Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (206)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Salutare, fetelor!

Dupa o luuunga pauza (o luna am avut concediu, va dati seama...), revin si aici ca sa ma laud!

Am ajuns foarte aproape de greutatea pe care mi-am propus-o, de fapt la greutatea de acum as vrea sa ma stabilizez, de aceea mi-am propus cu 2 kg mai putin, ca sa imi ramana o marja de fluctuatie sus-jos, ca sigur va fi si sigur vor exista tentatii (inghetate, fructe), care ma vor mai dezechilibra in timp, dar prin sport voi ramane unde mi-am propus, adica pana in 60 de kilograme, la 1,68 cm.

Meniul pe azi este:

MD pepene

P tocanita de ciuperci pleurotus cu patrunjel verde, mamaliga din tarate de ovaz si o salata de morcov cu ruccola

C ciocolata neagra si apa cu lamaie, dupa sport.

Meniul acesta este cam prea usurel, dar fiindca azi tin post si nu am timp sa mai gatesc alte chestii, iar seara nu mai pot inghiti mancare dupa sport... asta este, asa ramane! 

Maine voi face ceva desert, poate prajitura cu prune si niste inghetata... sa avem pe saptamana viitoare. Intre timp l-am cooptat si pe domnul sot, sa vedem cat rezista, a trecut doar o saptamana.

Va pup si sper de saptamana viitoare sa pot scrie mai mult! Pe telefon imi este mult mai usor cu fb-ul, pt DC imi trebuie un calculator intreg  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu de la o zi la alta nu mai tin minte chiar exact cat am mancat.

Ieri:

- caise

- 3 wassa cu gem de mure

- peste (putin somon si un cordon bleu de ceva peste alb) brocoli crud si mancare de linte/dovlecel/ardei gras

- ceai verde

- ciorba de legume

- varza calita

- cioco neagra

 

Azi:

- 2 caise

- cafea si prajitura

 

Acasa am varza calita, am copt si vinete si mai am si ciorba de legume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bunaa!

 

Felicitari Floare de mac, la cat mai putine si sanatoase!

Eu oscilez, cand sus, cand jos...dar stiu ca in cateva zile/saptamani/luni reusesc eu sa dobor pragul asta de 60-62, la care tot s-a obisnuit domnul organism!

 

Azi am mancat:

-2 pere dimineata la 7.30, apoi pe la 10.00 cand au mancat picii, mi-am facut si eu o mamaliguta de tarate cu putina branza si smantana

-am in plan budinca de quinoa, salata de vinete si ardei copti si ceva fripturica de vita in oala sub presiune

 

Ieri am luat inghetata Bety Ice, dietetica si a fost neasteptat de buna! Ce parere aveti despre ea?

Mai vreau sa va intreb ceva care sper sa nu sune prostesc sau neinformat, poate mi-a scapat mie detaliul asta: se poate considera masa glucidica o salata doar din legume cu putin ulei de masline, sau pentru ca are acei stropi de ulei intra la lipidice? Eu din ce am citit, ar fi permis putin ulei in salata, dar ma gandesc ca poate am inteles gresit!

 

Ma inclin, doamnelor dragi :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DD, Eu am retinut ca o lingura de ulei e permis.

 

Am luat si eu ingehtata Betty Ice de vanilie si chiar a fost o supiza placuta. Cred ca e buna si cu mai putin indulcitor dar per total e o varianta de dulce la indemana si nici nu e prea costisitoare.

 

Floare, felicitari si spor la treaba in continuare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult pentru raspuns!:)

 

Asa retinusem si eu, cu lingura de masline, dar mi-era ca poate am inteles gresit si nu fac bine :)

 

Eu am gasit de ciocolata si la fel, am ramas foarte placut surprinsa de gustul ei, nu mai spun ca-mi propusesem sa mananc doar 2 linguri, dar de unde, am mancat pe saturate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello fetele!

 

scriu mai rar, dar va citesc:)

 

ieri nu am fost cuminte, nu am rezistat tentiei ,am mancat doua clatite cu dulceata de capsuni, imi fac mea culpa.

Adevarul este ca mi-e greu cand gateste maica-mea sa ma abtin, caci gateste foarte bine, ea a lucrat in domeniu si face mancarurile de restaurant. E o scuza prosteasca, insa e adevarul gol golut. De maine, va pleca catre casa si tentatiile se vor diminua.

 

Azi am sarit peste mic dejun caci am fost la doua laboratoare sa ii duc urocultura lui maica-mea, apoi fuguta la munca si asa am intarziat putin la serviciu.

 

Pranzul a fost  un rasol de vita cu fasole verde, un esec total ca vita a fost talpa.

 

Diseara vedem.

 

Cum ziceam, sper ca de luni sa imi intru in normal si sa mananc conform.

 

Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!

 

Mai dau si eu un semn de viata dupa 2 sapt. la jobul nou.

De citit v-am citit dar mai greu cu scrisul.

Copiii au inceput si ei scoala tot de 2 sapt.

 

De mancat, am mancat cat de cat conform, mai calc pe bec cu cate un baton de cereale chiar daca e fara zahar.

 

Azi am avut gratar de porc cu salata la pranz si inghetata dietetica.

Acum ma apuc de quiche cu pui (cea de pe siteul Alinei). Si o supa crema de brocoli.

 

O sapt. buna si conforma va urez !!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...