Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (206)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

otilia ...sfecla mea nu are nimic...adik e pur si simplu sfecla curatat si coapta putin si pusain in vid...in salata de ieri nu prea mi-o placut ca era ff dulce desi pusesem [utin otet...ptr salata de azi am taiat-o si am lasat-o untr-un castronel cu neste otet vreo juma de ora...are alt gust [pk]  [pk]

 

salata de azi: baby salad, tofu, masline verzi, sfecla, muschi de porc la gratar, avocado

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

am gasit ceva intersant citind ziarul, alimente care iti incetinesc metabolismul

 

mi s-o parut ff tare ca e mentionat amidonul si glutenu..

 sa mancam aer atunci [pk]

 

Taman ce mi-am mancat pranzul, ce bunatate e mamaliga asta de tarate ...

Acum pauza pana la cafeaua cu lapte de la orele 16,00.

 

Maine e miercuri, zi de post = fructe. Inca nu am idee cu ce fruct ma risc, dar sigur nu lebenita :-)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eram sigura ca nu o sa tze placa punctul cu freshurile:))...eu asta am mai auzit-o sa stii ca freshurile au mult mult mai multe calorii decat daca ai manca 1 fruct si ca se asimileaza altfel pentru ca nu prea ai fibre [ups]

 

dar la asta cu cerelele integrale...eu parca vad putina diferenta...de cand mananc multe seminte dimi si nu cereale integrale..ma simt  mult mai ok si la foame si la starea de spirit de dimi...

 

desi oz e un produs comercial...spune unele chestii interesante cateodata [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie-mi plac toate categoriile de mancaruri.

Nu ca nu era clar. [clo]

Dar atatea articole cu bau-bau ... e prea mult pt mine.

Nu sunt ok freshurile, nu-s ok nici fructele ca au zahar, ba daaa, sunt ok, au fibre. Faina alba nu, ca ucide. Dar nici integrala, ca e kk.

 

Cu freshurile eu sunt noua in bransa, ba de fapt eu fac smoothies care-s altceva ca pun fructul intreg cu pulpa cu tot, dar n-as putea trai doar rumegand un mar, band 2-3 cani de fructe si legume. Mi se pare un mare, mare, mare non-sens. Dar mare asa cat universul, sa nu mananci de exemplu lactate. Pot accepta ca cineva refuza carnea, din principiu.

Insa ca nu sunt sanatoase freshurile, nu, asta nu o cred :-)

 

 

  Bine ca a scris ca daca mananci grasimi slabesti, aici subscriu [pk] [soricel]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu spune ca freshurile nu sunt sanatoase..ci doar ca ingrasa sau te tin pe loc cu slabitul...

 

sor'mea ma tot urmareste ce mananc...ca cik nu mananc prea bogat nutritional...si mno..la orice fructe ii tot spuneam ca mananc: mere, pere, nectarine, cirese...se uita ce contin...si imi tot spunea ca in afara de fructoza, vitamina c si a nu prea iau nik din fructe

 

dar mno e chestie si de optiune personala, viziune asupra vietii si mancarii

lasand la o parte asta cu freshurile de fructe (ca alea de legume cik is bune)...asta cu glutenu si amidonul..am citit si din alte surse ca no no pentru creier [help]  [help]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca se bat cap in cap articolele de le citesc...

 

monti insusi nu e de acord cu freshurile si recomanda consumat produsu in sine [alcool]

pana si la partea cu fainoasele...cand vine vb sa ai o stationare..recomanda excluderea pentru un timp a lor..after all daca pui informatiile cap la cap si cerni ce e info junk se cam aproba lucrurile [biz]  [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sz, corect, asa ma simt si eu cel mai bine cu Monti :)

 

Meniu ieri:

MD: clasic, caise deshidratate

P: ghiveci cu toate legumele de sezon, pui cu sos, ardei copt, un pic de brânză (Somleac, nu eşti singura cu meniuri xxl)

C: un pic de salata de vinete, mezel, clatita.

 

Caress, concediu plăcut! Ai da gând să faci si snorkelling? Cu fumatul, presupun ca ai încercat ţigara electronică si nu funcţionează?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...