Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (206)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ooh, La multi ani Alexia, sanatate si bucurii din plin!

Mie personal mi se pare o varsta tare frumoasa. Eu cu fetele mele la 5 ani am inceput sa ma inteleg tare bine, incep sa se duca si micile crize, discutiile sunt interesante.

 

Ieri:

- cafea, 2 bomboane ciocolata

- o para

- cordon bleu din cod, salata verde, creveti cu ou

- ceai verde, 1 biscuit

- 2 wassa cu branza, conopida, ardei gras

- 1 pahar de lapte 0.1%, 5 pesmeti pentru branzeturi, brie, struguri

 

Azi:

- 2 caise, 1 nectarina

- cafea

-

Stiti cumva ce IG are branza brie? Oricum masa mea de aseara nu a fost conforma dar mi-am facut pofta.

Trebuie sa gatesc ceva. Cred ca o salata de brocoli cu seminte. S-au cam golit frigiderele. Sa vad ce gasesc prin magazine, poate varza, poate niste vinete, o ciorba de legume, ceva dulce.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen multi ani inainte tie langa mica Alexia!

 

Otilia brinza bire nu are IG...ca e fat de fat...e ff conforma pentru ca e brinza scursa si ff grasa...

 

eu azi :

Md: kefir cu seminte

g: banana aproape verde, o patra cioco...si un energizant zero

P: salata de naut,avocado, praz, masline negre, oo

G: Mar si poate inca  o banana in functie de cum cere creieru (as rontai seminte da momentan ma dor gingiile  [batcap]  [batcap] )

C: supa chinezeasca (facuta dis de dimi [biz] )

 

Ps: mi-or venit rezultatele de la lab...nu am celiac [pk]  [pk] ..dar chiar si asa..o sa incecr sa reduc chestiile cu gluten..bine ca cioco nu are..iar ovazu are ff putin gluten comparativ cu graul [bib]  [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

meeeelllll pe unde umbly!!! ca nu ai mai dat pe aci de o mie de ani!!

 

am acasa salvate pe unde reteta...dar...daca intri aici pe celelalt forum creat tot de fetele monti...retete montignac ii spune..o gasesti acolo reteta de lipii pe la inceputut capitolului (vezi ca  forumul ala are ca iconita un fluturas albastru ca sa-l poti indentifica mai repede)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brandusik, scuze ca ma bag in discutie, dar citisem ce ai scris despre analizele pentru celiachie. Daca o sa dai o cautare pe net in engleza dupa gluten intolerance, vei gasi o gramada de info, despre faptul ca, chiar daca nu ai celiachie, poti avea un anumit grad de intoleranta/sensibilitate la gluten sau grau.

Din pacate analizele ce se fac in prezent nu ofera rezultate concludente decat pentru anumite tipuri de proteine din gluten. De multe ori analizele ies fals negative. Singura metoda sigura de diagnosticare este prin dieta de excludere. Asta inseamna ca timp de minim 3-4 sapt scoti total glutenul din alimentati si urmaresti simpomele. Apoi, daca nu esti convinsa ca te afecteaza, poti reintroduce brusc glutenul si sa vezi ce se intampla.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia brinza bire nu are IG...ca e fat de fat...e ff conforma pentru ca e brinza scursa si ff grasa...

 

Ei ce veste buna ca mie chiar imi place si pe ambalaj nici calorii n-am gasit. E conforma ea in sine insa cu struguri si crantanelele potrivite ei e alta poveste. Insa nah, poftele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...