Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (206)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Va pup gagici!

 

Am revenit din concediu, din fericire nu m-am rotunjit, dar am avut grija, dimineata si seara, aproape zilnic, am bagat pepene verde.

 

Acum zac pe aici, ba in concediu, ba mai trebuie sa merg la servici cu admiterea.

 

Meniul de azi:

- pepene

- cafea

- snitele monti, ardei rosu

- supa de rosii cu quinoa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Androix, m-am uitat, vad ca e cu masuratoare in cm. asta nu e exacta, ca un culturist poate sa aiba aceleasi masuratori ca un om mai plinut.

 cantar sau caliper din acela. lasa ca o sa ma cantaresc maine pe cantarul meu sa vad cat imi arata. :)

ma tot gandesc cu gemul daca sa da sau sa nu...ma uit sa vad cat e de lucru la cel de pepene. :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si aici e frig, miroase a toamna si nici nu e 1 august.

Eu sper sa se mai indrepte vremea.

 

Aseara am mancat pilaf de orez integral cu ciuperci si dovlecei, o bunatate. Doar e facut de mine [alcool]

 

Meniu de azi:

md: 2 clatite Monti (le aveam congelate) cu gem conform;

g: ceai negru;

g: saratele Monti;

p: pilaf ca aseara+ ultimul patratel cioco neagra;

g: 1 portocala;

c: frigarui de pui cu dovlecei si ardei, ceapa la gratar

Fara inghetata ca nu mai e. Probabil, un pic de vin.

 

Cu dulceata am facut si eu de afine, Monti. Am mancat jumate.

Dar nu mai fac. Cu fructele, fructoza ies la acelasi pret ca si cea din magazin cand e in promotie.

Diferenta ca nu mai muncesc.

 

O zi buna si conforma,

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]

 

Eu tot in vacanta. De fapt cam acum e vacanta ca pana acum administrative si vizite la rude.

 

Spor la gemuri ca e sezonul fructelor! Ce bunatati de fructe in Ro. Nebunie. Am savurat caise, pepene, visine cum de mult nu am mai gustat. Chiar si ciresele au fost mai bune in Ro.

 

Votez si eu pentru gemul de mere cu gutui. Merele se pot rade, scade,  indulci dupa nevoie si preferinte si pune in pungi la congelator. Gata de tarta sau placinta cu mere.

 

Eu vreau sa fac gem pentru ca in magazine au diverse E-uri adaugate sau agenti de ingrosare.

 

Andreea ma bucur ca ne-am cunoscut! Nici nu ti-am zis atunci dar clar se vede ca ai slabit ca eu te tin minte intr-o poza de la munte cu copii. Bun gemul de la tine si chiar nu trebuia sa te deranjezi. Un borcan e deja gata ca au atentat si fetele la el. Am primit diverse dulceturi dar se pare ca s-au obisnuit si ele cu mai putin zahar si l-au preferat cu fructoza. Chiar si in seara aceasta mijlocia a cerut margine de la clatita ca unde era gem zicea ca e prea dulce.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Nu am apucat sa scriu nimic ieri, asa ca recapitulez:

 

Marti:

-cafea cu cofeina

MD: pepene rosu

P: omleta din 2 oua, telemea, o rosie

C: pepene rosu

 

Miercuri:

-cafea cu cofeina

MD: cafea fara cofeina

P: mancarica de fasole pastai galbene cu pui

G: inghetata dietetica

C: o lingura de piept de pui cu putina maioneza de casa (facuta cu mustar dijon) si ceapa tocata marunt, juma' de pahar de vin

 

Rectificare Joi:

-cafea cu cofeina

MD: cafea fara cofeina, 2 felii wasa goale

P: telemea, 2 rosii

G: pepene rosu

C: piept de pui cu maioneza cam 2 lingurite

G: inghetata dietetica

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, mai ce liniste e aici...Unde sunteti fetelor?Eu inca sunt in concediu, pana luni, asa incat azi am profitat de vremea frumoasa si am fost la piscina.Cam mult am stat, ma ustura putin spatele, nu mi vine sa cred ca la cat eram de bronzata am reusit sa ma ard...

 

Meniul:

 

P OMLETA CU BRANZA, ARDEI GRAS

G PEPENE

  1 FRAPPE CU INGHETATA

C tON IN SUC PROPRIU CU ARDEI GRAS SI 2 LINGURI DE PORUMB BOABE, fara strop de unt sau de ulei.

Sper sa ma culc si sa nu mai mananc nimic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Eu la servici... Am rectificat meniul de ieri.

In sfarsit vineri!

(Iar treaba la sfarsit de saptamana, mi-am propus sa spal congelatorul, sa coc vinete pentru pus la congelator pentru iarna... poate ii vine randul si la hota aia pe care o tot aman...Ah, si cainii trebuie periati, curtea spalata, dar astea deja sunt uzuale).

Ce mai gatiti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...