Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

MONTIGNAC (206)..STIL DE VIATA NU DIETA


Recommended Posts

Ieri:

- 3 caise

- ceai negru

- peste (cod si macrou) cu legume la cuptor (dovlecel, ardei, ceapa) si ceva salata verde

- 2 wassa cu Philadelphia, 2 buchete mari de conopida cruda, putin ardei capia

- iahnie de fasole cu ciolan

- jumatate dintr-o caisa

 

Azi:

- caise, o portocala mare

- ceai negru

 

Iar am uitat sa-mi iau de acasa punga cu nuci sa am ce rontai intre mese.

 

Eh ce bine ca eu n-am grija rechizitelor si a manualelor. Primesc de la scoala si in felul acesta au toti la fel si ce vor sa aleaga profesorii. Noi am luat pentru mijlocie ghiozdan, penar, casoleta si penar cu diverse in el. Toate roz evident [:)] . Si e suparata ca sticla de apa e cea de anul trecut, nu e din set cu celelalte cumparate pentru ca producatorul a descoperit o problema si le-a retras de pe piata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 491
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Va pup, frumoaselor!

 

Incerc sa tin pasul cu voi, greu, pentru ca nu prea mai am timp sa intru.

 

Cu mancarea, asa si asa, mai scap la pofte. Dar principiile le respect, cat pot de mult.

 

Meniul de azi:

- pepene rosu

- cafea

- kefir 0%, tarate ovaz, goji

- crackersi din seminte de in

- salata vinete, gogosar

- supa crema dovlecei

- naut la cuptor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Giulia, vezi link la pagina precedentă. Are si o reteta buna de crackers de unde am învăţat cum să nu fac prea multă mizerie in bucătărie cu aluatul: il întind între 2 foi de copt.

 

Darling, doar o săptămână de întrerupere la sport e putin, cred ca esti in formă maximă cu insanity zilnic de cam 1 an :)

 

Pentru meniu rapid am descoperit zacusca de fasole de cumpărat, nu are zahar, are morcov dar eu cred ca e ok, nu poate fi in cantităţi mari.

 

Va pup,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

ieri am avut in sfarsit program administrativ... am prestat o conopida la cuptor cu telemea si cascaval si o mancarica de rosii si gogosari!

 

Ieri:

md: iaurt 0% scurs bine cu 1 lingura sirop agave

p: copanel cu 1 rosie

c: (in diverse faze si intre 16-20) salata de legume, gustari din  mancarea de rosii, cateva linguri de conopida, pepene rosu

 

O zi frumoasa! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, doamnelor! Vine, vine scoala, gradinita, agitatia, drumurile interminabile ( care fie vorba intre noi, poate ne mai ajuta sa slabim :) ). Pana atunci sa ne bucuram de ultimele zile de vacanta ale picilor :).

 

Meniu:

- felii burger cu gem cu fructoza

-ciorba de vitel cu pastai

-dovlecei la cuptor cu mujdei

-salata de vinete, telemea, rosii, ardei

-migdale

- apa, cafea simpla, ceai verde si roibos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vezi sa nu ne ajute la slabit! Poate la ingrasat ca mancam prost si pe apucate si dormim mai putin. :(

Azi trebuie sa plec cu kinderii sa le cumpar de incaltat si ghiozdane. Nici nu stiu incotro s-o iau cu ei.

 

Hai ca m-am mai rezistat si m-am suit pe cantar: 0.5 in plus fata de dimineata plecarii, care e oricum jumatea de kil pe care o pierdusem in iltimele zile inaintea plecarii si nici nu apucase sa se stabilizeze. Deci stau super, sunt foarte bucuroasa! De ieri am revenit la monti si am mancat:

MD salata de vinete, sunca, wasa

P pui la ceaun cu mamaliga de ovaz si mujdei de usturoi

C zacusca

Am mai avut doua gustari un mar si mi-am facut o crema de cioco cu smantana, cioco neagra, coacaze, migdale si fructoza.

 

O zi frumoasa si conforma sa avem!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis] [bis] [bis]  Am reusit sa rezolv cu pantofii copiilor! Nu-mi vine sa cred! Deci chiar am o problema serioasa cu Filip ca poarta 37 si la copii nu mai exista masura asta si nici la barbati, imi ramane sa-l incalt de la femei [bang]  Am reusit sa-i gasesc niste tenesi le cocq sportif o imitatie de piele foarte frumosi. Mai trebuie sa vad cum voi reusi sa-i gasesc niste ghete pentru baschet si ma linistesc. Iar pentru fi-mea am gasit in auchan niste balerini cu 22 de lei, ideali pentru scoala. Imi venea sa-i cumpar pe doua culori dar pana la urma fiind mai inghesuiti luna asta m-am abtinut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...