Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (206)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

coraly ..thanks for the info [flo2]  [flo2] ...si eu am cetit aceeasi chestie  de sensibilitatea la gluten care nu iese la testele de la celiac..de asta o sa incerc sa tin cum ai spus si tu...o luna fara gluten deloc  [fri] ..sper sa reusesc...[barfa] daca trec de perioada stresanata de ronti la maxim eu spun ca pot [alcool]

otilia...brinza brie..e ff calorica...de la atata fat..eu nu as pune-o langa fructe..mai bine legume..crde ca ar merge de minine pe felii de rosie sau de castra [biz] ..sau ardei daca iti plac (eu nu ma dau in vant dupa ei)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mel..scuze de oftopicul meu cu gluten...nu e interzis...e una din teoriile despre care am citit..si anume k glutenu prosteste [ups] ....si tot cercetez problema...[barfa] desi pot spune cu mana pe inima ca proasteala deja s-o intamplat la mine..sper sa nu se agraveze [help]

 

untul e permis ca e fat...dar cred ca daca nu-l mananci cu linguritza..nu prea ai cum il pune pe paine...poate doar cea de tarate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fete frumoase!

Untul nu l poti manca pe paine, dar merge cu mamaliga de tarate, la un sote de mazare, ciuperci, la carne, etc

 

Brindu, daca glutenul prosteste cu adevarat, inseamna ca eu sunt terminata definitiv! :))) Oricum cred ca mi ar fi imposibil sa traiesc o luna fara paste, tarate, aluaturi, cereale, orez...Abia astept sa ti vad meniurile gluten free! Stiu sigur ca as putea trai o viata fara carne si fara legume crude.Cred ca si la fructe as putea renunta cu usurinta.La oua, lactate si cereale, exclus! Doamne fereste, ca daca imi spunea cineva inainte de Monti ca o sa uit ca exista cartofi pe lume, ii ziceam ca e nebun...si uite ca intr un an si jumatate cred ca am gustat de vreo 3 ori, cu indulgenta...

 

Apropo de lactate, aseara am facut o placinta rapida cu blat de wasa-Otilia si Andro, thanks again-, cu branza, cascaval,oua smantana...o nebunie!!! O tavita mica, cat 5 foi de wasa, am dovedit o deja si ma gandesc sa o repet in seara asta.Ah, si de mancat am mancat o cu chefir.:))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

orezu nu are gluten  [alcool] ..si nici...lintea...sau hrisca [pk] (nu ma dau in vant dupa ncii unele da...)...cred ca nu o sa fie ff monti meniurile...ca e adevarat chestiile care nu au gluten is cam nepermise de monti..porumb, cartofi...dar sa vedem...dupa cum spuneam ovazu nu are asa mult gluten..si sun chiar si fulgi de ovaz fara gluten(personal mie mi se pare ca arat aca unii normali..ca nush cum ar putea sa scoata glutenu din cereala cereala)...

si acum ..daca nu as rontai...chestii (ca biscu oreo)..nu prea as manca gluten..ca m-am invatat dimi sa mananc semintre cu kefir...fara nici o fainoasa langa

 

si stai linistita caress cu prosteala..esti abea in late 30s...oricum se stie ca generatia noastra e condamnata sa aiba alzheimer [fri]  [fri]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună,

 

La Multi Ani pentru Alexia!

 

Ref. unt citisem pe siteul Alinei ca se permite o cantitate de 30 gr. pe zi, in carte nu am căutat.

 

Otilia, trebuie să punem la punct exporturi constante de wassa, nu m-am mobilizat la timp :) citisem ca se găseşte ceva similar in Germania, XIO poate ai timp să te uiţi, trebuie cu minim 24% fibre.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...