Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (206)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Buna dimineata!

 

La multi ani, Marii!

 

Azi am o zi plina, dar ne facem timp pentru mancat!

 

MD:7.30- 2 felii Burger balastoff cu Almette cu verdeata si 2 felii cu magiun

Am planificat o gustare la ora 10.00 care sa cuprinda cateva migdale si un ceai Roibos

Pranz- ciorba de fasole alba

Gustare- nu stiu daca am timp de ea, ca duc baietii la antrenament

Cina- budinca de quinoa si un ceai de soc

 

Incerc sa reduc fructele cat mai mult ca am cam abuzat de ele, mai ales de pere si prune :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata,

 

Floare, bine ai revenit! Cum a fost in Croatia?

 

Caress, concediu plăcut!

 

In weekend am gătit (printre altele neconforme care au adagat la cântar :( crackerii de pe siteul Alinei, am uitat să pun rozmarin... sunt buni, am pus 100 gr migdale si 50 gr tărâţe, cred ca merg si in proporţii egale.

 

DD, combinaţia burger cu almette e de F2 pt ca burger balasthoff nu are 24% fibre.

 

Darling, ne mai citeşti? Cum merge sportul?

 

O saptamana conformă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc! Citisem pe culinar.ro ca ar fi ok, chiar daca au 21% fibre! Dar nu-i nimic, nu mai combinam asa :)

Cand am zis si eu sa mai diversific meniul, iaca nu e chiar ok :))

Eu nu bâţâi dupa paine, ca nu o mai mananc de vreo 2 ani, asa ca nu e mare pierdere, doar ceva nou!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bunaaaaa dupa 2 luni de lipsa "motivata" de abateri si de 5 kg in plus! [il]

Nu ma certati, ce fu fu si de azi sunt cuminte ca inainte, cu banda de alergare functionala de azi, mers pe jos la servici si meniuri Monti!

4 kg le-am luat la all inclusive la bulgari; de la anu nu mai luam all, e crima si pedeapsa (evident cand nu poti stapani situatia)! apoi vreo luna am mancat cat de cat monti insa cu multe fructe si am stagnat... si ultimul kg in ultimele 2 saptamani cand am mers iar in concediu si am calcat stramb binisor!

 

Asta ca o introducere si sper fara sa ma certati; sunt iar aici (de citit nu mi-a scapat nimic, insa nu am fost pregatita sa revin) si pana la Craciun vreau sa ajung macar pana la cat aveam in semnatura! [:)]

 

Azi:

md: lapte de susan cu seminte (chia, canepa, in, tarate de ovaz, psillium, coacaze uscate)

p: 10 prune si vreo 20 migdale

c: (ziua soacra-mi) probabil ceva branzeturi, friptura, salata

 

Felicitari fetelor care au slabit si nu numai! [flo2]

 

Brandu, sa stii ca mi-e dor de dulciurile monti: papanashi, tort, crema de cioco din avocado, panna cota...  [pk]

Ca o observatie: foarte foarte repede se pun kg la loc si desi vreo luna am tinut regulile ok, am observant ca fructele ma mentin si mancatul seara nu ajuta cu absolut nimic slabitul, chiar daca este conform, cat si faptul ca orice mica bucatica de abatere, duce la stagnare pentru toata saptamana. E valabil pentru mine....

 

O zi frumoasa! [flo2]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

clau...cu asa kg repuse..io spun sa uiti dulciurile monti..am de gand sa fac la fel (io cu toate dulciurile) dupa ce termin cu haosu din viata mea...daca la tine au fost 2 luni..la mine s-au pus pe fund tot 4...da din februarie pana acum... [batcap]  [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va citesc, va citesc cum sa nu [pup] doar ca nu am mai nimic interesant de zis. Cam acelasi meniuri pe care le tot repeeeet, cam aceleasi kg. cu sportul stateam super bine pana am plecat in vacanta. Desi ne am intors de o saptamana nu ma pot urni. Da si cand m oi apuca :)))) Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Brandusa, mi-am schimbat jobul.

 

Eu am vazut anuntul si am aplicat, tot timpul e loc de mai bine.

Dar nu o sa fii rejected, aplica si o sa vezi ce o sa iasa. N-ai ce pierde, decat ceva timp, dar cine nu incearca..

Eu asa le tot spun copiilor, si m-am gandit sa aplic si io.

Faza tare e ca am avut testele in acelasi timp cu ei, si m-am concentrat de frica lor. Lor le cer sa se straduiasca sa faca cat mai bine, asa ca am facut si eu.

 

Darling, Claudia, bine ati revenit!!

Trebuie sa ne mobilizam si la mos Craciun sa ne prezentam slabute. [flo2] 

 

Stiu deserturile ne trag in jos, prima data, cand am tinut Monti, aveam desert decat cioco neagra (putina).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mneata tuturor!

 

Cge felicitari pentru schimbarea locului de munca!

 

Va citesc si eu din umbra. Am ramas in pana de idei ce anume sa gatesc seara sa mearga si pentru ai mei si sa fie si Monti conform si sa nici nu dureze mult pina se face.

Cred ca voi lua un piept de pui si voi face o mancare indiana, Butter chicken, eu sunt fan:)

Pentru baieti voi face un basmati, pentru mine brocoli sotat.

 

Cam asta...

Voi ce faceti?

 

O zi conforma si usoara va doresc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...