii afecteaza sanatatea se minte frumos. Dar stiu ca un fumator caruia ii place sa fumeze si nu vrea sa se lase de fumat poti sa-i spui orice doresti, el da dovada de o determinare demna de o cauza mai buna. [:)] 

Eu m-am ingrasat dupa ce m-am lasat de fumat, de doua ori cate 5 kilograme pentru ca dependenta psihica de gestul de a duce mainile la gura si a baga ceva in gura este chiar mai puternica decat dependenta de nicotina. Eniuei, sunt fericita si ma simt foarte bine ca m-am lasat, am 6 ani impliniti [pk] 

 

Si eu trebuie sa gatesc pentru pranz ceva si habar nu am ce sa fac rapid si usor. Pentru diseara am luat salata verde si fac o salata bulgareasca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...