Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (206)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata!

 

Giulia, eu nu m-am prins de ce pune orez in ciorba de vita dar nah, fiecare cu obiceiul lui. Din punctul meu de vedere orezul e mai ok decat cartoful dar de preferat fara el. Inteleg ca nu-i facuta ciorba, nu-i poti da un telefon sugera sa nu puna.

Oricum ar fi mi s-a parut haioasa exprimarea ta "daca poti". Pai numai tu hotarasti daca te abati din drum sau nu.

 

DDMother, pui dovlecel in perisoare sau in ciorba?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Otilia, eu am întâmpinat ceva rezistenta din partea familiei ref Monti de genul dar ce are cartoful, dacă mănânci doar o bucata de prajitura nu conteaza, dulciurile Monti oricum îngraşă, nu mâncăm noi chestii cu tărâţe etc. Mie galustele clasice nu imi reuşeau, sunt foarte mulţumită de varianta monti ca ies mereu bine!

 

Crevetii sunt de F2?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scriu pe fuga...

 

Otilia, suna ca o cerere de aprobare,acum mi-am dat seama [:-)))]

Ideea e ca imi place cand ne gateste maica-mea ca ma ajuta enorm, insa am si eu parte de reprosuri de genul de care povestea Myhaella, ce draga te ingrasi acu de la o lingura de orez?!

 

Si nu vreau sa ma supar cu mami, mai ales ca gateste cu tot sufletul si ma scuteste de munca dupa serviciu. Nu mai stau acu sa ii explic ce si cum. [:)]

 

Las ca beau numa supa clara si imi pun mai putin.  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu ar trebui sa se supere, daca o rogi sa-ti puna separat putina ciorba fara orez! Ce asa mare suparare? Tii dieta si ai niste reguli! Orezul isi lasa amidonul in zeama, plus carnea si radacinoasele si banuiesc ou si smantana, nu e bun! Eu cand tin dieta, apai tin fara sa ma intereseze ca se supara lumea pe mine! Stiu ca o abatere, oricat de mica atrage dupa ea si altele si ma trage in jos rau! Asadar eu explic politicos si servesc ce este conform!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, nu crevetii i-am considerat de F2 ci felia de paine servita impreuna cu ei.

 

Am un apetit teribil. Aseara cand am ajuns acasa era gata un pui la cuptor asa ca am servit cu niste quinoa. Am iesit dupa aceea la o plimbare cu bicicletele si am sarit peste cioco. De cand am inceput cu scoala si servici am baut iar cafea si poate de aceea. E si racoare aici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut intrebarea ta, Otilia! Dovleceii ii curat si ii pun cubulete mici, in ciorba! 

Ciorba mea a iesit absolut delicioasa si au apreciat-o toti baietii mei din casa :)

Iar mancarea de pastai le fel, iar eu am mancat fix ca o Milka ca simt ca explodez acum! Asta apropo de foamea excesiva de care mai spuneti pe aici! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

Pe noi ne ploua azi mocaneste si inteleg ca asa e pe toata insila. Nici la sport nu am avut unde iesi :(

Pana acum pot sa zic ca a fost frumos, inca astept sa fiu data pe spate, halki diki mi-a plavut mai mult, dar inca nu am facut un tur mai mare ca de vazut tot nu cred ca vom avea timp.

Cu mancarea stau asa si asa, am mancat mult peste si calamar de cand am venit, mai sunt si prajiti printre ei, sm mai ciugulit si niste cartofi prajiti si ieri chiar niste paine prajita cu ulei de masline, super buna :)))) In stilul asta si fara sa fac sport cum imi propusesem nu ma vad bine.

Alaltaieri am mancat o vanata umpluta cu ceapa o nebunie! Vreau saincerc si eu acasa, dar nu stiu cum fac vinetele la cuptor ca sunt atat de moi si bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooh ce de bunatati serviti.

Am mancat la mama mancare de pastai. chiar inainte sa plecam inca o portie si tot mai am chef de ea. am vazut aici niste teci la un magazin arabesc dar sunt cam mari, lungi. Mi s-au parut prea mature si n-am luat. Mai si costa vreo 8 euro kilogramul. Hm, o sa iau mai putine si o sa fac o ciorba iar daca sunt bune fac si mancare.

 

Andreea, poate le pun in folie la cuptor sau in punga de copt. Interesant. De aceea se merita sa risti in concediu sa degusti diverse ca mai ai si surprize placute.

 

Eu m-am trezit cheauna rau de tot. Cum am ajuns la servici am vrut sa iau o cafea dar nu era usa descuiata la cantina asa ca am urcat in birou si am zis sa incerc fara cafea. Cea gata facuta la etajul meu nu imi prea place. Intamplarea a facut sa trec iar pe la cantina dar nu le merge aparatul. Asa ca pana la urma am luat una de sus nasoala. Iar s-au strans diverse in program si nu stiu ce sa rezolv mai intai.

 

Azi am adus cu minte un gem de capsuni cu indulcitor, e dietetic, conopida si un morcov iar in frigider am branza, la birou pesmeti. Ma descurc.

 

Ieri:

- 3 caise

- ceai negru

- 2 wassa, quinoa si tulpina brocoli

- peste, crab, creveti si salata verde, ardei gras

- ceai verde

- 2 wassa cu banza, 3 rosii cherry

- cativa cartofi prajiti

- ciorba de legume cu 1 lingura smantana, 2 pesmeti sætre

- seminte dovleac

 

Iar umplu pagina cu meniul meu. Am fost cu cea mare la o aniversare aseara si am stat si cu cele mici. Era numai mancare de fast food. Sigur ca lor le place dar pe mine ma luase o foame ca pana la urma am gustat din cartofii lor.

 

Voua va place tulpina de la brocoli? Eu apreciez mai mult miezul tulpinii decat buchetele. Si la varza ma dau in vant dupa miezul din cotor [:I]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine de citit si bagat la cap!

 

"How to Lower Your Risk of Breast Cancer Naturally

It’s important to remember that early diagnosis is not the same as prevention. And cancer screening that does more harm than good can hardly qualify as “your best bet” against becoming a cancer statistic! I believe the vast majority of all cancers could be prevented by strictly applying basic, common sense healthy lifestyle strategies, such as the ones below.

 

-Avoid sugar, especially fructose, and processed foods. All forms of sugar are detrimental to your health in general and tend to promote cancer. Refined fructose, however, is clearly one of the most harmful and should be avoided as much as possible. This automatically means avoiding processed foods, as most are loaded with fructose."

 

Read more: http://www.realfarmacy.com/why-mammography-screening-is-being-abolished/#ixzz3CFIynL54

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...